Skocz do zawartości

zamiast Alfy jest Subaru


alfistabyły

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem posiadaczem Subaru Imprezy (wersja cywilna) 2.5i Premium US spec MY08.`Przebieg 3000 mil. Do tej pory jeździłem Alfą 156 1.8. No i Subaru daje radę, nawet więcej niż daje radę. Jest zje... chociaż hamulce jakby nie te i troche więcej obrotów kierownicą. Szukam manuala do tej wersji i opini innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
wpadłem tam, ale z technicznych pytań; czy lekki zapach spalonego oleju (o poranku) po dociśnięciu powyżej 6000 obrotów to norma?

 

Oj chyba kolega daje czadu biednemu autku nono nieładnie nieładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadłem tam, ale z technicznych pytań; czy lekki zapach spalonego oleju (o poranku) po dociśnięciu powyżej 6000 obrotów to norma?

 

Standardową usterką jest pocenie się oleju spod pokrywy zaworów. Kapnie na gorący kolektor wydechowy i smród w kabinie gwarantowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardową usterką jest pocenie się oleju spod pokrywy zaworów. Kapnie na gorący kolektor wydechowy i smród w kabinie gwarantowany.

Czy to dotyczy również tych starszych roczników? Bo u mnie też podśmierduje olejem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy i starszych roczników. Ja właśnie czekam na uszczelki. Z obydwu stron pojawił mi się olej, jak narazie malutko. U mnie było to odczuwalne po dłuższej jeździe placykowej, dwa razy był taki nietypowy zapach.

U mnie jest to samo. Też będę zamawiał uszczelki... Ponoć tanie są tylko roboty przy tym troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem posiadaczem Subaru Imprezy (wersja cywilna) 2.5i Premium US spec MY08.`Przebieg 3000 mil. Do tej pory jeździłem Alfą 156 1.8. No i Subaru daje radę, nawet więcej niż daje radę. Jest zje... chociaż hamulce jakby nie te i troche więcej obrotów kierownicą. Szukam manuala do tej wersji i opini innych użytkowników.

witam ex-alfisti. sam zrobiłem to samo...podobno po AR tylko SI podtrzymuje banana na twarzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny egzemplarz (MY 08 z 2.5i). Z równie małym przebiegiem - zaczynałem od 600 mil. Nie czułem jednak zapachu oleju na granicy odcięcia ani też poza nią ;) Może rozlało się coś na silnik? Wątpię, że nowy samochód ma walniętą uszczelka pokrywy zaworów, jak sugeruje jeden z kolegów... Raczej jakieś fabryczne 'resztki' lub zassało zapach z zewnątrz... :cool:

 

Miłej jazdy... Polecam na wstępie zainstalować stabilizatory z tyłu. W US w serii tego nie ma :( Trochę mocniej dociska na zakrętach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...