Skocz do zawartości

LCD - ale jakie ?


leon

Rekomendowane odpowiedzi

No i się stao. Stary monitor zdycha, ale po 7 latach ma prawo. No i się rozglądam za następcą. Mam 4 typy:

- Dell 2209WA (IPS i te sprawy, ale to tylko Dell),

- Samsung F2080 (wchodzi w lipcu, więc no data),

- Samsung 2243WM (niby ma wsio co potrzebuję, ale jak z QC w Szajsungu?),

- LG L226WU (no niby j.w.)

Wolałbym nowe Eizo, ale nie dam dwóch klocków :roll: , więc pozostaje klasa średnia.

 

No drogie Bravo, co wybrać? Czym się kierować? Czego unikać?

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałem monitor kilka dni, podłączałem się laptopem w Saturnie do kilku monitorów i wybór ostatecznie padł na Samsunga 2693HM. Jestem bardzo zadowolony, mimo matrycy TN, kąty są wystarczające do normalnej pracy, oglądanie filmów w kilka osób nie przysparza problemów, a kolory są rewelacyjne. W tej cenie nie znalazłem lepszego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26" to za dużo. Potrzebuję max 22", DVI+D-Sub i regulację wysokości. I tyle. No i żeby nie rozsypał się po 6 miechach jak Benqi które widuje.

 

Ja już ponad rok mam Asusa MW221u. Jestem baaardzo zadowolony.

Taak, wiem, że to pewnie już stary model :mrgreen: Ale generalnie możesz rozejrzeć się za Asusami.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Samsunga to mam już kilka lat i znosi wszystko świetnie. Często go wożę autem z mieszkania do mieszkania i ani razu nie było problemów. Kiedyś nie dokręciłem podstawki i walnął w blat i nic, nawet rysy. Pod tym względem polecam :) Jeśli o rozwiązania techniczne to nie doradze bo jestem 100 lat za murzynami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka iiyama.

http://www.lcd4you.pl/monitor/iiyama_E_2209HDS.php

 

Albo Samsung.

http://www.lcd4you.pl/monitor/samsung_p ... ?podzial=2

 

Generalnie z czystym sumieniem mogę polecić obie firmy. Osobiście brałbym już coś z jakością full hd :)

 

z F HD to nie będzie 22 cale tylko nowy format 21.5" 16:9. Żaden z nich nie ma opcji podnoszenia ekranu. Generalnie rzecz biorąc ta funkcja podniesie koszt dość znacznie.

 

PS. Oba są 21.5". W opisie są błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać producent sam nie wie co sprzedaje. http://www.iiyama.com/pl_PL/Product/product/161

 

Może warto sobie odpuścić regulację wysokości, na rzecz lepszego obrazu w tej cenie? :roll:

Monitor zawsze można postawić na jakimś podwyższeniu, bo reguluje się w zasadzie raz. Natomiast lepszy obraz ma się każdego dnia. :)

 

EDIT: tu grubsze wyjaśnienie skomplikowanych cali:

each inch = 2.54cm so divide 55 by 2.54. Roughly 22 but use a calc! --and you'll get 21.653543

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon

ja na Twoim miejscu bym sobie odpuścił te LG

przez pół roku w pracy miałem dwa (naraz) takie (L226WU) ,

kąty jakoś dają radę, jak ktoś jest niewybredny,

kolory są nawet przyzwoite,

podświetlenie = dwa jasne paski, jeden na górnej i jeden na dolnej krawędzi,

jeśli byś chciał korzystać z D-Sub to strasznie rozmyty obraz jest (mam porównanie do innych monitorów)

 

teraz mam w pracy jakies low-costowe LG 24" i jest tragiczne, kąty są tragiczne i nie da się go dobrze wyregulować, obudowa sprawia bardzo niesolidne wrażenie,

 

moim zdaniem warto dopłacić za regulację wysokości, chociażby z tego względu że obudowa jest o wiele solidniejsza, te LG-ki które mam w pracy po każdym dotknięciu bujają się jak matryca w 3-letnim lapku acera :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku chciałem coś 22" i oglądałem takie koło 1000zł. W końcu wynalazłem NEC 2470WNX. 24", rozdziałka 1920x1200, ekran obracany, podnoszony, matryca PVA, tilt, sam upscaluje, DVI, kąty marzenie, cuda na kiju. Dałem 2500zł. I wiecie co? Najlepiej wydane pienądze w życiu. Zepsuł mi się w nim przycisk, właściwie mogłem sobie poradzić bez niego, ale gwarancja jest to naprawią. W zastępstwo dostałem jakiegoś Asusa 20". Katastrofa! Przez środek ekranu biegł pas jakby innej ostrości niż reszta ekranu :shock: i po 15 sekundach patrzenia gały wypływały. Nie dało się go dobrze wyregulować i ustawić na biurku. Był z wystawy sklepu i kosztował 700zł. Fakt, ponad 3 razy mniej ale jest 100 razy gorszy. Rada z mojej strony jest taka: jeśli spędzasz sporo czasu przy komputerze to warto wydać na monitor więcej, niż żałować przez długi czas i męczyć wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem w Miejskiej Macalni. Generalnie strata czasu. Przemieściłem się w stronę lapsów. Same "lustereczka". Zemdliło mnie.

 

Na końcu wpadłem do sklepu z "wystawką", u góry Eizo, na dole 3x tańszy Szajsung. A między nimi przepaść jak Wielki Kanion. Fcuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Generalnie to Eizo (może to kwestia przyzwyczajenia), mimo że LG czy Szajsung by mi wystarczył. Ale wychodzę z założenia, że nie stać mnie na kupowanie taniego gówna. Niestety ostatnio całą kasę ładuję w chatę, więc zero innych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę z czystym sumieniem polecić Samsunga 2333SW. Świetna jakość obrazu i full HD. Do monitora mam podłączonego (stacja dokująca - polecam rozwiązanie :wink: ) Lenovo T61 i jak muszę korzystać z LCD laptopa to ....ręce opadają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...