Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Shalom!

Dziś, po zdjęciu tapicerki drzwiowej, dowiedziałem się, że mój Forester nie ma głośnicznów wysokotonowych (syczków / gwizdków, tweeterów czy jak tam się to zwie....)

Mam tylko wiązkę do ich podłązenia

Co konkretnie polecacie do Forestera I. Nie jestem audiofilem, normalnie słucham radia i muzy z kaset*

Czy będę też potrzebował jakieś zwrotnice do tego?

 

* - dla młodszych: kaseta meagnetofonowa to takie coś, co wkłada się w magnetofon i to coś zaczyna grać :) Popytajcie tatę!

Edytowane przez EL-Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to dobry temat. Też mam na tapecie audio u siebie. Co do tweeterów to moim zdaniem warto by zerknąć na te głośniki, które masz i zobaczyć jaki mają opór. Pod to warto dobierać tweetery, żeby po zmontowaniu sygnał szedł tam, gdzie powinien.

Plus zwrotnice - nie wiem, czy już jakieś są czy trzeba pomyśleć o osobnych.

 

No i zawsze się spotyka tezę, że wartu wygłuszyć drzwi - ja sam nie wiem, u siebie zastanawiałem się nad jakimś prostszym wygłuszeniem - jeśli ktoś ma z tym doświadczenia to też chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shalom!

Dziś, po zdjęciu tapicerki drzwiowej, dowiedziałem się, że mój Forester nie ma głośnicznów wysokotonowych (syczków / gwizdków, tweeterów czy jak tam się to zwie....)

Mam tylko wiązkę do ich podłązenia

Co konkretnie polecacie do Forestera I. Nie jestem audiofilem, normalnie słucham radia i muzy z kaset*

Czy będę też potrzebował jakieś zwrotnice do tego?

 

* - dla młodszych: kaseta meagnetofonowa to takie coś, co wkłada się w magnetofon i to coś zaczyna grać :) Popytajcie tatę!

 

Jeśli chcesz oddam Ci seryjne za koszty wysyłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o seryjnych głośnikach Subaru, to jest naprawdę katastrofa najwyższej jakości, żeby zdrowo słyszący człowiek miał jakikolwiek komfort odsłuchu muzyki w aucie potrzeba po pierwsze:

1. Wygłuszyć drzwi przednie - nie jest to jakiś kosmiczny koszt a Ci co sami dłubią dadzą sobie radę z tym procederem

2. Zainwestujcie w jakiekolwiek głośniki w zestawie odseparowanym: woofer + tweeter i zwrotnicami.

 

Wtedy nawet pod seryjnym słabym radiem będzie to jakoś grało, to znaczy grało tak, że to co mieliście w serii naprawdę uznacie za nieporozumienie.

Tyle jeśli ktoś ma minimalne wymagania.

A i jeszcze a propos wygłuszania drzwi - okey, można tego nie robić ale każde głośniejsze słuchanie daje efekt dudnienia mizernego, drzwi bez wygłuszenia po prostu bardzo rezonują.

I piszę to jako laik ale ktoś kto przećwiczył na własnej skórze kiedyś że nie warto iść w półśrodki bo dwa razy wydawałem kasę niepotrzebnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zawsze się spotyka tezę, że wartu wygłuszyć drzwi - ja sam nie wiem, u siebie zastanawiałem się nad jakimś prostszym wygłuszeniem - jeśli ktoś ma z tym doświadczenia to też chętnie poczytam.

Zakup 2 rolki maty dekarskiej z castoramy i wyklej drzwi, wcześniej zainwestuj w głośniki i będzie pan zadowolony ;)

Wstawiłem morele maximo za ok 400 pln i nawet gra to nie najgorzej po samym radiem, chociaż jak będę miał chwilę to wstawię jakiś wzmacniacz.

W każdym razie różnica w dźwięku diametralna, a da się to zrobić za pół dnia przy odrobinie zdolności i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup 2 rolki maty dekarskiej z castoramy i wyklej drzwi
- przepraszam, nie mogę... a potem podetrzyj dupę szkłem. Każda mata przeznaczona do wygłuszania w aucie będzie lepsza od tego, nawet tania wersja jakieś STP czy Boll , nie niesie ryzyka że spłynie z drzwi, nie zatka kanałów odprowadzających wodę etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boll
Ayu zgadzam sie prawie w całosci z tym co napisałeś ^^ ale Boll to też raczej nienajlepsze rozwiązanie do samochodu, właśnie z tych przyczyn które opisałeś

 

Co do tweeterów to moim zdaniem warto by zerknąć na te głośniki, które masz i zobaczyć jaki mają opór. Pod to warto dobierać tweetery, żeby po zmontowaniu sygnał szedł tam, gdzie powinien. Plus zwrotnice - nie wiem, czy już jakieś są czy trzeba pomyśleć o osobnych.
chodzi Ci chyba o impendację....? jeśli masz zestaw odseparowany, to potrzebne będą zwrotnice i zasadniczo one są na wyposażeniu każdego zestawu... Raczej nie ma sensu dobierać tweeterów pod farbryczne głośniki, chyba, że fabryczne tweetery, ale efekt tego będzie słaby. Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Boll to też raczej nienajlepsze rozwiązanie do samochodu, właśnie z tych przyczyn które opisałeś
kurcze to nie wiedziałem, że są przypadki płynięcia nawet tego Bolla przeznaczonego do aut, tu przykładowa aukcja: http://allegro.pl/boll-maty-wygluszajace-bitumiczne-mata-bitumiczna-i3436437676.html.

Sam się napaliłem, że po taniości zrobię w bagażniku wygłuszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie o seryjnych głośnikach Subaru, to jest naprawdę katastrofa najwyższej jakości, żeby zdrowo słyszący człowiek miał jakikolwiek komfort odsłuchu muzyki w aucie potrzeba po pierwsze:

1. Wygłuszyć drzwi przednie - nie jest to jakiś kosmiczny koszt a Ci co sami dłubią dadzą sobie radę z tym procederem

2. Zainwestujcie w jakiekolwiek głośniki w zestawie odseparowanym: woofer + tweeter i zwrotnicami.

 

Wtedy nawet pod seryjnym słabym radiem będzie to jakoś grało, to znaczy grało tak, że to co mieliście w serii naprawdę uznacie za nieporozumienie.

Tyle jeśli ktoś ma minimalne wymagania.

A i jeszcze a propos wygłuszania drzwi - okey, można tego nie robić ale każde głośniejsze słuchanie daje efekt dudnienia mizernego, drzwi bez wygłuszenia po prostu bardzo rezonują.

I piszę to jako laik ale ktoś kto przećwiczył na własnej skórze kiedyś że nie warto iść w półśrodki bo dwa razy wydawałem kasę niepotrzebnie...

a czy tweetery z takiego zestawu beda pasowaly w miejsce serii ?mysle o jakims niedrogim zestawie typu http://www.ebay.co.uk/itm/ALPINE-13cm-2-way-CAR-COMPONENT-SPEAKERS-with-TWEETER-/350531327523?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item519d4b9623

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szukam fajnej stacji 2din do auta

chodzą mi po głowie dwa modele

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAMOCHODU/ALPINE/STACJE_MULTIMEDIALNE/IVE-W530BT?s1=4

http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAMOCHODU/ALPINE/STACJE_MULTIMEDIALNE/IVE-W535BT?s1=4

lub ktoś coś może dobrego polecić, warunek zdejmowany panel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przepraszam, nie mogę... a potem podetrzyj dupę szkłem. Każda mata przeznaczona do wygłuszania w aucie będzie lepsza od tego, nawet tania wersja jakieś STP czy Boll , nie niesie ryzyka że spłynie z drzwi, nie zatka kanałów odprowadzających wodę etc.

Oczywiście..... oczywiście.., na pewno spłynie przez rurki usztywniające poszycie. Zresztą zapomniałem że do subaru wszystko musi być najdroższe..... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przepraszam, nie mogę... a potem podetrzyj dupę szkłem. Każda mata przeznaczona do wygłuszania w aucie będzie lepsza od tego, nawet tania wersja jakieś STP czy Boll , nie niesie ryzyka że spłynie z drzwi, nie zatka kanałów odprowadzających wodę etc.

Oczywiście..... oczywiście.., na pewno spłynie przez rurki usztywniające poszycie. Zresztą zapomniałem że do subaru wszystko musi być najdroższe..... :biglol:

nie chodzi o to, żeby było najdroższe, tylko żeby było użytkowane zgodnie z przeznaczeniem

 

warunek zdejmowany panel...
Piotrek, a po co Ci zdejmowany panel w 2DIN? Sądzisz, że ma to jakieś znaczenie antykradzieżowe? Akurat te modele, które wymieniłeś są bardzo OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szukam fajnej stacji 2din do auta

chodzą mi po głowie dwa modele

http://pl.horn.eu/pl...IVE-W530BT?s1=4

http://pl.horn.eu/pl...IVE-W535BT?s1=4

lub ktoś coś może dobrego polecić, warunek zdejmowany panel...

 

a nie lepiej 505 czy 520 i do tego procesor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy tweetery z takiego zestawu beda pasowaly w miejsce serii ?

Będą tylko odsłuch będziesz miał gorszy ze względu na to jak umieszczone są tweetery seryjnie - jest kilka stron wstecz pokazane jak zrobić by było lepiej.

I szukaj zestawu z głośnikami o średnicy woofera 165 mm + dystans z MDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

warunek zdejmowany panel...
Piotrek, a po co Ci zdejmowany panel w 2DIN? Sądzisz, że ma to jakieś znaczenie antykradzieżowe? Akurat te modele, które wymieniłeś są bardzo OK.

no tak myślę że mniej przyciąga oczy bez panelu...

 

Witajcie szukam fajnej stacji 2din do auta

chodzą mi po głowie dwa modele

http://pl.horn.eu/pl...IVE-W530BT?s1=4

http://pl.horn.eu/pl...IVE-W535BT?s1=4

lub ktoś coś może dobrego polecić, warunek zdejmowany panel...

 

a nie lepiej 505 czy 520 i do tego procesor ?

właśnie nie chcę bawić w procesory, tylko 2din + potem jakiś jeden lub dwa wzmacniacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stacji multimedialnych mnie się ostatnio spodobał Parrot Asteroid Smart. Z góry trzeba powiedzieć, że to pewnie audiofilskie nie będzie, ale jest świetnie wyposażony i oparty na Androidzie. U mnie jest na liscie zakupów, wprawdzie za długi czas, ale jest :)

 

A co do tweeterów, jak z zamontowaniem większych głośników w seryjne miejsca? Wiem, że ich fabryczne położenie nie jest najszczęśliwsze, ale wolałbym, żeby to wyglądało jak z fabryki. No i się zastanawiam, jak bardzovtrzeba rzeźbić z tym.

Edytowane przez aprzemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

temat moze troche z innej beczki, ale mialbym pytanie, czy ktorys z forumowiczow mialby do uzyczenia modul KCA-BT300. Chcialbym zobaczyc jak to dziala z seryjnym radiem i druga sprawa ze ostatnio doszlo do mnie, ze do niego mozna podlaczyc nastepny modul z wejsciem na zmieniarke. Chcialbym wtedy wpiac w to KCA-IP500 i zobaczyc jak wszystko razem wspolgra i czy da sie z tego korzystac.

Wiem, wiem - lepiej kupic nowe radio, ktore to wszystko bedzie mialo, zamiast doklejac do fabrycznego. Ale ja juz tak niestety mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunek zdejmowany panel...
Piotrek, a po co Ci zdejmowany panel w 2DIN? Sądzisz, że ma to jakieś znaczenie antykradzieżowe? Akurat te modele, które wymieniłeś są bardzo OK.

no tak myślę że mniej przyciąga oczy bez panelu...

 

Witajcie szukam fajnej stacji 2din do auta

chodzą mi po głowie dwa modele

http://pl.horn.eu/pl...IVE-W530BT?s1=4

http://pl.horn.eu/pl...IVE-W535BT?s1=4

lub ktoś coś może dobrego polecić, warunek zdejmowany panel...

 

a nie lepiej 505 czy 520 i do tego procesor ?

właśnie nie chcę bawić w procesory, tylko 2din + potem jakiś jeden lub dwa wzmacniacze :)

 

do takiej rozbudowy, to tym bardziej powinieneś pomyśleć o procku

ustawienie czasów , czy dobra zwrotka - chyba że pasywka.

 

lub właśnie dobra stacja Alpinowska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modul KCA-BT300
jest już nowszy model KCA-BT400 - korzystam z niego, działa bez zarzutu z moją stacją Alpine
doszlo do mnie, ze do niego mozna podlaczyc nastepny modul z wejsciem na zmieniarke. Chcialbym wtedy wpiac w to KCA-IP500 i zobaczyc jak wszystko razem wspolgra i czy da sie z tego korzystac.
moduł, o którym piszesz to interfejs Kenwooda do iPoda... Trochę nie rozumiem tych kombinacji.... Do jakiego radia chciałbyś to podłączyć? Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do seryjnego - GX-401EF2. KCA-IP500 juz sprawdzalem - dziala bez zarzutu, no moze kwestia ladowania telefonu jest problemem, ale sa przejsciowki... Nie wiem, ja lubie miec seryjne radio, ale tez miec mozliwosc prowadzenia rozmow i nie musiec wozic miliona plyt w samochodzie.

 

I chyba mylisz KCE-BT400 z KCA-BT300?

Edytowane przez przemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...