Skocz do zawartości

Co tak wyje? Dyfer?


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Do mojej Alfy nowy motor przyszedl w 5 dni Auto zastepcze - (uwaga!) Doblo ...

 

 

Szkoda że nie mam Cossiego na gwarancji chciałbym zobaczyć minę pracownika zamawiającego nowy motor za który ma zapłacić dealer. Dopowiem że to najwyższa kwota w całym systemie cześci zamiennych Forda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loucyphre, cos w tym jest klowa skrzynia jeszcze bardziej halasuje w koncu ;-)

 

aflinta, grzechotanie? u mnie jest poprostu wycie... podobne jak na wstecznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ukradli jeden fotel z tylnego rzedu i po awanturze go oddali.

 

Wow!!!

Liczyli na to, że nie zauważysz braku fotela? :lol:

 

Tak, bo to "ciezarowka" byla, wiec cztery fotele byly. Ale nikt z Pug Polska nie wyjmowal foteli, tylko odkrecali pas i razem z fotelem wkladali do bagaznika. A Ci skubani, wzieli i zakosili fotel (moze dlatego, ze skorzany), a pas zostawili. Straszna siara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jeździłem ładnymi paroma Subarakami i nie słyszałem żeby coś wyło. Odrobinę hałąsu pracującego tylnego napędu ale toprawie niesłyszalne przywyciszeniu w Subarce. Nie wiem o co wam chodzi. W Michalowym Solbergu na pewno nic nie wyło.

 

Ale OGSowi chodzi o wycie w WRXie. WRX ma zupelnie inna skrzynie, tyle ze glosno "wyc" tez nie powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ;-) moze ja poprostu jestem przewrazliwiony... ale chyba nie bo kumpel odrazu na to zwrocil uwage ale stwierdzil, ze to pewnie Dyfer... bede w serwisie zeby mi wylaczyli dzwonek niezapietych pasow bo mnie doprowadza do pasji szewskiej jak przejezdzam przez parking z miejsca na miejsce... to zapytam o to rowniez...

 

Ale mam nowe wiesci... dzisiaj sprawdzilem olej... i jak miarka od E do F ma 1,5 cm... to olej mam 1 cm nad F !!! teraz samochod stoi na parkingu - poczekam az sie ochlodzi i pojde sprawdzic... jak zalali za duzo i pojda uszczelniacze to nie wiem co im zrobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ;-) moze ja poprostu jestem przewrazliwiony... ale chyba nie bo kumpel odrazu na to zwrocil uwage ale stwierdzil, ze to pewnie Dyfer... bede w serwisie zeby mi wylaczyli dzwonek niezapietych pasow bo mnie doprowadza do pasji szewskiej jak przejezdzam przez parking z miejsca na miejsce... to zapytam o to rowniez...

 

Dyfer raczej nie, taki rodzaj halasu jaki opisujesz pochodzi ze skrzyni. Co do przypominajki o pasach, to tez mnie wkurzala, po tym jak zalozylem pasy szelkowe. Roboty na 5 (slownie piec) sekund. Zanurkuj pod fotel kierowcy i odlacz przewod idacy do zatrzasku pasa bezpieczenstwa. W STi to dziala. W WRX moze jednak wystac problem z poduszkami, gdyz WRX ma w fotelach boczne poduszki. STi ich nie ma.

 

Ale mam nowe wiesci... dzisiaj sprawdzilem olej... i jak miarka od E do F ma 1,5 cm... to olej mam 1 cm nad F !!! teraz samochod stoi na parkingu - poczekam az sie ochlodzi i pojde sprawdzic... jak zalali za duzo i pojda uszczelniacze to nie wiem co im zrobie...

 

hmmmm..... Daj znac, bo zaczyna sie ciekawie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie panikuj z olejem, tylko sprawdz na zimnym.

na goracym silniku stan powinno sie kontrolowac

miedzy dziurka a gornym podcieciem w bagnecie.

na zimnym natomiast miedzy wspomnianymi literami.

jedno trzeba sobie szczerze powiedziec. bagnet do oleju

to jedna z g..ych rzeczy w subaru. nigdy nie mam 100%

pewnosci jaki mam dokladnie poziom (z jednej strony inaczej

niz z drugiej. np w bmw poziom odcinal sie rowno po

obu stronach i dla pewnosci byla skala).

 

pzdr,

abt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w BMW jak wsadzisz bagnet (zresztą w większości innych aut też) to jest on pionowo, a w szuwarkach jakoś się wygina i leży jakoś na ukos i z tąd te różnice (tak przynajmniej się dowiedziałem w znanym nam warsztacie :) ), zaiste dziwna to konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi Foryś wcale nie wyje a silnikiem hamuję permanentnie, jedyny objaw to lekko głośniej na początku jest silniczek ale żeby skrzynia lub dyfer to na bank nie. Muszę stwierdzić,że z wszystkich aut jakimi jeździłem silnikiem ten sprzęt hamuje najlepiej-i za to go lubię....też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze swietnie hamuje silnikiem... jednak kazdy kto ze mna jedzie pyta co tak wyje i czy tak ma byc... sam sobie i pasazerowi odpowiadam, ze tak... ale mam mieszane uczucia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze swietnie hamuje silnikiem... jednak kazdy kto ze mna jedzie pyta co tak wyje i czy tak ma byc... sam sobie i pasazerowi odpowiadam, ze tak... ale mam mieszane uczucia :?

 

Ja uwielbiam jak wyje !

Kiedy hamuje silnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Mnie się tez zdarza, że jest głośno.

Ale podczas przyspieszania. Szczególnie STi-em. Gdy obok siedzi moja żona. No ale wyciem bym tego absolutnie nie nazwał :mrgreen:

A co do konkretnego samochodu - na odległość diagnozy nie postawię. Nie potrafię nawet powiedzieć, czy jest to normalne (pamiętajmy, że Subaru ma 3 dyfry zamiast jednego !)czy też nie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...