Skocz do zawartości

Chwilowy łomot z komory silnika przy ruszaniu


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

edit tematu

 

co to za dźwięk?

 

http://www.youtube.com/watch?v=L7yv0zCyO68

 

pojawia się tylko po włączeniu auta i to nie zawsze, tylkoi jak delikanie ptzytrzymuje pedał gazu na 1700 rpm, jak przekroczę obroty 2k rpm dwięk bezpowrornie ginie. po ponownym uruchomieniu silnika czasem udeje się uzyskac ten dwiek ponownie, w wraz z nagrzaniem auta dźwięk zanika całkowicie. Czasem jest też tak na zimnym. Bardziej przypadek niż jakieś konkretne warunki zewnętrzne

 

czy ktoś się z tym już spotkał?

 

Aso nie wie ale podejrzewa układ odpowiedzialny za kontrolę emisji spalin tzw secondary pump ale ona działa, wiec może jakieś zawory i itp. podejrzanym jest też pcv i wkrótce będzie wymiana,

 

Help, drażni mnie to a jeszcze bardziej ciekawi co to jest. Pojawiło się około 10k temu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

sprzęgło nowe, zacisk nowy łożysko nowe. Może ma przebieg ma 10k.

 

może ze trzy razy sprzęgło przysmażyłem ale generalnie nie ma z nim problemów.

 

Czy wiesz czemu to nie zawsze się pojawia? Czy to może byćproblem z silnikiem?? oby nie. Jak na razie silnik działa ok tyle że zawór dv chyba nie wyrabia.

 

dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne sądzę, że to rura. Zresza niedawno sprawdzałem cały ikład i wyglądał brz zarzutu. Dźwięk jest identycznie metaliczny jak po wlączeniu długo nie używanej sprężarki klimatyzacji. Dzisiaj trochę auto pomęczyłem i nic. To znaczy odpaliłem i w drogę i nic nie hałasowało. Rano spróbuję włączyć nagrywanie w komórce i załadować ją pod maskę. Może dźwięk się pojawi to będzie łatwiej. Najgorsza jest ta niepowtarzalność, bo nie mam co pokazać w aso.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba też nie bo częstotliwość i drgania jest ściśle związana z obrotami silnika. Ale może to być niezły trop. Następnym razem szybko wrzucę na luz i będę wiedział czy to silnikowe skrzyniowe czy sprzęgłowe czy jeszcze co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagram filmik z dźwiękiem i pokażę też w aso. Co do sprzęgła to robiłem w aso, zresztą wszystko robię w aso a co mogę sprawdzić to sprawdzam. Dotychczas problemy nie było.

 

najgorsza opcja: hałasuje silnik bo nie ma smarowania bo tak można to podsumować, ale dlaczego hałasuje tylko obciążony?

 

pewnie doję ja albo aso i zostanie na forum ślad. Może innym się przyda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz łatwiejszej zagadki ? :mrgreen: Może próbuj przez jakiś czas z dwójki . Może przy robieniu sprzęgła coś zostawiłeś ? Może rozrusznik się załącza bez Twojej ingerencji ? Trochę to wróżenie . :evil:

 

może rzeczywiście rozrusznik zawiesza się i zostaje przez chwilę włączony podczas pracy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe, bo po rozruchu silnik sobie normalnie pracuje. Ale zastanawia mnie czy np to nie uślizgujący się pasek np alternatora? nie wiem jak to hałasuje bo zawsze mi się wydawało, że jak jest luz to piszczy. Zrobiłem krótki filmik i chyba udało mi się to uchwycić, spróbuję załadować na youtube.

 

filmik

 

niestety schrzaniłem bo włączyłem nagrywanie w trybie mms i jest krótki ale dzwięk zaczyna się of 10 sekundy

 

http://www.youtube.com/watch?v=0LPBbhjp4DM

 

potem drugi filmik już dziwnego dźwięku nie ma a a nagrany był kilka sekund później.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BuQ_YWt2dxo

 

p.s.

mikrofon od zestawu głośnomówiącego wychwycił mój oddech :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłoby niedobrze gdyby to była panewka, ale tak mnie kiedyś pouczył pan w nie-ASO. Jeśli przy uruchamianiu silnika będzie krótki klekot...ale jeśli by to była panewka to z czasem hałas stanie sie wyraźny i będzie wiadomo. Więc chyba to nie jest panewka

 

filmy dodane,

 

jutro jak się uda to jeszcze zraz nagram dłuższy. Ale ten hałas od niczego nie zależy, przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma związanego z uruchomieniem silnika, łomot jest tylko przy ruszaniu, silnik np chodzi 2 min ruszam i chwilowy łomot, mi to najbardzej pasuje do sprzęgła lub łozyska, ew docisku lub nie wiem co...

 

ten łomot słychać pod koniec filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo.... ale w starym legacu.... Jest to rytmiczne pukanie "coś o coś" w równym odstępie czasu i też trwające przez chwile. Ja bym to określił jak walenie młotkiem w blachę?

 

No jest ciekaw końca tej historyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bliżej do Pruszcza to warto skoczyć, bo taka wada może nagle się rozwinąć w dużą awarię. A może któryś krzyżak ma luzy - warsztat powinien to zlokalizować po prau próbach

 

to nie ma związanego z uruchomieniem silnika, łomot jest tylko przy ruszaniu, silnik np chodzi 2 min ruszam i chwilowy łomot, mi to najbardzej pasuje do sprzęgła lub łozyska, ew docisku lub nie wiem co...

 

ten łomot słychać pod koniec filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki, czy to można po ludzku wymienić czy trzeba silnik rozbierać?

 

na razie nie mogę tego nikomu pokazać po to jest tak niepowtarzalne.

Zapytam ASO może wiedzą o co chodzi

 

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 12:21 am ]

aha, wału czyli po za silnikiem, mam nadzieję, że to właśnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam nadzieję, że to to

 

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 12:06 am ]

tak się pobawiłem dzisiaj, i zauważyłem, że nie umiem wrzucić wyższego biegu i opuścić sprzęgła bez charakterystycznego dzwięku stuk, który natychast przenosi się na napęd albo właśnie z tamtąd pochodzi szarpiąc autem, absolutnie nie ma tego przy redukcjach, tylko przy przyspieszaniu. Może ma to jakiś związek? z tego co wiem sprzęgło powinno eliminować takie niedopasowania, po to ma te sprężynki. Sprzęgło jest w marę nowe.

 

[ Dodano: Sro Gru 16, 2009 1:06 am ]

przeanalizowałem nagranie jeszcze raz, dźwięk pojawia się przy dodaniu gazu już na wciśniętym sprzęgle i rośnie przy lekkim dodaniu gazu pomimo, że auto stoi, więc chyba to nie wał. Pojawia się to tylko przy wdepniętym sprzęgle, więc chyba to nie silnik ani wspomaganie kierownicy ani alternator, co więcej silnik nie jest jeszcze obciążony bo jeszcze nie puściłem sprzęgła. To chyba coś jednak ze sprzęgłem ale nie umiem tego pokazać w serwisie i chłopaki rozkładają ręce. Chyba poproszę o wyciągniecie skrzyni, sprawdzenie sprzęgła i wymianę łożyska, jak dalej będzie huczeć to się naprawdę zacznę martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...