Skocz do zawartości

Glosna praca silnika po uruchomieniu Forester MY09 2.0 D


SS.Forester

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Denerwuje mnie, ze gdy odpalam - na zimnym silniku - Forka (2.0 D MY 09, przeb. ok 5000 km), po chwili staje się on glosny (w przedziale obrotow 1500-2200). Gdy sie rozgrzeje glosne dzwieki (takie jakby stuki metaliczne) ustaja. W ASO powiedzieli, ze ten typ diesla tak ma bo ponoc komputer "ustwaia" prace silnika. Czy spotkaliscie sie z podobnymi objawami w Waszych autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma tego problemu

ale auto stoi w garażu więc nie odpalam przy niższych temp niż 10 stopni

 

Zauważyłem że zaraz po uruchomieniu są o jakieś 200-250RPM wyższe obroty na jałowym po chwili jak tylko silnik się nagrzewa spadają w okolice 700rpm

 

ogólnie żecz biorąc diesel jako taki zimny jest mało kulturalny :)

 

chyba że chodzi tobie o rezonans z wydechu czy turbiny który np w moime objawia się w przedziale 2000-2500 RPM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam to samo ale pojawilo sie dopiero przy 19k. Ten metaliczny wydzwiek jest dosc ostry znika zanim zgasnie kontrolka temperatury silnika.

Dziwne o tyle ze nie bylo a jest.

 

-- Pn gru 13, 2010 9:31 am --

 

Jak z problemem? Rozwiazany? Jak?

 

U mnie jutro panowie chca ladowac nowy soft. Tak im Powiedzialo S.

Mi sie niestety wydaje ze mam oleju po zmianie za duzo (przeglad na 15k). Nie przybywa ale jest za duzo.

Czyli juz w srode rano po nocy bede wiedzial czy pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jutro panowie chca ladowac nowy soft. Tak im Powiedzialo S.
Zastanów się, zanim będzie za późno! Jeśli nie ufasz moim niekiedy awanturniczym wypowiedziom, poczytaj opinie innych - są tu co najmniej 2 wątki na ten temat. I jeszcze uwaga: S. zaleca, ale nie może Cię do tego zmusić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, w moim Foresterze jest podobnie rano po odpaleniu auta silnik pracuje głośniej, jak się doda mocniej gazu wyraźnie słychać metaliczne stuki i słychać je aż do rozgrzania silnika (najpierw ustają stuki w silniku potem gaśnie lampka) Po rozgrzaniu silnika stukanie ustaje i robi się cisza silnik cichutko mruczy. Panowie w ASO mówili że ten typ tak ma i że to normalne …..

Przebieg: 20 000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...