Skocz do zawartości

Opony letnie RE070 vs Toyo R1R


kanap4

Rekomendowane odpowiedzi

T1R

Ale ja pytam o R1R

 

:oops: Mój błąd.Macie fotki tych R1R ? Ciekaw jestem co to warte.

 

RE070 lepsza jakościowo od T1R

 

Prosze Cie, T1R to dramat, przynajmniej w AWD :mrgreen:

 

Więc napisałem,że RE070 lepsze :razz: T1R nie jest złą oponą,w ośkach małego kalibru ta opona spisuje się rewelacyjnie.

Zdarłem tego w ośce pare kompletów i jedyne do czego mogę się przyczepić to do mniejszej wytrzymałości bocznych ścianek na bomble w stosunku do Bridgestone'a.Ale za to opony Bridgestone są zazwyczaj ciężkie.Coś za coś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegos innego sie spodziewales ?

 

Że będzie kleiła, jak slick w F1 - no bo w końcu wyglądała dokładnie tak samo, jak opony na zdjęciach bolidów F1 na ten sezon :mrgreen:.

 

A na poważniej: chciałem je po prostu dobić, bo zalegają u mnie w domu R888 kupione od Intradłubingu, w magazynie leżały RE070 na nowych felgach (te odkupione po kradzieży; dziś je założyłem), tak że komplet łysych opon nie był mi w tym kontekście do niczego potrzebny i i tak były skazane na dobicie. Ale myślałem, że mimo niskiej temperatury, beton szybciej przeschnie, opona złapie temperaturę i będzie lepiej kleiła. Stąd wcześniejszy wniosek, że przy niskiej temperaturze RE070 jednak za bardzo nie chce kleić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z profesjonalistów doradzi amatorowi opony na lato do Legacy 2.0 07? Na ogół tym autkiem jeździ żonka więc nie jest przesadnie mocno eksploatowane ale mnie też sie czasem zdarza sie że i dziecko w foteliku więc z naciskiem raczej na bezpieczeństwo i dobre odprawadzanie wody...

Problem w tym, że dealer sprzedał auto na 17" felgach i wybór rozsądnych cenowo opon jest ograniczony. Oryginalnie były potenzy 215/55 R17 94V ale najechaliśmy na ostry kamien tak skutecznie, że opona do wymiany a fachowcy w serwisie oficjalnie gadają, że do Legacy to trzeba cały komplet zamówić tj 4 bo 2 takie same na jednej ośce nie wystarczą (takich jak oryginalne juz nie ma)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przekonuje sie do tych R1R.Na suchym na pewno sa lepsze niz wszelkie Dunlopy, GoodYear'y itp., na mokrym za to pewnie jakos sobie poradza, poza tym ja mam tyle pkt karnych, ze raczej staram sie jezdzic w miare przepisowo, wiec nawet przy duzej ulewie raczej nie powinienem miec problemow z opanowaniem tego :smile: .

 

No a przynajmniej na roznych pojezdzawkach bede mial na czym jezdzic, bo ostatnio jak jechalem rozete na dobitych Continentalach, to tak jakbym jezdzil po lodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przymusowej wizyty Astra na najblizszym podnosniku (reczny nie puscil) ogladalem R1R i R888.

 

Wydaje sie, ze sa z roznej mieszanki - R888 taka bardziej tlusta. Obie maja podobnie twarde barki. Ostatnio malo-silny jestem :oops: , ale nie dalo sie dlonia scisnac (profil chyba 50). Dla porownania zimowe Continentale TS830 sciskam bez problemu.

 

Naciecia na R1R glebokie i 'kozackie'. I jeszcze fajne zgrubienie barku zeby chronic felge. O wlasciwosciach jezdnych i trwalosci gumiarz sie nie wypowiadal, bo za nowa opona. A jak popatrzylem na R888 :shock:... to w zyciu jej na 'cywilne' auto nie zalozyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to istotna informacja ale wczoraj podczas spotkania biznesowego z firma dostarczajaca opony uslyszalem ze Bridgestone podnosi ceny o 15-20% wiec jesli ktos ma dobry namiar na opony tej firmy to niech sie decyduje poki magazyny nie podniosly ceny.

P.s. jezeli bedzie zainteresowanie to moge postarac sie o znizki na opony Nokian i Toyo w firmie a Modlinskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone podnosi ceny o 15-20%

 

To niestety prawda, zresztą inne firmy postąpiły podobnie, kursy walut niestety "walą" w nas wszystkich :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszly do mnie R1R.Niestety zakladam je dopiero pod koniec tygodnia, ale wygladaja calkiem calkiem :wink: .Po swietach bede musial zrobic jeszcze geometrie i jezeli nic mi nie wypadnie, to planuje sie wybrac do Uleza pokatowac je troche.Wrazenia z pewnoscia opisze :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawialem z czlowiekiem o ile r1r u nigo nie ma, to R888 bedzie mial dla mnie -8% od ceny katalogowej.

Natomiast wynegocjowalismy dobry bo 23% rabat na Nokiany

Jezeli ktos bedzie zainteresowany to prosze na pw. Wytlumacze co i jak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Wawie dobrze nałożą POTENZE na felgę ?

 

Bez ciśnięcia, walenia i mojego zerkania czy nic nie rozpieprzą panowie "specjaliści"

 

o co chodzi? znaczy, taki problem jest z zalozeniem tych opon? po swietach chce zamawiac, nie wiem czy fachowcy 'dadza rade' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie więc może tu :

 

Gdzie w Wawie dobrze nałożą POTENZE na felgę ?

 

Bez ciśnięcia, walenia i mojego zerkania czy nic nie rozpieprzą panowie "specjaliści"

 

 

?

 

Jak psuję wątek to wrzućcie to gdzie trzeba

 

na potockich jest fachura ktory bardzo dobrze ogarnia temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...