Skocz do zawartości

Apteczka w samochodzie !


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Natknąłem się dziś na moją apteczkę w Subaraku.... jest to wersja co chyba bardziej jest sztuką potrzebną do kontroli niż apteczką. Czy idzie gdzieś kupić konkretną apteczkę. Lub co powinno w takowej się znajdować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W apteczce najważniejsza jest prezerwatywa :wink:

 

Apteczka ma chyba sluzyc glownie ratowaniu zycia a nie zapobieganiu poczecia nowego... Ale jakie tam kto ma priorytety to juz nie wnikam...

Swego czasu była u nas afera (chyba ze 2 lata temu), że bodaj Słowacy trzepali Polaków na granicy że w apteczkach nie mieli gumek :shock: tak więc "żart" Dyzia nie jest wcale wyssany z palca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu była u nas afera (chyba ze 2 lata temu), że bodaj Słowacy trzepali Polaków na granicy że w apteczkach nie mieli gumek :shock: tak więc "żart" Dyzia nie jest wcale wyssany z palca :wink:

 

Na pewno Białorusini tego wymagali. Nawet ksiądz nie mógł sie wymigać.

 

Taka akcja przeciwko AIDS....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W apteczce najważniejsza jest prezerwatywa :wink:

 

Apteczka ma chyba sluzyc glownie ratowaniu zycia a nie zapobieganiu poczecia nowego... Ale jakie tam kto ma priorytety to juz nie wnikam...

Swego czasu była u nas afera (chyba ze 2 lata temu), że bodaj Słowacy trzepali Polaków na granicy że w apteczkach nie mieli gumek :shock: tak więc "żart" Dyzia nie jest wcale wyssany z palca :wink:

ja pamiętam że kiedyś kupiłem apteczkę i właśnie znalazłem w niej gumkę, ktoś chyba sobie jaja zrobił, ale ubaw miałem z tego niezły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intak, apteczke możesz sam zrobić. Najważniejsze, dla Ciebie, rzeczy:

- gumowe rękawiczki

- maseczka do sztucznego oddychania

- opaska uciskowa / bandaż elastyczny.

 

dodal bym jeszcze 2 wielkosc gazy wyjalowionej, zwykly bandaz w 2 szerokosciach, zapinki do tegoz bandaza, 2 x koc z foli NRC /tak to sie bodaj nazywalo, jak cos pokrecilem poprawcie mnie/ nozyczki tez sie moga przydac.

 

A jest rzeczywiscie tak jak napisaliscie, apteczka wystandaryzowana EU, bo bez takowej w niektorych rajach mozna dostac mandat cos kolo 100E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodal bym jeszcze 2 wielkosc gazy wyjalowionej, zwykly bandaz w 2 szerokosciach, zapinki do tegoz bandaza, 2 x koc z foli NRC /tak to sie bodaj nazywalo, jak cos pokrecilem poprawcie mnie/

 

 

Popieram.

 

Nożyczkami, dostępnymi w większości apteczek, to w awaryjnej sytuacji tylko można sobie, albo komuś krzywdę zrobić :roll: .

Ostatnio nam na chirurgię przywieźli gościa po wypadku ze stłuczoną klatką, inny kierowca chciał mu pomóc oddychać rozcinając koszulkę... Skończyło się na 10 szwach :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą apteczkę miałam we francuskim samochodzie sprowadzonym z Niemiec :wink: .

 

Nożyczki z okrągłymi końcówkami wożę w kabinie, w kieszeni drzwi kierowcy, zapakowane w miękką szmatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą apteczkę miałam we francuskim samochodzie sprowadzonym z Niemiec :wink: .

 

Nożyczki z okrągłymi końcówkami wożę w kabinie, w kieszeni drzwi kierowcy, zapakowane w miękką szmatkę.

 

Tak w temacie polecam sobie kupic jeszzce noz do pasow i mloteczek do szyb (czasem jedno i drugie stanowi zestaw 2 w 10 w sytuacji narazenia zycia sie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam jak to wyglada od strony "medycznej" :D

 

Apteczka powinna zawierac:

- rekawiczki

- maseczka do sztucznego oddychania

- kompresy jalowe

- bandaże

- chusty trojkatne

-plastry opatrunkowe

-nozyczki

-koc termiczny

-codofix

-agrafki

 

Z taka zawartowscia nigdzie nie dostaniecie mandatu ;]

 

 

Bandaza elastycznego juz nie uzywamy !!

Osoba nieprzeszkolona moze nim tylko zaszkodzic poszkodowanemu.

 

Ostrze do ciecia pasow i ten smieszny cosik do wybijania szyb nie jest konieczne. Ale jak najbardziej polecam.

 

Teraz przyznac sie kto ma cala zawartosc :PP

Radze uzupelnic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, Paweł_P, mandaty za brak apteczki, nakładane na Słowacji, były bezprawne i Słowacy już się z nich wycofali. Zgodnie z "Konwencją wiedeńską o ruchu drogowym", z roku 1968, samochód ma spełniać wymogi określone w państwie, na terytorium którego jest zarejestrowany. Polska jest jednym z sygnotariuszy tej konwencji. (Dz. U. Nr 5 poz. 40 z dnia 24 lutego 1988 r.).

BTW, Słowacy czepiali się głownie o brak agrafek i bodaj 2 par rękawiczek gumowych, a nie prezerwatyw, ale mogę się mylić :mrgreen:

 

Apteczkę warto jednak mieć z powodów czysto praktycznych, jak to Niunia ładnie o wyposażeniu napisała...

 

PS. Polskie przepisy o ruchu drogowym nie odpowiadają w pelni konwencji, jeśli ktoś ma ochotę poczytać: http://www.rowery.org.pl/bas_konwencja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, ze ludzie sami nie chca posiadac w samochodzie dobrze wyposazonej apteczki. Moze sie zawsze przydac. Druga rzecz, ktora mnie dziwi to fakt, ze nikt nie wpadl jeszcze na pomysl obowiazkowego przewozenia noza do pasow bezpieczenstwa.

Ciekawostka moze byc fakt obowiazkowej racy swietlnej w samochodach JDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, zgadzam sie z Toba. Wielu ludzi uwaza, ze pewnie sie nie przyda albo ze nie sa przeszkoleni to nie potafia pomoc....

 

To nie jest takie trudne ;]

 

Ja juz mam takie zboczenie ratownicze, ze zawsze w torebce nosze maseczke do sztucznego oddychania i rekawiczki :P

 

Jak ktos ma ochote na kurs pierwszej pomocy to zapraszam do Olsztyna, nie bedzie z tym problemu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia, michal, zgadzam się z Waszym podejściem. Sam ukończyłem "rozbudowany" kurs pierwszej pomocy (bodaj 16, czy 20 godzin) i miałem okazję (bo trudno tu mowić o przyjemności), wykorzystywać wiedzę "w praktyce". Czym innym jednak fakt posiadania apteczki, a czym innym bezprawne próby wlepienia mandatu, za jej brak!

 

A jeśli chodzi o udzielanie pierwszej pomocy: szkoda, że ludzie nie potrafią się przełamać, żeby pomóc. Kiedy podjąłem resuscytację jednego faceta, tylko jeden chłopak podszedł, żeby mi pomóc. Pełno ludzi, miejscowość turystyczna, lato, niedziela i nikt inny nawet nie zapytał, a do gapienia się było pełno. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba25, 16-godzinny kurs zapewnie miales:D

 

Ja tez czesto korzystam ze swojej wiedzy i w zyciu codziennym i na zorganizawanych imprezach (zabezpieczenie medyczne). Ale nigdy jeszcze nie zdarzyło mi sie robic RKO ( znaczy tyko na fantomie :P). Udalo Ci sie uratowac?

 

Ogólnie chylę czoła za odwage i chec niesienia pomocy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...