Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie ostatecznie i tak czeka mnie montaż jakiegoś car-audio, bo oryginalne radio ze zmieniarką 6xCD trochę smutno brzmi (szczególnie jak puszczam R+), ale tymczasem spytam, czy jest jakiś sposób, żeby do fabrycznego radia z forka my.2010 podpiąć USB z muzyką? może jakieś przejściówki na AUX albo inny szczwany sposób?

sam forek i niezbędne detale tymczasowo wystarczająco przetrzepały budżet i muszę kombinować.

 

Coś jest ale nie wiem czy będzie działało z tym radiem. Poszukaj sobie w google "virtual CD changer". Przykładowe modele: http://www.yatour.net/shop/?type=list&classid=1 (jest tego polski dystrybutor ale wg opisu to działa z Legacy/Outbackiem niby tylko: http://www.denken.com.pl/index.php?p733,subaru-zmieniarka-mp3-z-wejsciem-usb-sd-do-fabrycznych-odtwarzaczy chociaż o ile kojarzę to kostka od Legacy/Outbacka 2010 jest taka jak w Foresterze 2010 - do sprawdzenia tutaj: http://ae64.com/20-pin-pinout.htm) albo http://www.gromaudio.com/store/all-sub08.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam radio CD Sony model

http://www.sony.pl/support/pl/product/CDX-GT222/specifications

i chętnie wymienię na inny model z zielonym podświetleniem . do radia mam wszystkie potrzebne papiery. jeśli kogoś zainteresuje ta oferta proszę o kontakt na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Kilka słów wyjaśnienia odnośnie tego co chcę zrobić. Mianowicie chcę zainstalować DVD, oczywiście z panelem dotykowym, tam sobie wrzucę Navi + wejścia multimedialne t.j. USB, AUX itd. , o wygłuszeniu drzwi i zmianie głośników nie wspomnę.

i tak po kolei - gdzieś czytając ten czy inny wątek po drodze trafiłem na maskownice (w miejsce oryginalnego radia) do Legacy IV, w które to można wstawić radio 2DIN bądź ekran. Chodzi mi o to, czy ktoś wie gdzie mogę takie coś znaleźć/kupić (może w Polsce)? Opcją najciekawszą byłoby włożenie wyświetlacza w to miejsce gdzie w niektórych modelach jest Navi, a wmojej wersji schowek pomiędzy centralnymi nawiewami.

Kolejne pytanie, to jaką maksymalną głębokość głośników mogę zainstalować w drzwiach bez rzeźbienia w "boczkach"? Czy da radę i jakiej wysokości zainstalować pierścień dystansujący?

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś udostępnił (lub odesłał mnie do takiej informacji/linka) ze schematem instalacji audio i inst. elektrycznej. Bo czytając wątek przewijają się informacje których poszukuję, ale w odniesieniu do konkretnych modeli aut (głównie Imprez i Forków) niekoniecznie Legacy MY06. Chodzi mi o to, co mogę "wyciągnąć" z seryjnej instalacji, a czego ta instalacja nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak po kolei - gdzieś czytając ten czy inny wątek po drodze trafiłem na maskownice (w miejsce oryginalnego radia) do Legacy IV, w które to można wstawić radio 2DIN bądź ekran. Chodzi mi o to, czy ktoś wie gdzie mogę takie coś znaleźć/kupić (może w Polsce)? Opcją najciekawszą byłoby włożenie wyświetlacza w to miejsce gdzie w niektórych modelach jest Navi, a wmojej wersji schowek pomiędzy centralnymi nawiewami.
nie jestem biegły jeśli chodzi o Legacy, ale jeśli wrzucisz w Google hasło: Legacy Dash Kit, to na pewno coś znajdziesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem biegły jeśli chodzi o Legacy, ale jeśli wrzucisz w Google hasło: Legacy Dash Kit, to na pewno coś znajdziesz...

Dziękuję właśnie o takie stwierdzenie mi chodziło, bo nie wiedziałem czego szukać za bardzo.

 

Poza tym gdzieś czytając ten czy inny wątek po drodze trafiłem na maskownice (w miejsce oryginalnego radia) do Legacy IV, w które to można wstawić radio 2DIN bądź ekran.[...] Opcją najciekawszą byłoby włożenie wyświetlacza w to miejsce gdzie w niektórych modelach jest Navi, a wmojej wersji schowek pomiędzy centralnymi nawiewami.

To już znalazłem - przepraszam za zaśmiecanie :rolleyes:

Chodzi mi o to, czy ktoś wie gdzie mogę takie coś znaleźć/kupić (może w Polsce)?

Te pytanie jest nadal aktualne...a może pozostaje tylko rzeźba?

 

A czy ktoś może mi po wiedzieć czy z innych modeli (legacy, OBK) te kratki nawiewne pasują P&P (wymiary, sposób mocowania), czy muszę szukać od mojego modelu?

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, to jaką maksymalną głębokość głośników mogę zainstalować w drzwiach bez rzeźbienia w "boczkach"? Czy da radę i jakiej wysokości zainstalować pierścień dystansujący?

Dystanse dedykowane do Forestera pasują idealnie do fabrycznych dziur w Legacy IV. Zbadane empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie, to jaką maksymalną głębokość głośników mogę zainstalować w drzwiach bez rzeźbienia w "boczkach"? Czy da radę i jakiej wysokości zainstalować pierścień dystansujący?

Dystanse dedykowane do Forestera pasują idealnie do fabrycznych dziur w Legacy IV. Zbadane empirycznie.

Spoko dziękuję. Rozumiem też, że wysokościowo tez będzie ok i nie będę musiał przerabiać maskownicy głośnika?

Jeszcze jakbyś mi powiedział jaka max wysokość głośnika wchodzi i jakiej średnicy są głośniki, to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy w WRXie 2005r pod siedzenie zmieści się sub aktywny (taki cienki właśnie pod siedzenie ;p)?
przy założeniu, że są to OEM'owe fotele to tak
Z przodu 16,5 cm się zmieszczą głośniki?
tak, ale trzeba zwrócić uwagę na głębokość, ew. założyć dystanse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaro, czego się teraz słucha? Bo jak ostatnio kupowałem głośniki, to na topie były hertze esk albo DLS R6A, a teraz jest taki mega wybór, że muszę się zdać na bardziej doświadczone uszy (nie mam jak posłuchać przed zakupem). Poradzicie jakiś porządny zestaw odseparowany na przód 16.5 cm w klasie tego, o czy pisałem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo będzie wzmacniacz (przyglądałem się tym dwóm:

Infinity i JBL, ale zaczynam od radia - zamówiłem sobie klasycznego alpine'a 235 i czekam na paczkę. Mam strasznie wrażliwe ucho i słucham dosłownie wszystkiego ;) A czego oczekuję? - jakości, bo wyglądać nie muszą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiego przewidujesz suba ?

 

z tych 2, to chyba Infinity, będzie lepszy dzwiękwo ;)

 

nie lepiej kupić Genesisa Five Chanela ser III i mieć cały system pod kontrolą... :D

Edytowane przez KACPERO_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem o serii III, nie o Profile (chociaż mam taką igłę za 1000zł)

mnie chodziło o taki "piec" :

http://www.genesis-i...es-three.php��5 kanałów, ceny sprawdzonych używek ok 1500 zł

 

mało jest lepszych marek (Brax, Zapco, niektóre DLSy)

Edytowane przez KACPERO_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...