Skocz do zawartości

jakie piwo? bo już mię mdli (międli) hi hi..


slesz

jaki browar?  

508 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ok dobra bez żartów jakie piwo polecacie bo mam dosyć warków żubrów i innych tysków :wink:

 

Dzisiaj kupiłem coś co się nazywa "Złoty Denar chmielowy" później obadam smak :wink:

 

W sklepie stoi jeszcze coś co się nazywa cornelius wiecie coś o tym :?:

 

Łomża jest i perła i zapomniałem co tam dalej z tych mniej znanych

 

PS. Ciechana nie ma w Świeradowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem co tam dalej z tych mniej znanych

 

no to jak sobie przypomnisz i napiszesz jakie są "z tych mniej znanych" to wtedy coś doradzimy bo to co wymieniłeś tyłka nie urywa :/

 

cornelius

 

piłem pszeniczne i ciemne - słabe w....

 

-- N cze 03, 2012 12:18 pm --

 

Paulaner...

Mam niezbyt dobre wrażenia. Za to Franziskaner Dunkel bardzo mi pasował.

 

PS. Miałem ostatnio okazję spróbować wyrobu czekoladopodobnego -- http://www.browarkormoran.pl/Nasze-piwa/Szoko.html -- omijać łukiem o promieniu 6371km :evil:

 

są dwa paulanery w podobnych butelkach stąd nieporozumienie. oba pszeniczne. jeden jasny klasyczny a drugi ciemny Dunkel (on jest dwu słodowy). Oba miażdżą.

 

jpol jeżeli smakował Ci Franziskaner Dunkel to spróbuj Paulaner Dunkel

 

-- N cze 03, 2012 12:22 pm --

 

Pinta rozwaliła system, ale pamiętaj, Pinta tylko z kija .

 

dlaczego?

 

piłem tylko z butelki. Atak chmielu to na razie mój numer jeden na rynku. i sprzedają u mnie pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol, piłem wszystkie (poza grejfrutowym) Corneliusy i powiem szczerze, że wszystkie mi smakowały. Najmniej miodowy (połączenie piwa pszenicznego z miodowym to jednak średni pomysł), ale pozostałe super!

 

szycha, Złoty Denar Chmielowy, dobre, zwykłe piwo, szału nie robi. Poprostu zwykłe piwo.

 

Perła i Łomża. Sam nie wiem. Niby dobre, ale rzygać mi się chce jak wszędzie wszyscy się tymi piwami jarają. Według nich te piwa są regionalne i niszowe.. szkoda, że dostępne w każdym sklepie, jak Harnaś i Warka. Łomża - niefiltrowana dobra (imo mało mętna), export - do wypicia, ale troche trawą w smaku pociąga za mocno, niepasteryzowana - podobnie do export, ale wolę export, pszeniczna - mi smakowała, bo uwielbiam pszeniaki, ale jako pszeniak lipa, miodowa - omijaj szerokim łukiem.

 

Co do Pereł - miodowa dobra, chmielowa - podobnie jak Łomża export. Moim zdaniem za mocno zielskiem w smaku zaciąga, export - dobra.

 

Perła i Łomża są dobre w piwach do 2/3 złote, ale do piw z średnio/wyższej półki nie mają podejścia.

 

Zaraz będę pił ukraińskie pszeniczne piwo Etalon. Bardzo zachwalane, no zobaczymy..! :twisted:

 

-- 3 cze 2012, o 15:53 --

 

Action, ale jakie ciemne piłes? Koźlak, Baltic Porter, czy Ciemne Pszeniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego?

 

piłem tylko z butelki. Atak chmielu to na razie mój numer jeden na rynku. i sprzedają u mnie pod domem.

 

jakoś Pinta pita z kufla, nalana z ręcznej pompki smakuje mi lepiej, a może to magia Ormety :wink:

 

Niestety w moim ulubionym sklepie od trzech tygodni nie ma Ataku Chmielu, warzy się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu93, zakładamy Klub Miłośników Pszeniczniaków? :wink: I jak tam Etalon?

Moje ostatnie trofeum to właśnie "Pszeniczniak", z browaru Amber. Nie jest to poziom Paulanera (moje ulubione!) ani pszenicznego Okocimia (mimo że dość sztampowe, to jednak naprawdę pyszne), ale jest więcej, niż w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad, możemy otwierać! Właśnie wypiłem Paulanera (jasny)... nie jest to mój pierwszy Paulaner w życiu, ale za każdym razem smakuje zjawiskowo! A w Lidlu promocja!! 3,99!! Trzeba się obkupić :twisted:

 

Etalon... mhhhhm... pyszota! Zdecydowanie jeden z najlepszych pszeniaczków jakie piłem! Jak nie najlepszy! Cudowny kwasek, jakby zielone jabłka, połączone z goryczką piwa... no orgazm normalnie!

 

Pszeniczniak z Ambera również bardzo mi smakował!

 

Oko pszeniczne na moje obok Łomży najgorszy pszeniak, ale i tak go lubie, bo to w końcu pszeniak! Fajny posmak bananów ma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad, widziałem je w Piotrze i Pawle i w Sklepie Piwnym, ale jakoś nie kupiłem. To znaczy mam na nie ochotę od dawna, ale cena koło 12/13 zł za butelczyne mnie odstrasza troche. Najdroższe jakie piłem to był Bombardier (12zł) i szału na mnie nie zrobił. Dobry, fajny owocowy posmak, ale nie za tą kase. Podobny troche był do piwa "Trzy Zboża" z Manufaktury Browaru Jabłonowo. Zresztą z tego browaru polecam wszystkie piwa - Na miodzie gryczanym, Klasztorne, Altbier, Trzy Zboża, wszystkie równie dobre!

 

leon oo no prosze! To nie wiedziałem, że tam mamy jeszcze jakiś sklep piwny! Ale ja zapraszam na starówkę! Naprawdę super tam jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Action, ale jakie ciemne piłes? Koźlak, Baltic Porter, czy Ciemne Pszeniczne?

 

mówimy o Corneliusie, tak... wstyd się przyznać ale nie pamietam :oops: Może dlatego, że mi nie podeszło. takie wodniste było bez charakteru. na pewno nie było to Ciemne Pszeniczne. Sprawdzę co to było i napiszę.

 

Ale pszeniczne też bez szału.

 

W Bierhalle w WWA przez najbliższy miesiąc tylko weizen i pils :x

 

Za to jak ktoś będzie chciał dobrych czeskich piw z kija spróbować to polecam Czeską Basztę. Jest też dużo butelek ale drogie i kompletnie nierozpoznawalne dla mnie.

http://www.gastronauci.pl/16780-czeska-baszta-warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie i panow piwoszy.

Jesli chodzi o piwo to tylko belgijskie. 8) :D

LaFee, Jupiler, La Trappe, Trapist i jeszcze kilka innych ktorych nazw juz nie pamietam.

Nie wiem jak jest z dostepnoscia tych piw w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...