Skocz do zawartości

Hamulce GT MY99, tarcze, klocki, co wybrać?


sk7

Rekomendowane odpowiedzi

nadmienie, ze auto nie bylo nigdy super mocno upalane

 

Gif w Twoim podpisie tylko to potwierdza :twisted::twisted::twisted:

 

2 razy auto bylo na slomce a to chyba przed ponad 1,5 roku nie jest duzo? auto nie bylo regularnie uzywane w sporcie wiec moim zdaniem hamulce bez problemu powinny wytrzymac duzoooooo dluzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

point, ja od wiosny mam zestaw Ferodo Premier, taki jak wyżej polecał Carfit. Komplet na przód kosztował mnie 700PLN. Sprawuje się dobrze, nie piszczy, nie bije i nie ma żadnych innych problemów. Niektórzy zarzucają, że klocki Ferodo mocno pylą.. Może i pylą minimalnie mocniej niż inne, ale nie ma tragedii. Do dynamicznej jazdy po miescie i w miare spokojnej na trasie będzie w porządku. Chyba, że jeżdzisz z obciążeniem (np. 3 osóB) i często hamujesz z 200kmh... wtedy może być słabo.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ferodo premier to zestaw bardzo podstawowy i raczej do niezbyt dynamicznej jazdy. lepszym i bardziej stabilnym wyborem w wyzszych temperaturach bedzie ferodo DS2500. point napisz jeszcze w jakich celach bedziesz uzywal auta?

 

głównie jazda po mieście, dynamiczna w moim przypadku to tak do 120-140Km/h

w imprezach sportowych nie biore udzialu

do tej pory mialem chyba oryginalne tarcze i byly ok raczej nie mialem momentow gdzie mi sie cos zagotowalo albo bilo, piszczalo itp faktycznie ogolnie moja imprezka ma slabe hamulce ostatnio przejechalem sie mazda 3 kombi i tam hamulce byly znacznie lepsze mozliwe ze gdzies jest zdrada w moim aucie ale tak czy inaczej tarcze i klocki mam na wykonczeniu i w tym tygodniu musze zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

witam potzrebuje pomocy a konkretnie jakie klocki polecicie do GT, cel auto do sportów amatorskich, miałem z przodu EBC z tylu ferodo ds3000 teraz zalozylem sredniej klasy klocki TRW z przodu i z tylu przetoczylem tarcze bo jeszcze całkiem dobre zmienilem plyn, triche na nich pojezdzilem juz ale nie jestem zadowolony nie wiem czy jeszcze nie dotarte po kilku srednio ostrych dochamowaniach brak hamulca a z klockow sie kopci troche ( po przetoczeniu z przodu jak i z tylu jedna tarcza wyglada super a po jednej jeszcze nie doszły do siebie) czy to powod ?? czy bardziej klockow, co mi polecicie bardzo was prosze o jakies rady,i dziekuje z góry jak rzadko który, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DymekRTsport, masz DS3000 z tyłu i TRW z przodu :shock: zazwyczaj wszyscy montują odwrotnie, tzn. "lepsze" klocki na przód ...

 

viewtopic.php?f=26&t=106779&p=1441037#p1441037

 

podsumowując: gładkie tarcze (np. Brembo) i klocki DS2500 lub podobne (CL RC5+ lub Winmax Arma SR)

Ja mam u siebie wimnaxy i jestem bardzo zadowolony, hamują dość dobrze i cicho (czego nie można powiedzieć o CL - tzn. są skuteczne, ale już nie ciche ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...