Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, chojny napisał:

Panowie, potrzebuję pilnie zdjęcia panelu sterowania nawiewem, klimy, z Legacy turbo polift. 

 

W sensie czy jest to na suwaki, pokrętła, czy wszystko tak samo jak w przedliftach i wolnychssakach. 

 

Ma ktoś może pod ręką?

 

 

panel.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytań kilka odnosnie downpipa w turbo. Nie planuje robić całego wydechu, ale musze na pewno zrobić końcową puchę (której praktycznie nie ma...)  i pomyślałem, czy przy okazji nie pokombinować z DP, o ile wpłynie do pozytywnie na dziada.

 

1. Czy pozbycie sie katalizatora w DP jest w ogóle odczuwalne? To jest 25 letni kat, więc tak sobie myslę, że może on na tym etapie więcej szkodzi niz pomaga... Środkowy kat chcę zostawić - on ponoć nie jest jakoś mocno restrykcyjny, a jednek swoje zadanie spełnia. Nie chciałbym też tracic dołu, kórego i tak jest mało.

2. Czy w ogóle zrobienie całego wydechu na zamówienie poprawi osiągi względem samego pozbycia się kata z DP?

 

Fabryczny ECU w dziadach jest podobno bardzo elastyczny i komensuje sobie mieszankę w bardzo szerokim zakresie, więc zakładam, że sobie z ewentualnymi modami wydechu poradzi bezproblemowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem aby odetkanie wydechu w jakimś Subaru turbo pogorszyło osiągi, zawsze jest poprawa ;)

 

Auto lepiej wstaje, czyc to wlasnie w niższych i średnich zakresach obrotowych. 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, frisco napisał:

Pytań kilka odnosnie downpipa w turbo. Nie planuje robić całego wydechu, ale musze na pewno zrobić końcową puchę (której praktycznie nie ma...)  i pomyślałem, czy przy okazji nie pokombinować z DP, o ile wpłynie do pozytywnie na dziada.

 

1. Czy pozbycie sie katalizatora w DP jest w ogóle odczuwalne? To jest 25 letni kat, więc tak sobie myslę, że może on na tym etapie więcej szkodzi niz pomaga... Środkowy kat chcę zostawić - on ponoć nie jest jakoś mocno restrykcyjny, a jednek swoje zadanie spełnia. Nie chciałbym też tracic dołu, kórego i tak jest mało.

2. Czy w ogóle zrobienie całego wydechu na zamówienie poprawi osiągi względem samego pozbycia się kata z DP?

 

Fabryczny ECU w dziadach jest podobno bardzo elastyczny i komensuje sobie mieszankę w bardzo szerokim zakresie, więc zakładam, że sobie z ewentualnymi modami wydechu poradzi bezproblemowo?

Rób przelot, możesz na jednym dużym tłumiku, możesz na dwóch, mniej jak 2,25" bez sensu, więcej jak 2,5" też w Twoim wypadku nie trzeba. W DP koniecznie szeroki kołnierz, poprawia elastykę, lepiej wstaje turbo, nic mu wydech nie zaszkodzi pod seryjny program, pod warunkiem że nie zaczniesz kręcić doładowaniem manualnie za mocno, a wiem że tego nie będziesz robił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytań kilka odnosnie downpipa w turbo. Nie planuje robić całego wydechu, ale musze na pewno zrobić końcową puchę (której praktycznie nie ma...)  i pomyślałem, czy przy okazji nie pokombinować z DP, o ile wpłynie do pozytywnie na dziada.
 
1. Czy pozbycie sie katalizatora w DP jest w ogóle odczuwalne? To jest 25 letni kat, więc tak sobie myslę, że może on na tym etapie więcej szkodzi niz pomaga... Środkowy kat chcę zostawić - on ponoć nie jest jakoś mocno restrykcyjny, a jednek swoje zadanie spełnia. Nie chciałbym też tracic dołu, kórego i tak jest mało.
2. Czy w ogóle zrobienie całego wydechu na zamówienie poprawi osiągi względem samego pozbycia się kata z DP?
 
Fabryczny ECU w dziadach jest podobno bardzo elastyczny i komensuje sobie mieszankę w bardzo szerokim zakresie, więc zakładam, że sobie z ewentualnymi modami wydechu poradzi bezproblemowo?

Mogę jedynie potwierdzić to co napisali Chojny i Oktan. Zacząłem od DP na szerokim kołnierzu, a środek i cześć końcowa została fabryczna. Po przebudowie całego układu na 2,5 zmiana była odczuwalna. Oczywiście nie ma kata


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Do końca miesiąca powinienem odebrać auto od carfita. Wtedy się zastanowię ale chyba najpierw zrobię tylko tłumik końcowy i przelotowy (fabryczny) DP. Pełny wydech od turbo może w przyszłym roku.

 

 

EDIT:

Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby zmierzyć średnice rury wchodzącej do tłumika końcowego w fabrycznym wydechu turbo? Sory, ale nie mam dostępu do dziada, a muszę znać tą średnicę żeby wydech zamówić...

 

EDIT2: może się komuś to przyda. Rura wchodząca do fabrycznego tłumika końcowego ma 52mm/2 cale średnicy.

Edytowane przez Gość
edit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2018 o 09:11, Michał Guz napisał:

Próbował ktoś zamontować hill holder do dziadka z hydraulicznym sprzęgłem? 

Czy istniały wersję z tempomatem przy skrzyni mt turbo? 

Ostatnio czegoś czekałem w necie i sprawdzałem czy w ogóle jest to namierzalne po numerach ale jest tylko komentarz przy Cruise Control że "excluding Europe MT". Inna sprawa czy da się:) natomiast ja nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno standardowego się nie da, bo w wolnossaku sprzęgło inaczej chodzi. Ale myślałem o tym żeby zrobić przeróbkę i zamiast dźwigni sprzęgła zamontować linkę do pedału sprzęgła. Otwór w grodzi jest, dorobić jakaś blaszkę, wyregulować i powinno działać identycznie. 

 

Przy okazji do czego służy ta sprężyna przy pedale sprzęgła? I czy to że jej nie mam w czymś przeszkadza? Na zdjęciu poniżej widać tą sprężynę - u mnie jej nie ma. Sprzęgło działa, odbija, generalnie nie mam problemów z nim. Czy więc interesować się tym tematem i szukać tej sprężyny czy olać temat? 

Screenshot_2018-08-21-01-01-11-175_com.android.chrome.png

Edytowane przez Michał Guz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chojny napisał:

Hill   holder jest fajny, choć na początku myślałem ze mam coś zepsutego w napędach ;)

 

Troche zajęło zanim się połapałem ze to jest to ;)

fajny jest jak dobrze wyregulowany, bo w przeciwnym razie albo nie działa albo palisz sprzęgło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No regulacja tego ustrojstwa bywa męcząca - dwa kluczyki 10 i jazda... Łatwiej się zrobiło jak założyłem nakrętkę typu motylek. Potem próba i tak do skutku - powinien puszczać w momencie jak sprzęgło dopiero co zaczęło dotykać. W wolnossaku bardzo sobie to rozwiązanie chwaliłem. Tylko jak zrobić żeby Turbo też tak miało? :/

 

No i chyba znalazłem winowajce stuków i puków w zawieszeniu - tuleja się rozlała.

Jak poznać prawą/lewa tuleje? Mam w ręku zapasową i nie wiem. Stożek w tulei idzie w kierunku wahacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oktan napisał:

fajny jest jak dobrze wyregulowany, bo w przeciwnym razie albo nie działa albo palisz sprzęgło ;)

 

U mnie działa super ;)

 

Ale dziwiłem się ze auto na górkach „się blokuje”. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hugo napisał:

Tak. Masz samą tuleję czy z mocowaniem? Bo różnią się stronami.

Mam razem z mocowaniem - z tego by wynikało że mam zapasową prawą a potrzebuje lewej - chce się ktoś zamienić? :D

 

IMG_20180822_145134.thumb.jpg.b6c16c7cc3b572d03ea6c11a194faae5.jpg

 

Mam coś takiego na chłodnicy błoto które nie schnie i pachnie płynem. Do tego uluatuje mi trochę bąbelków jak się silnik nagrzeje do wyrównawczego, bąbelki są przez kilka minut po osiągnięciu maksymalnej temperatury potem przestaje bomblowac. Chłodnica do wymiany? 

 

To błoto wygląda tak jakby kurz się przyczepił do wilgotnej chłodnicy. 

 

 

Czy są jakieś zestawy naprawcze do pompy wspomagania? Cieknie mi i pół silnika mam mokre. Najdziwniejsze jest to, że płynu w zbiorniczku nie ubywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem drugą tuleje lewą więc problem zażegnany - teraz tylko się przebrać i pod auto :P

 

Chłodnica musi poczekać bo nie mam na nią kasy, będę uważać i obserwować - auto postało z 20 minut, chłodnica jeszcze gorąca a rurki już miękkie bez żadnego ciśnienia - czyli ewidentnie jest nieszczelność. Lepsze to jak UPG :P

 

Ile chłodnica do dziadka by kosztowała?

Edytowane przez Michał Guz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA wylądował na sprzedaż JDM GT Type S2. Był na sprzedaż w Japonii przez ładne kilka miesięcy na goo-net. Licytacja trwa.

 

https://bringatrailer.com/listing/1993-subaru-legacy/

 

1993_subaru_legacy_153367905308495d565eIMG_5435.jpg

1993_subaru_legacy_15336790368764daIMG_5440.jpg

1993_subaru_legacy_1533679013e7dff9f98764daIMG_5446.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Panowie,  nie macie na zbyciu oryginalnej skrzyni (TY752VN1AA) do turbodziada? Z chęcią odkupię.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gumas_72 napisał:

to jakaś specjalna wersja?

 

The GT Type S2 sedan was exclusive to the Japanese market, and standard features included 15″ BBS basketweaves as well as a rear trunk spoiler. Było tylko 200 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bibuł napisał:

Kurdeemoji44.png wycieraczkę tylnej szyby ma.

 

Chyba wszystkie JDMy mialy w sedanie w standardzie, nawet ze spryskiwaczem - zbiorniczek z wlewem przy tylnej prawej lapmie;) Tak samo jak późniejsze generacje (w każdym razie 4gen na który troche spogladałem...)

 

Ma też automatyczną klimę, airbag (albo tylko kierę od wersji z poducha), no i automat, i welur zamiast szmaty/skóry. A i pewnie składane lusterka (tego akurat nie widać...) i tempomat (choć możę nie bo nie widac podgrzewania stołków, więc może nie było aż tak na wypasie). No i blenda z 1993 jest inna niż w pozostałych poliftach (czarna, bez podświetlania). I pewnie jeszcze jakieś drobiazgi się znajdą, których nie uświadczmy wersjach EU (lampki w drzwiach do podświetlania podłoża, spoiler ze stopem, inne lampy tylne).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, frisco napisał:

 

Chyba wszystkie JDMy mialy w sedanie w standardzie, nawet ze spryskiwaczem - zbiorniczek z wlewem przy tylnej prawej lapmie;) Tak samo jak późniejsze generacje (w każdym razie 4gen na który troche spogladałem...)

 

Ma też automatyczną klimę, airbag (albo tylko kierę od wersji z poducha), no i automat, i welur zamiast szmaty/skóry. A i pewnie składane lusterka (tego akurat nie widać...) i tempomat (choć możę nie bo nie widac podgrzewania stołków, więc może nie było aż tak na wypasie). No i blenda z 1993 jest inna niż w pozostałych poliftach (czarna, bez podświetlania). I pewnie jeszcze jakieś drobiazgi się znajdą, których nie uświadczmy wersjach EU (lampki w drzwiach do podświetlania podłoża, spoiler ze stopem, inne lampy tylne).

Auto marzenie na daily :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...