Skocz do zawartości

Stukanie przy silniku


ravski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Posiadam Impreze `99 2.0 wolny ssak, przebieg 120tys.

Od pewnego czasu slychac stuki w okolicach silnika i na moje ucho sa one niedaleko lampy kierowcy. Przypomina to prace silnika diesla. Wystepuja one gdy silnik jest zimny ale po kilku kilometrach stuki sie wyciszaja i wszystko jest ok. Odpalajac silnik zagrzany stuki tez nie wystepuja.

Czy ktos wie co to moze byc???

PZDR!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na "piston slap". Wiele Subaru cierpi na tę przypadłość i jeżdżą z tym dziesiątki tysięcy kilometrów.

ALE na wszelki wypadek podjedź do kogoś niech to osłucha. Diagnozy stawiane przez internet nie zawsze się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piston slap- Czy to chodzi o stukajace panewki???? jak to sie ewentulanie leczy?

Piston slap to luźny tłok który wydaje dźwięk uderzając w tuleję po minięciu "górnego martwego punktu". Po rozgrzaniu tłok leciutko puchnie kasując luz który powoduje dźwięk.

 

Panewki z kolei zaczyna być słychać tym mocniej im mocniej jest rozgrzany silnik i olej (o ile się nie obróciła bo wtedy będzie bardzo głośno stukać nawet na zimno od razu po odpaleniu).

 

Ale jak mówię. Jedź niech ktoś to osłucha "na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na "piston slap". Wiele Subaru cierpi na tę przypadłość i jeżdżą z tym dziesiątki tysięcy kilometrów.

ALE na wszelki wypadek podjedź do kogoś niech to osłucha. Diagnozy stawiane przez internet nie zawsze się sprawdzają.

 

 

A brałeś pod uwagę stukanie zaworów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam,

mam podobne objawy jak kolega ravski,

zdaję sobie sprawę że diagnoza przez internet to trudna sprawa ale mój silnik też na zimno dziwnie pracuje - tzn. stuka, a dodtakowo na ciepłym pracuje bardzo nierówno :-(

Sprawdziłem kompresję i jest idealna...przewody, świece nowe....

z góry dziękuję za zainteresowanie-pozdr,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie - czy zawory byly regulowane po 100k km ?
W SzzzzzTi tyż trza ??? Nie słyszę ażeby coś mi klepało :?: :roll:

 

nie wazne, na masce masz napisane(taka naklejeczka jest - oczywiscie jak nie przeklepali Ci auta z przystanku) przez madrych szpecow subarowych, 100 000 km i regulacja zaworow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"piston slap" chyba dotyczy tylko silnikow 2.2 i 2.5?

Mam WRXa 2.0 i STi 2.0 i oba klepią :roll: :wink:

 

[ Dodano: Sob Wrz 05, 2009 6:46 pm ]

nie wazne, na masce masz napisane(taka naklejeczka jest - oczywiscie jak nie przeklepali Ci auta z przystanku) przez madrych szpecow subarowych, 100 000 km i regulacja zaworow
Jeżeli się z tym spóźnie 5-6 tysięcy konsekwencje mogą być poważne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie luzu zaworowego w silnikach 2.0 NA wymagane jest jak pamietam co 25 tys. Z inst. gazowa proponuje czesciej.

Jeżeli się z tym spóźnie 5-6 tysięcy konsekwencje mogą być poważne ?

Najczęsciej spr. luzu zaworowego nie powoduje koniecznosci regulacji. Jak jestes pewny przebiegu to +- 20 tys (sti , wrx,gt )

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"piston slap" chyba dotyczy tylko silnikow 2.2 i 2.5?

Mam WRXa 2.0 i STi 2.0 i oba klepią :roll: :wink:

a ja mialem 1.6, 2.0 potem GT 2.0 z lat 93-96 a teraz 1.8 z 94 i zaden nie klepal a 1.8 do dzis nie klepie przebiegi we wszystkich ok 160-250 tkm albo i wiecej :cool: moze przegrzane te silniki sa co klepia bo nie widzie innej mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...