Skocz do zawartości

włącznik swiatła wstecznego


zofx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Odkąd kupiłem subaru mam cały czas problem ze swiatłem cofania.

Nieraz jak wrzuce wsteczny to jest ok, ale jak rusze to zaczyna migac.

Niekiedy nawet sie nie zapali. Moge tez "macac" na czuja i moze sie zapali ale mryga non stop jak sie ruszy.

 

Wymiana czy moze jakas regulacja?

btw. ile takie cos kosztuje.

 

Pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mam pojecia ile kosztuje, ale mozliwe ze poprostu styki zasniedzialy i nie kontaktuja. Wylacznik jest wkrecony w skrzynie, potraktuj styki sprayem do kontaktow, a prawdopodobnie zacznie dzialac normalnie. Kabel nalezy odpiac, spryskac kontakty, kabel wsunac i wysunyc z 10 razy by styki sie oczyscily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

...może trochę odgrzeje kotleta i zapytam, który to ten czujnik :?: z boku skrzyni biegów odnalazłem dwa owe, do których idą po dwa kabelki, a na górze skrzyni jest jeden, i wszystkie trzy kończą się wtyczkami umieszczonymi pod rezonatorem powietrza (o ile tak jakoś się ta puszka nazywa). Próbowałem przeczyścić styki, ale nie wiele to pomogło-a w zasadzie nic. I tu również mam pytanie czy należy poodpinać wtyczki (względnie wtyczke) i wtedy odkręcić, bo jakoś nie wygląda na to, żeby się odpinało przy samej skrzyni, a jeżeli tak...to jak :?: :neutral:

No i jeszcze dodam, że chodzi o Impreze MY98 2.0 z reduktorem.

 

[ Dodano: Sob Wrz 26, 2009 5:18 pm ]

...no więc jako, że szanowne grono nie potrafiło lub nie chciało pomóc (przyjmuje pozytywnie pierwszą opcję), napisze co zrobiłem, żeby zaświeciło. Po odpięciu wtyczek (wszystkich trzech) metodą zwierania przewodów we wtyczkach (chyba wiadomo po co) doszedłem, która to wtyczka i kabel oraz jak po sznurku, który to z trzech czujników odpowiada za światło wsteczne. Później zaczęły się małe schody, gdyż poszukiwania nowego w katalogach zakończyło się fiaskiem. Łopatologicznie podchodząc do tematu przejrzałem modelowo Legacy pierwszej generacji i okazało się (mając taką nadzieję), że rzeczony czujnik jest taki sam również w Forku. Gdyby to komukolwiek pomogło to nr jaki występuje w katalogu to 1.860.179. Po wykręceniu ze skrzyni starego czujnika okazało się, że wizualnie obydwa są takie same, ale :!: nowy był na zewnątrz dłuższy. Na "żyletki" udało się go wkręcić (odległość skrzyni od tunelu, w której idzie, nie jest zbyt wielka), ale trzeba było pokombinować z zasilaniem, gdyż ten nowy miał stosunkowo krótki kabel - o wiele krótszy niż ori. Najważniejsze, że dział i jest ok, bo codzienny wjazd tyłem do ciemnego garażu może doprowadzić do szewskiej pasji - zwłaszcza na awaryjnych i przeciwmgielnym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejny kotlet w górę:) Może miał by ktoś schemat który to czujnik bo ja na razie znalazłem dwa ale jedyne wtyczki do nich to te po dwa kable. Dziwna sprawa bo raz światło jest a inny razem go nie ma :???:

 

Szkoda mi grzebać i wyciągać dwa szczególnie że miejsca za dużo to tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...