Skocz do zawartości

łożysko koła tył


zyg

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu wymieniłem łożysko w prawym tylnym kole. Mechanik męczył sie ok. 3 godzin, bo było bez piasty. Od wczoraj znów coś wyje z tyłu. Miałem nadzieję, że to opony -ale po ich wymianie /już na letnie - niezłe/ wycie identyczne. Co gorsza wydaje się, że to z tej samej strony co była wymiana.. Stan licznika - 127 tys. km. Czy padło łożysko z drugiej strony czy walnęło to wymieniane. Fachowiec mówił, że producent łożyska jest wiarygodny /nazwy nie pamiętam/. Mieliście takie przypadki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niespełna 2 tygodnie mineły jak skonczyłem swoją walkę z "wyciem z tyłu" :) ja jednak z uporem maniaka wciskałem mechanikowi ze to musi być tylny most. tylny most został rozebrany i organoleptycznie sywierdzono że jest OK. wsiadłem z mechanikiem w samochód i na przejażdzke. mechanior stwierdził - panie lewe łożysko. pojechałem, zakupilem dwa - bo niestety taki jestem, klocki, łozyska zawsze wymieniam komplety na oś. po wyjęciu okazało sie ze lewe łożysko sie sypie a prawe jeszcze by pojezdziło - chyba.

w Twoim wypadku albo trafiłes na wadliwe łożysko, albo mechanik spaprał i źle złożył, albo zaczęło wyć drugie łożysko :D niech ktoś siądzie z tyłu i słucha z której strony wyje.

p.s pamietaj że łożysko tak jak każda część moze trafić się wadliwa.

p.s 2 a ile to łożysko kosztowało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu wymieniłem łożysko w prawym tylnym kole. Mechanik męczył sie ok. 3 godzin, bo było bez piasty. Od wczoraj znów coś wyje z tyłu. Miałem nadzieję, że to opony -ale po ich wymianie /już na letnie - niezłe/ wycie identyczne. Co gorsza wydaje się, że to z tej samej strony co była wymiana.. Stan licznika - 127 tys. km. Czy padło łożysko z drugiej strony czy walnęło to wymieniane. Fachowiec mówił, że producent łożyska jest wiarygodny /nazwy nie pamiętam/. Mieliście takie przypadki???

 

A czy mechanik wprasowywał na piaście, czy młotkiem wbijał ? sprawdzał bicie piasty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie moim problemem! Łożysko wraz z uszczelniaczami kosztowało 220,00 zł.+ robocizna, natomiast mechanik wprasowywał łożysko, ale żadnych sprawdzianów nie robił. Byłem przy wymianie i nawet klucze podawałem. Faktem jest, że w pewnym momencie mechanik miał wątpliwości, czy nie wbił za głęboko łożyska w piastę. Ale ja z techniką motoryzacyjną troszeczkę na bakier. Zepsuć - to i owszem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że w pewnym momencie mechanik miał wątpliwości, czy nie wbił za głęboko łożyska w piastę.

Witam zyg, dzięki za zdjęcia filtra, już kupiłem, ale z braku czasu jeszcze nie zamontowałem.

Co do łożyska, to nie wykluczone, że przy nieprawidłowym montażu padło. Miałem podobny problem z poprzednim autem (mimo że kupiłem łożysko z półosią - bo poprzednią zajechałem bez łożyska :twisted: ). Ale przy tych kosztach łożyska lepiej zbadać je np. w stacji obsługi - powinni tam mieć taki silnik z kołem - rozpędzają koło w aucie na podnośniku i nasłuchują które wyje. Może być mały problem, jeśli masz wiskozę w tylnim moście - trzeba będzie podnieść 4 kółka, ale metoda niezawodna. Jeśli byłbyś w moich stronach, to do Carfita nie daleko - a tam znają się na Subarakach.

Isnieje też - jak sądzę - zagrożenie, że jeśli to to nowe łożysko jest źle założone i tak szybko zawyło, to może się nawet rozlecieć, a to by mogło bardziej boleć portfel. :cry:

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko założone nowe tej samej marki - bez zbędnych ceregieli w warsztacie przyznali, że robotę spaprał mechanik - źle założył jakieś tam uszczelniacze. Byłem mile zaskoczony, bo z reguły wina zwalana jest albo na części albo użytkownika. Będę tam nadal zaglądał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, rzadkość :!: :cool:

 

 

Zeby nie było OT:

U mnie też niestety już tył wyje :sad:

Najprawdopodobniej prawe łożysko do wymiany.

Najbardziej denerwuje mnie to, że niecały rok temu je wymieniałem, w jednym ze znanych warszawskim forumowiczom warsztacie, więc zakładam, że lipy nie odstawili :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy wycia we wszelkich przypadkach. Czy to o czym piszecie miało miejsce cały czas podczas jazdy czy tylko czasami w różnych momentach. Pytam, bo mój Foryś ostatnio też zaczyna mieć coś z wilka. Albo raczej jakiegoś baranka. Przy przyspieszaniu tak gdzieś od 80 km/h w górę słyszę dziwne buczenie-wycie??? (Troche jak w starych Polonezach) Kiedy zdejmuję nogę z gazu wszystko cichnie. Może mieliście takie przypadłości??? Co ciekawe zaczynam się o siebie obawiać gdyż kiedy zabrałem na pokład mechanika ten stwierdził, że nic nie słyszy inny zaś sugerował, że to coś z tłumikami??? Ot zagwozdka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy wycia we wszelkich przypadkach. Czy to o czym piszecie miało miejsce cały czas podczas jazdy czy tylko czasami w różnych momentach. Pytam, bo mój Foryś ostatnio też zaczyna mieć coś z wilka. Albo raczej jakiegoś baranka. Przy przyspieszaniu tak gdzieś od 80 km/h w górę słyszę dziwne buczenie-wycie??? (Troche jak w starych Polonezach) Kiedy zdejmuję nogę z gazu wszystko cichnie. Może mieliście takie przypadłości??? Co ciekawe zaczynam się o siebie obawiać gdyż kiedy zabrałem na pokład mechanika ten stwierdził, że nic nie słyszy inny zaś sugerował, że to coś z tłumikami??? Ot zagwozdka :)

 

Tłumik na bank!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który konkretnie i czy coś z tym trzeba już robić, czy można śmigać dalej?

 

U mnie rozlazł się /rozszczelnił/ ten pośrodku - spawanie migomatem załatwiło sprawę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...