Skocz do zawartości

ktos byl w Meksyku ew. na Kubie


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo ciagnikow Ursus C330 to takiego szoku doznalem w Australii - jade sobie zabytkowa ciuchcia z Melbourne do Belgrave - przez piekny las deszczowy - wyjezdzamy z lasu na pola i co widze ?????????? naszego Ursusa C 330 - azem fotki zrobil.

Do Meksyku ew, Kostaryki lecial bede z USA z San Antonio - gdzie lece na kongres sympatykow pewnego ogolnoswiatowego ruchu.

Ala te jaja zolwie - zem jeszcze nie jadlo.

moze wiec z USA na Kostaryke i potem do Polski.

Mam pol roku na opracowanie tras.

Jak znasze Kostaryke - to czy sasiadow tez mozna odwiedzic ???

Bylem juz na tej stronie cos mi polecil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A propos polecam skorzystać z promocji KLM - za 1790 można polecieć do Mexico City. Nie pamiętam lepszej ceny.

 

KLM

 

Pozdrawiam

mistee

 

ps. też dumam o Meksyku[/code]

 

[ Dodano: Pią Paź 09, 2009 8:21 pm ]

Kostaryka jest nazywana Szwajcarią Ameryki . Do San Jose latają linie KLM . Wulkan , który jest moim nickiem jest z jednaj strony zielony a z drugiej leje się lawa . Jak staniesz na szczycie , to widzisz oba oceany jednocześnie . Prezydentem był nie dawno noblista z literatury . Możesz spróbować jaj żółwich . Nie zdziw się jeśli na lotnisku spotkasz TAXI polonez , a na polu nasze poczciwe ursusy C330

 

Kostaryka? Przepraszam za wkręt tchnący seks-turystyką ale znajomy z Hondurasu powiedział, że oni na dziewczyny (nie dziewczynki jeżdzą do Kostaryki. Podobno Kostarykanki nie przepadają za swoimi rodakami płci męskiej :mrgreen:

I podobno to najpiękniejsze kobiety Ameryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostaryka? Przepraszam za wkręt tchnący seks-turystyką ale znajomy z Hondurasu powiedział, że oni na dziewczyny (nie dziewczynki jeżdzą do Kostaryki. Podobno Kostarykanki nie przepadają za swoimi rodakami płci męskiej :mrgreen:

I podobno to najpiękniejsze kobiety Ameryk

Najpiękniejsze są Wenezuelki :!: W Kostaryce - jak jedziesz przez wioski - zwróć uwagę na dziewczyny z mokrymi włosami siedzącymi na patio . Jeśli ma mokre włosy , to oznacza , że ma już wolne i jest przygotowana na wszystko . Jeśli się zdecydujesz , to dam Ci namiary do kolegi w Lublinie , który ma szkołę hiszpańskiego i pochodzi z Alajueli . Dostaniesz wszystkie namiary potrzebne do zwiedzenia kraju . Dostaniesz też adresy . Na ulicach muzyka , to salsa i merenga . Nie uśmiercają za przemyt . Na każdym rogu policjant z gwizdkiem do porozumiewania się . Ciekawiej jest w centralnej części kraju , bo na północy mieszkają murzyni i uprawiają banany . Kraj nie jest popularny w Polsce i mało znany , bo tam nie ma skandali jak u nas . W dżungli rosną rośliny , które u nas są kwiatami ozdobnymi . Ponad połowa gatunków zwierząt występuje w tym kraju . Musisz tak planować pobyt aby nie trafić na porę deszczową - wypada od połowy kwietnia do sierpnia , bo codziennie dwie godziny leje . Jak będzie trzęsienie ziemi /kilka razy dziennie / to wchodzisz pod stół albo stajesz w futrynie :mrgreen: Ciągniki i polonezy do Kostaryki eksportowało Art B. z naszą pomocą .

 

[ Dodano: Pią Paź 09, 2009 8:47 pm ]

Bym zapomniał - zabierz z sobą buty z cholewką do pół łydki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście gatunków węży , tarantule , cucarchas , ptaszniki , czarne wdowy , skorpiony , kajmany , kilka jaszczurek , piranie , czasami wkurzone małpy ............ :mrgreen: To naprawdę raj dla przyrodników . Żaden kraj na takim obszarze nie ma takiego bogactwa . Costa - znaczy brzeg . Rica - znaczy bogaty . Skarbów Kolumb nie znalazł ale nazwa została . Turystyka , banany i kawa to bogactwa narodowe . Na świecie są tylko dwa gatunki kawy - arabica i robusta . W Kostaryce nie wolno uprawiać robusty , bo gorszy gatunek i nie wolno zrywać kawy mechanicznie , tylko ręcznie . Niektóre przyprawy produkuje się prawie tylko w tym zakątku . Ciekawe jest suszenie i wypalanie kawy . Sól odzyskuje się z odparowania wody morskiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU, Twój opis brzmi naprawdę zachęcająco. Dumam teraz jak tu pojechać tam w marcu 2010. Chętnie skorzystam z Twoich namiarów.

 

Niefart bo można było zobaczyć Amerykę Środkową - Lufthansa miała krótką promocję - Wenezula (1600!!!) i Sao Paulo (1600!!!). Ujmę to tak,tym razem nie wybrałem Wenezuli :wink:

Przez dłuższy czas dostępna była oferta British Airways do stolicy Hondurasu Tegucigalpy - za 2200.

 

To już rodzaj zboczenia bo dzień zaczynam od sprawdzenia oferta linii lotniczych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej przyjaciół mam w Kolumbii . Nigdy tam nie byłem , ale kilku absolwentów politechniki znam . Tego kraju nie polecam . Były konsul Kolumbii zrobił olbrzymią kasę na polskim malarstwie w Bogocie . W latach osiemdziesiątych nasi rządzący finansowali stypendia dla tych krajów . Studiowało wielu Latynosów i Wietnamczyków . Mnie wyrzucili za niewyparzoną gębę , ale znajomości zostały . Wieczorem dam Ci namiary do Gerarda , bo nawet córka uczy się u niego hiszpańskiego .

 

[ Dodano: Sob Paź 10, 2009 9:15 am ]

Mimo wszystko polecam też Kubę . Moja znajoma była na Kubie w te wakacje i była zachwycona . Pojechała z wycieczką , bo tam jest problem z przemieszczaniem się i pieniędzmi . Kraj powoli otwiera się na świat i może warto poczekać trochę , ale za kilka lat będzie łatwiej . Kolega po Ameryce Łacińskiej jeżdził kilka razy z wycieczkami organizowanymi przez jakiś zakon . Do Ameryki środkowej nie ma ofert turystycznych i trzeba sobie radzić inaczej . Takie podróże organizują biura szwedzkie , ale w zimę , bo w Skandynawii wtedy mają 4 godziny dzień i potrzebują słońca . To powód , dlaczego w tsunami zginęło relatywnie najwięcej Szwedów 2 tyś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej przyjaciół mam w Kolumbii . Nigdy tam nie byłem , ale kilku absolwentów politechniki znam . Tego kraju nie polecam . Były konsul Kolumbii zrobił olbrzymią kasę na polskim malarstwie w Bogocie . W latach osiemdziesiątych nasi rządzący finansowali stypendia dla tych krajów . Studiowało wielu Latynosów i Wietnamczyków . Mnie wyrzucili za niewyparzoną gębę , ale znajomości zostały . Wieczorem dam Ci namiary do Gerarda , bo nawet córka uczy się u niego hiszpańskiego .

 

[ Dodano: Sob Paź 10, 2009 9:15 am ]

Mimo wszystko polecam też Kubę . Moja znajoma była na Kubie w te wakacje i była zachwycona . Pojechała z wycieczką , bo tam jest problem z przemieszczaniem się i pieniędzmi . Kraj powoli otwiera się na świat i może warto poczekać trochę , ale za kilka lat będzie łatwiej . Kolega po Ameryce Łacińskiej jeżdził kilka razy z wycieczkami organizowanymi przez jakiś zakon . Do Ameryki środkowej nie ma ofert turystycznych i trzeba sobie radzić inaczej . Takie podróże organizują biura szwedzkie , ale w zimę , bo w Skandynawii wtedy mają 4 godziny dzień i potrzebują słońca . To powód , dlaczego w tsunami zginęło relatywnie najwięcej Szwedów 2 tyś .

 

Namiary do wspominianego Gerarda otrzymam chętnie. Kolega z Hondurasu poznał nawet Castro, jak wizytował Honduras. Uciał sobie z nim rozmowę ale to było z 10 lat temu.

Ależ kolega z Hondurasu ma piękne siostry i chodził chyba ze wszystkimi miss tego kraju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byłem, ale byłem w Suwałkach i w Przasnyszu, mogę Ci opowiedzieć..... :lol:

Na którym kontynencie to jest , bo w biurach podróży nie mogę znależć ofert :mrgreen:

 

to tam, gdzie diabeł mówi już rano dobranoc, a niesforne pieski siusiakami wodę piją....a wokół ronda chodzi od dwudziestu lat Pochód Pierwszomajowy.....bo do ronda nie dochodzą żadne ulice..... :smile:

 

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 9:24 pm ]

Byłem na Kubie

 

dobry był...? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj , bo dopiero wpadłem do domu . Wyślę na PW .

 

[ Dodano: Pon Paź 12, 2009 8:53 pm ]

http://www.lafortunahotel.com/

Przeczytaj to co leci na pasku . Poszukam jeszcze parę kontaktów do osób mówiących po polsku . Odnowię kontakty z Polakami z Kostaryki .

Wejdż na stronę - kostaryka.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bo moja LEPSZA POŁOWA była konsulem Kostaryki w Polsce . Ma podwójne obywatelstwo - zresztą - córka też . Mieszka tam sporo rodaków i autochtonów z dyplomami polskich uczelni .

 

Oooo to dobrze wiedzieć. W przyszłym roku wybieram się do znajomych - Polaków mieszkających w Kostaryce :-)

 

Co to głównego tematu - słyszałam o ciekawych wycieczkach z Meksyku na Kubę i Jamajkę. W cenie ok. 300 dolarów lokalne biura podróży zapewniają transport i bodajże 3 czy 4 noclegi.

Myślę, że to warte rozważenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU - :cool: adresik - juz mam trase lotnicza ustawiona
Przed godziną wróciłem z podróży , więc napiszę za kilka dni . Muszę się pozbierać . Wynajęcie samochodu jest drogie . Drogi są fatalne , bo nie opłaci się budować trwałych traktów - natura zabiera wszystko . Jak na prowizorki , to można sobie dać radę . Dajcie mi trochę czasu na ogarnięcie tematu , bo byłem w rozjazdach . Naprawdę polecam kraj najszczęśliwszych ludzi na świecie :mrgreen: :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Znalazlem przez portal nasza-klasa ziomala w Kostaryce. Sympatyczny jest i dostaje od niego ciekawe info. A ze swojej strony udzielam mu rad budowlanych. Dziurawe drogi - to lubie.

 

Mam znajomych - Polaków - od lat mieszkających i pracujących na Kostaryce.

Mocno wyluzowane, zdredowane małżeństwo :grin: Mogę podać jakiś kontakt, choć on tam dość rzadko korzystają z netu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...