Skocz do zawartości

czy 10W60, a może być 5W50


Tourism

Rekomendowane odpowiedzi

Tourism, wg. instrukcji wystarcza 5W30. 5W40 z górką (WRXy tez na tym jezdza). No chyba, ze jezdzisz non-stop na odcince i dym spod maski to naturalna sprawa ;) . W takim razie serwis dobrze Ci wczesniej zalał.

Powtorze - "nie pompujmy" i nie podkrecajmy sie literkami i cyfrkami (bo "Ken Block na takim jezdzi")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że w serwisie zalewali mi 10W60 a teraz zaproponowali mi to a co do insrukacji też jest 5W30 tyle ze wiadomo samemu trzeba pilnować jak np pani w sklepie samochodowym przekonała mnie ze był zalewany pólsyntetyk a co myslicie o oleju valvoline, wiem moze sie czepiam ale jest klasy SJ i do tego ma to oznaczenie ECII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że w serwisie zalewali mi 10W60 a teraz zaproponowali mi to a co do insrukacji też jest 5W30 tyle ze wiadomo samemu trzeba pilnować jak np pani w sklepie samochodowym przekonała mnie ze był zalewany pólsyntetyk a co myslicie o oleju valvoline, wiem moze sie czepiam ale jest klasy SJ i do tego ma to oznaczenie ECII

 

Mogę się wypowiedzieć na temat valvoline maxlife 5w/40! Wyłącznie pozytywnie; wcześniej miałem zalany shell helix 10w/40. Różnica zauważalna podczas uruchamiania zimnego silnika - jest ciszej. Po 9 tys. km poziom prawie ten sam - bez dolewki. Helixa po takim przebiegu dolewałem...

Valvoline maxlife 5w/40 ma oznaczenie SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje na 5w50. Mobil lub valvoline w sumie to valvoline.pl jest tam strona o olejach i nawet do konkretnej marki podaja ile i jaki co myslicie czy tam prawde pisza??? Acha gdyby byl problem ze zmalezieniem strony wpiszcie w google jaki olej i tam pojawi sie strona ktoras tam valvoline.indeks itd wejsc tam trzeba i dalej w jezyku angielskim wpisujemy auto motor itp i potem mamy co wlewac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem czytałem juz o olejach ale niesmak pozostaje a dlaczego, informacja z pierwszej ręki wymiana w dyfrach i skrzyni zalecana jest przez firmę subaru w dwojaki sposób albo zaleca sie TAF - X albo SAF - XO. CASTROLA. Szczegóły wiadomo nie ma co się czepiac,kolega napisał gdzieś wyzej ale jednak literki sa różne i zgodnie z parametrami na stronie Castrola sa to całkiem inne oleje jedno co ich łączy to syntetyk. Dlatego zastanawiam sie czy jest jeszcze gdzieś inny opis bo może być tak ze olej skrzynia inny i inny dyfry!!! pozdrawiam.

PS a wiecie coś moze o skrzynce rozdzielczej w subaru czy jest cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

W swoim po zakupie zalałem Valvoline MaxLife 5W40, wcześniej nie wiem co było. Wybrałem go, bo niby zalecają do aut z przebiegiem wyższym jak 100 000 km. Po przejechaniu około 1000 km olej jest czysty, jego ubytku nie zauważyłem, także polecam.

Edytowane przez RobS_turbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...