Skocz do zawartości

zamiana kierownicy


gawron73

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaczęła mnie denerwować plastikowa kierownica w moim RS ( impreza 2.5 rs - wersja us ) . Czy mogę ją wymienić na skórzaną MOMO , jaka będzie pasowała , czy nie będzie problemów z poduszką powietrzną , i jak się do tego zabrać . Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/item754811986_subaru_ ... irbag.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój RS jest MY01- to kierownica z aledrogo będzie pasować, pod warunkiem, że nie masz np. sterowania radiem w kierownicy, wtedy mogą byc inne kostki, ale nie na pewno. Trzeba spojrzeć i tyle. Na pewno dobrym rozwiazaniem będzie kierownica od Harviego, bo jakby nie pasowała, (a powinna) może bedziesz mógł ją zwrócić, i zawsze lepiej kupic od Forumowicza... :smile: demontaz kierownicy zaczynasz od odpięcia akumulatora pół godziny wcześniej ze wzgledu na airbag, potem odkręcasz go od tyłu kierownicy, dwie śruby na gwiazdkę, potem nasadowy 17mm do odkręcenia kierownicy. Powodzenia! :lol:

 

[ Dodano: Nie Paź 18, 2009 4:45 pm ]

Aha, jakby nie chciała zejść z frezu, trzeba ją uderzyć tzw. małpim ruchem czyli na przemian po lewej i prawej stronie pięściami, aż się poluzuje odskoczy..... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawron73, a nie lepiej obszyć po prostu?

 

trzeba zdemontować i dać do obszycia, trwa dzień czy dwa, nie możesz jeździć, i kosztuje przeciętnie ze 150pln a wygląda po obszyciu baaardzo różnie.... :lol: chyba już lepsze koło sterowe MOMO z WRXa :grin:

 

[ Dodano: Nie Paź 18, 2009 8:21 pm ]

a jak trafi się tapicer giej który nie rozróżnia kolorów, to możesz dostać np. fioletową kierownicę.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrym rozwiazaniem będzie kierownica od Harviego, bo jakby nie pasowała, (a powinna) może bedziesz mógł ją zwrócić, i zawsze lepiej kupic od Forumowicza... :smile:
U mnie będziesz mógł zwrócić z byle powodu, a i cenę dam Ci lepszą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak weźmiesz kierownicę z opcją zwrotu, możesz sobie ją dokładnie obejrzeć, na ogół jest możliwość przełożenia do drugiej kierownicy sterowania tempomatem, to jest oddzielny włącznik-dźwignia, i to jest przykręcane do korpusu kierownicy, i w każdej jest taka mozliwość :lol:

 

[ Dodano: Pon Paź 19, 2009 4:45 pm ]

musze poszukać, niewykluczone, że mam gdzies taka kierownicę ze sterowaniem tempomatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy do GT MY00 będzie pasowała kierownica od Legacy / Outback z roczników np 2003-2007, albo kierownica z STi 2006 ~ obecnie?

 

Jak byłoby z podłączeniem poduszki powietrznej?

 

Te kierownice są mniejsze niż wielkie koło sterowe w GT, a chciałbym rozważyć zmianę na inną subarową kierę z airbagiem - czy to w ogóle da radę zrobić? ewent. mogłoby być bez airbagu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do GT MY00 będzie pasowała kierownica od Legacy / Outback z roczników np 2003-2007, albo kierownica z STi 2006 ~ obecnie?

 

Jak byłoby z podłączeniem poduszki powietrznej?

 

Te kierownice są mniejsze niż wielkie koło sterowe w GT, a chciałbym rozważyć zmianę na inną subarową kierę z airbagiem - czy to w ogóle da radę zrobić? ewent. mogłoby być bez airbagu...

 

Legacy i OBK mają tempomaty w kierownicy. Do GT poszukaj kierownicy od WRX'a lub STI MY05. Jest zdecydowanie mniejsza i lepiej leży i powinna pasować Plug nad Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja tam bym WRX-owej nie zakładał. Lepsza będzie od STI (po 2003 na jedną kostkę): mniejsza i bardziej odsadzona. O! :razz:

 

Wszystko pasuje, tylko jest jeden problem - wyprofilowanie samej kierownicy. Przy jeździe na wprost nie ma to znaczenia, ale jak zaczniesz szybko kręcić to się zdziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie wspomnę, że kierownica w GT-kach, bugeye'ach i teardrop/blobeye'ach ma 37 cm średnicy, w późniejszych jest 36 cm. Różnica 1 cm, robi trochę różnicy... ale dopiero w połączeniu z przekładnią kierowniczą pewnie robi dużo różnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie wspomnę, że kierownica w GT-kach, bugeye'ach i teardrop/blobeye'ach ma 37 cm średnicy, w późniejszych jest 36 cm. Różnica 1 cm, robi trochę różnicy... ale dopiero w połączeniu z przekładnią kierowniczą pewnie robi dużo różnicy :)

 

może i jest 1 cm ale w praktyce jest przepaść. U siebie zmieniłem na MY05 Momo i jest o niebo lepiej. Większe odsadzenie powoduje że można dobrać lepsza pozycje i nie zarejestrowałem żadnych problemów z szybkim kręceniem. Oczywiście z krótką maglownica od STI byłoby lepiej ale jak nie ma to trudno ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zmieniłem na MY05 Momo i jest o niebo lepiej. Większe odsadzenie powoduje że można dobrać lepsza pozycje i nie zarejestrowałem żadnych problemów z szybkim kręceniem.

 

Ja po takiej samej zamianie mam podobne odczucia, tylko jedna rzecz mnie wkurza:

obręcz kierownicy zasłania mi górę obrotomierza i zielone strzałki kierunków. Mogę ustawić kier wyżej, ale wtedy kiewrownaie jak w Starze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zmieniłem na MY05 Momo i jest o niebo lepiej. Większe odsadzenie powoduje że można dobrać lepsza pozycje i nie zarejestrowałem żadnych problemów z szybkim kręceniem.

 

Ja po takiej samej zamianie mam podobne odczucia, tylko jedna rzecz mnie wkurza:

obręcz kierownicy zasłania mi górę obrotomierza i zielone strzałki kierunków. Mogę ustawić kier wyżej, ale wtedy kiewrownaie jak w Starze...

 

hmmm.... sprawdzę u siebie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...