Skocz do zawartości

Jaki kupić telewizor LCD/LED/PLAZMA ?


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przez internet mogę ciągnąć telewizję w jakości HD?

 

Zależy od internetu.

W dzisiejszy deszczowy dzień download 3,94 Mb/s, upload 3,61 Mb/s. Przy lepszej pogodzie transfer ok. 8 Mb/s

 

SD ciągnie mi od 2 do 5 Mb, zależnie od zawartości.

jeżeli standardowa potrzebuje 2 do 5 Mb, to HD znacznie więcej?

 

8-8,5 MB minimum. Rozdzielczość 1080, format 16:9, odpowiednio dobrane kodeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w HD ..... pojęcie względne

 

Dobry blu-ray ma kompresje 25-30 Mbps

Kanały na DVB-T i DVB-S mają 8-10Mbps

 

Tą jakość widać - szczególnie na TV 46" i większych

 

Oczywiście internet oferować (pseudo) full HD - ale kompresja będzie jeszcze większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w HD ..... pojęcie względne

 

Dobry blu-ray ma kompresje 25-30 Mbps

Kanały na DVB-T i DVB-S mają 8-10Mbps

 

Tą jakość widać - szczególnie na TV 46" i większych

 

Oczywiście internet oferować (pseudo) full HD - ale kompresja będzie jeszcze większa.

 

Dokładnie tak. Kanały na zachodzie potrzebują minimum 18 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce na jednym multiplexie (częstotliwości) wrzucają jak najwięcej kanałów HD - oczywiście kosztem jakości

Filmy ściągane z sieci niby są też w 1080 , ale zajmują po kilka GB, tymczasem filmy na blu-ray mają po 25GB.

Zaraz ktoś sie odezwie że mają lepsze kodeki i dlatego mniej zajmują .... radzę wtedy obejrzeć film na blu-ray na dużym TV a potem jego odpowiednik ściągany z sieci.

 

Tak więc jak ktoś myśli nad telewizorami ultra HD - niech najpierw pomyśli nad lepszym źródłem sygnału do swojego TV full HD

 

Swoją drogą - gdzie w Warszawie można porównać jakoś projektorów Full HD (modeli w rozsądnych cenach) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, Okopowa 56C. Sklep rzutniki.com . Nie jestem w temacie, więc nie wiem jak u nich z tańszymi modelami.

 

Blu Ray wymiata. Mam telewizor projekcyjny i gołym okiem widać różnicę między BR z płyty a z netu. Na ledowym od ostrości bolą mnie oczy.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@@skiba STI,W TV 3D normalnie oglądasz 2D,do 3D zakładasz okulary aktywne albo pasywne w zal od systemu.3D masz bardzo nie wiele audycji i trochę filmów na Blue Ray.

Plazma/LED ,każde z nich ma swoich zwolenników ,ja wybrałem LED i nie żałuję,wcześniej miałem Panasa Plazmę ,ale te nowe są od nich lepsze i ponoć mniej zużywają en.

W skrócie-LED lepiej się ogląda w dzień,plazmę w nocy.

Moim zdaniem sport lepiej oglądać w LED,ale może to subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuwa Stach :)

Rozumiem, że telewizor dostosowuje się do nadawanego sygnału 2D, bądź 3D? Czy w razie czego mogę zrezygnować z 3D na rzecz 2D w razie kaprysu? Te ledowe są też cienkie taa? Co w kwestii parametrów? Myślę o 50-55" max, ile Hz'ów? Czy coś jeszcze istotnego powinienem wiedzieć przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie róbcie chłopakowi wody z mózgu. :)

LCD TV 3D( nie ma znaczenia typ podświetlenia ) z aktywnymi okularami to nic innego jak normalny obraz wyświetlany z częst. min. 120 Hz i okulary w których "mrugają zapadki" 60 razy na sekundę na każde oko osobno + synchronizacja z wyświetlanym obrazem.

LCD TV 3D z pasywnym okularami wykorzystują efekt stereoskopii czyli normalny obraz jest przepuszczany przez szkło polaryzacyjne na ekranie a okulary polaryzacyjne oszukują nasz mózg. Telewizor przełączasz między trybami pilotem.

Tak w skrócie żeby nie wdawać się w szczegóły.

 

adawanego sygnału 2D, bądź 3D?

 

obraz 2D jest konwertowany w tryb 3D ale efekt 3D polega głównie na uzyskaniu głębi. Jeżeli film jest nadawany w 3D masz zdecydowanie lepsze efekty głównie dzięki "wychodzeniu" obrazu do przodu.

Tak w skrócie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie propozycje jeszcze. Oba w tej samej cenie. Co Wy na to?

Sony BRAVIA KDL55W805

Panasonic VIERA TX-L55ET60B

 

Nie zabijcie się z doradzaniem :biglol:

Byłem wczoraj obejrzeć jak oba prezentują się na żywo. Muszę stwierdzić, że Sony jednak przegrywa z Panasonic'kiem, w kwestii obrazu jak i w dizajnu.

Co zaś do kwestii 3D wg mnie pasywne daje radę a skoro nie ma potrzeby to po co przepłacać? :lol:

Zauważyłem jednak lepszy obraz wraz ze wzrostem modelu w obu firmach. Ta sama średnica 55" a jednak różnica jest

Mam na myśli te dwa:

Panasonic VIERA TX-L55ET60B i TX-L55DT65B

Może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego? Co jest inne a może to moja wyobraźnia, bo nie stały obok siebie?

Edytowane przez skiba STI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba LED edgelit

Różnią się Hz'ami, tańszy 600Hz, droższy 1600Hz. Nie wiem czy szkiełko dokładnie to samo. Czy to istotna różnica i czy warto dopłacać?

Teraz jeszcze czy 55" nie jest za duży do oglądania z odległości 2.60m? Głównie HD z N-ki czasem 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu też przymierzam się do zmiany tv. Zwracałem uwagę na te Hz, ale dowiedziałem się, że to nie są rzeczywiste Hz tylko przetworzone przez procesor. Ja zastanawiam się nad samsungiem ue55f8000. Wydaje się być przyzwoitym TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podjadę do shopa i spróbuje dostroić obydwa i porównam. Mądre głowy piszą, że ludzkie oko nie zauważy różnicy 100-200, więc pewnie wyżej jest podobnie.

 

ludzkie oko to nic powyżej 60Hz nie zauważy. :)

 

Różnica w cenie pewnie jest z tytułu nowego typu matrycy 600 vs. 1600. Wątpię żeby to miało jakiś znaczący wpływ na jakość obrazu. Niemniej rozwój matryc obecnie jest ukierunkowany na mniejsze gabaryty i przede wszystkich mniejszy pobór energii.

 

eraz jeszcze czy 55" nie jest za duży do oglądania z odległości 2.60m? Głównie HD z N-ki czasem 3D

 

według norm to jest dwa razy za duży :)

zalecana odleglość dla LCD to 3-4 razy przekątna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według norm to jest dwa razy za duży :)

zalecana odleglość dla LCD to 3-4 razy przekątna.

Programów sd nie oglądam ;)

Takie info znalazłem

http://www.euro.com....a-czy-3d-.bhtml

 

Wychodzi z tego, że przy hd tv powinien stać 1.5 odległości przekątnej :huh:

 

Jest ktoś kto ogląda 55" z 2.5m?

 

edit

zły link wkleiłem

tu to co chciałem

http://www.net.pulawy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=39

Edytowane przez skiba STI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...