Skocz do zawartości

Klapa się rozświergoliła!


Gazik

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku gromkie "DZIEŃ DOBRY" dla wszystkich forumowiczów. Witam serdecznie zarówno "starszyznę" jak i nowicjuszy. Od roku jeżdzę Foresterem rok 2000. Autko super, nie musze go tu zachwalać. Bez turbiny ale jest reduktor wiąc jakoś sobie radzimy. Wpadłem po uszy. Do tej idylli nie pasują odgłosy z bagażnika. Na wybojach odzywa się klapa bagażnika. Próbowałem przesunąć mocowanie zamka ale nie ma zbyt dużej regulacji. Domowym sposobem podkleiłem gumowe podkładki pod fabryczne odbijacze. Pomogło na kilka miesięcy, ale teraz znów coś zaczyna sie tyrpać. Śnieg stopniał, dziur pełno więć coraz częściej słyszę te irytujące odgłosy. Może szanowne gremium miało podobne problemy i zna receptę. Pozdrawiam i czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem - i niech żyją góry niskie...! :wink:

 

Fachowej porady niestety nie udzielę (zapewne zaraz się tu ktoś od takiej znajdzie), mogę co najwyżej przewrotnej: przesiądź się na tydzień do starego poldka, potem znów Foryś... i będzie tak ciiiicho... i przyjemnie.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś coś podłubać przy systemie audio? Jakieś dodatkowe głośniki za uszami, abo cuś... To powinno pomóc... :roll:

 

Zaś serio mówiąc - to drodzy forumowi technicy, ruszcie się i pomóżcie człowiekowi radą, bo głupio, żeby jedyny (?) w okolicy użytkownik Forestera był niezadowolony!!!

 

HELP!!!

 

PS. Gazik, jak się ta wada nie da usunąć i Cię wkurzy do reszty, to ja chętnie odkupię tego felernego grata... za jakieś pół ceny, no niech stracę... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krajana spod Świntego Ksyza! Z tym poldkiem to by była terapia szokowa. :lol: Wiem, bo sporo km natłukłem tym wynalazkiem. Może jakiś fachura od Forysia coś doradzi. HELP!

 

zobacz na plastiki czy aby napewno nic się nie poluzowało albo na kabelki, one też czasami obijają. No i najlepszym sposobem jeśli nie jesteś pewny to powyciągać wszystko z bagażnika bo równie dobrze może to być podnośnik, czasem się luzuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to klapa się drze to pewnik. Jechałem kilka km " na Popiełuszkę" i osłuchałem dokłanie. Podklejenie podkładek pomogło na kilka miesięcy. Czy jest jakiś sposób na wyregulownie docisku klapy?

 

 

Zaś serio mówiąc - to drodzy forumowi technicy, ruszcie się i pomóżcie człowiekowi radą, bo głupio, żeby jedyny (?) w okolicy użytkownik Forestera był niezadowolony!!!

Bez przesadyzmu WiS niezadowolony z Forysia to ja bym był jakbym się np w śniegu zakopał. Tfu, na psa urok! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus

U mnie jest podobnie.

Zdemontowałem wszystkie plastiki klapy bagażnika i dalej skrzypiało.

Wg mnie to właśnie w okolicach zamka jest przyczyna.

 

Ja sobie poradziłem tak, że wożę w przecudownym schwku podłogowym silikon w sprayu. Sukcesywnie jak sie odzywało opryskiwałem zameczek. Teraz mam już spokój od kilku tygodni... (niedługo jeżdżę foresiem) Widocznie silikon dostał się w miejsce, które było winowajcą.

 

Wystarczy kupić w sklepie z olejami silikon 100% w sprayu. Pomaga na wszelki skrzypiące plastiki w aucie. Najlepiej rozmontować i zapsikać ładnie od środka.

 

Dodatkowo, co się stosuje w car audio, można zamontować plastiki w miejscach spinek na silikon... taki już normalny. Działa kiedy już się poluzują mocowania tego typu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkladka pod tablicę odpada. Mam gdzieś luz na klapie tylko nie umiem go skorygować. Jadąc w bagażniku trzymałem uchwyt klapy i telepanie ustawało; tylko ciężko się prowadzi :wink: Spray prawdopodobnie usunie świerszcze (zaraz wypróbuję) ale na telepanie może to być za mało. Chyba,żeby pianka montazowa? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazik, no to mam nadzieję, że po zasilikonowaniu to już tylko śnieg Ci będzie teraz skrzypiał... :wink:

 

Btw. - z której strony żeś sfotografował tę naszą poczciwą Łysicę na avatar, że tak ślicznie wygląda? Bo to chyba nie jest widok łode Bodzentyna...?

:lol::lol::lol:

 

Ale reklama regionu dobra... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...