Skocz do zawartości

Sonda lambda


AMI

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze moja sonda lambda odeszla byla do krainy wiecznych przepiec rodzi sie pytanie, czy jestem skazany na oryginalna Subaru (nawiasem mowiac robiona na licencji Boscha z tego co na niej wyczytalem), czy mozna np. wstawic taka Boscha, uniwersalna, 3-przewodowa jak ponizej:

 

Sonda lambda

BOSCH

0 258 986 502

Sonda lambda

Uniwersalny

Informacje Inter Cars o towarze

indeks: 0 258 986 502

Cena brutto: 246,89 zÂ

nazwa: Sonda lambda

opis : Bosch sonda lambda uniwersalna z kpl. montaÂżowy

[3-przewodowa]; moc grzaÂłki 12W; dolny potencjaÂ

masa

producent: BOSCH

W MAGAZYNIE: >9

Ograniczenia

iloœÌdzeni:

Zalecany okres miĂŞyprzeglÂądowy [km]: 1600

od roku prod.: 1998.08

do roku prod.: 2000.09

Sonda lambda: Sonda regulacyjna

UkÂład wydechowy: przed katalizatore

Numery zwyczajowe

LSH-24

LS02

LS 02

 

Ktora nawiasem mowiac tutaj mi proponuja z montazem za 190e :)

 

Pacjent to Impreza STi my99

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, jak i zawsze/najczesciej ( :mrgreen: ) sa dwie szkoly: jedna glosi, ze lambda ma byc tylko OEM, druga - ze moze byc byle zamiennik... :o

 

ja sam jestem zwolennikiem tej pierwszej (jak mialem Tojke, to sie upewnilem na wlasnej skorze, ze poprawnie dzialala u mnie tylko OEM sonda), choc czasem naprawde mam spory problem ze zrozumieniem, dlaczego "uniwersalna" sonda, o tych samych parametrach co OEM, kosztuje np. x2 taniej niz OEM... :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem OEM i z montażem wyszło jakieś 850zł. Wg. mnie nie ma sensu się pakować w zamiennik, może będzie działać długo i poprawnie, a może nie. OEM to też może dotyczyć z tą różnicą, że jak zdechnie to przynajmniej sobie ulżę i w serwisie ich opitolę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiem sie jeszcze dzis w ASO - ale z tego co mi sie o uszy obilo to cena nieco przekraczajaca 300e.

Niby z jednej strony kwota raz na pare lat nie szokuje, ale z drugiej strony placic tyle za cos, co ma i tak napis Bosch na obudowie, gdy mozna kupic taniej zwyczajnie sonde Bosch... wiadomo jak jest - zawsze to grube pare stowek pln lub jakies 200-250e wiecej w kieszeni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zdecydowałem się na uniwersalną sondę firmy NGK - to nie był dobry pomysł. Uważam, że takie części jak sonda lambda powinno się montować jako oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check engine...próbowałem dojść o co chodzi i w końcu dałem za wygraną i zamontowałem oryginalną - problemy się skończyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, ja zamontowalem taka uniwersalna sonde do EVO.

Jak na razie, odpukac, dziala poprawnie.

217PLN to nie 1350PLN!

 

Ori ma jedna zalete - nie trzeba rzezbic z kablami. Ale sonda Boscha ma wszystkie potrzebne zlaczki w komplecie, wiec nie ma problemu.

 

Ja, jak na razie POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz jedna pozytywna opinia :)

 

Mysle, ze za ta cene wyprobuje tego Boscha. Koszta relatywnie nieduze w stosunku do Boscha z pudelka z napisem Subaru - a jest szansa, ze podola.

Jak nie, to przy tej cenie najwyzej odzaluje i wtedy zainwestuje w model z ASO.

 

Nawiasem mowiac tutaj takiego uniwersalnego Boscha proponowano mi za... 195e - fakt, ze z montazem, ale i tak roznica w cenie powalajaca.

Przy takiej cenie, to juz chyba faktycznie warto byloby lepiej dorzucic ta stowke do OEMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko nie chce miec doczynienia z sondami uniwerslanymi, można kupic owszem , Boscha, NGK, byle by był dedykowany do modelu , czyli z ori wtyczką , ale nigdy nie uniwerslanej . I to nie tylko tyczy sie Subaru, z wieloma innymi markami jest podobnie niestety. Kup org i zapomnij o temacie, jak w UK są drogie to kup w Polsce , przesyłka to grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze za ta cene wyprobuje tego Boscha. Koszta relatywnie nieduze w stosunku do Boscha z pudelka z napisem Subaru - a jest szansa, ze podola.

Jak nie, to przy tej cenie najwyzej odzaluje i wtedy zainwestuje w model z ASO.

Ja mam dokladnie taki plan.

byle by był dedykowany do modelu , czyli z ori wtyczką

A sa takie w ogole? :shock:

jak w UK są drogie to kup w Polsce

Myslisz, ze w PL jest taniej niz w UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...