Skocz do zawartości

ogrzewanie lusterek


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

w moim nowym forku 2008 US barkuje mi ogrzewania lusterek.

na alledrogo mozna bez problemu znalesc maty grzejne o wymiarach zblizonych do szyb luster w foresterze.

 

czy ktos rozbieral lusterka (wersja z kierunkami) i robil taka "operacje" dokaldania grzenia do lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian,

pamiętaj, że funkcje ogrzewania lusterek uzyskuje się niejako pośrednio. Najpierw włączasz ogrzewanie tylnej szyby a następnie (i tylko w tej kolejności) włączasz ogrzewanie lusterek i pasa dolnego przedniej szyby). Nie wierzę aby Forek by USA był takim truchłem nie posiadającym standardowo ogrzewanych lusterek - to je nemozliwe. :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Maty z allegro chyba nie są tym najlepszym pomysłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian,

pamiętaj, że funkcje ogrzewania lusterek uzyskuje się niejako pośrednio. Najpierw włączasz ogrzewanie tylnej szyby a następnie (i tylko w tej kolejności) włączasz ogrzewanie lusterek i pasa dolnego przedniej szyby). Nie wierzę aby Forek by USA był takim truchłem nie posiadającym standardowo ogrzewanych lusterek - to je nemozliwe. :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Maty z allegro chyba nie są tym najlepszym pomysłem...

 

Obecnie ogrzewanie lusterek zewnętrznych jest połączone z ogrzewaniem przedniej szyby a nie tylnej. Tak jak piszesz to było chyba w starszych modelach.

ppmarian ja bym poszukał oryginalnych ogrzewanych lusterek i spróbował je podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam MY99, jak w opisie użytkownika.

ppmarian pisał o MY08 więc ja napisałem to co wiem o nowych modelach :razz:

Ogrzewanie przedniej szyby ???? Mówisz o tej namiastce na wycieraczki ???

 

:mrgreen:

 

no nie chciało mi sie rozwijać tematu :wink:

 

ppmarian jeśli masz tą dużą kostkę to istnieje prawdopodobieństwo że masz obwód ogrzewania lusterka więc może warto pójść w kierunku oryginalnych ogrzewanych lusterek i spróbować podłączyć przekaźnik i włącznik w miejsce zaślepki tej po lewej stronie kierownicy

11739d1208972259-adding-heated-mirror-mirror-connectors.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim nowym forku 2008 US barkuje mi ogrzewania lusterek.

na alledrogo mozna bez problemu znalesc maty grzejne o wymiarach zblizonych do szyb luster w foresterze.

 

czy ktos rozbieral lusterka (wersja z kierunkami) i robil taka "operacje" dokaldania grzenia do lusterek

 

Kup sobie w SIP , wkłady lusterek podgrzewanych , i zomontuj inst. elekt. do nich , robiłem to jednemu z forumowiczów, drogo musiał zapłacić :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie w SIP , wkłady lusterek podgrzewanych , i zomontuj inst. elekt. do nich , robiłem to jednemu z forumowiczów, drogo musiał zapłacić

 

A kojarzysz mniejwiecej ile ? Bo mi w moim forku 03 w lewym lusterku dziala tylko polowa. No chyba ze tttm ale watpie. Znaczy odparowuje sie gora lusterka a od polowy nic nie widac. Wiec cos gdzies sie pewnie przerwalo. No a moze to sie daje naprawic tak jak tylna szybe ? Probowal ktos kiedys cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak z tym ogrzewaniem, w moim MY06 też nie mogę znaleść sposobu na lusterka - jest to ogrzewanie czy nie? Włączałem ogrzewanie tylnej szybę i efektu nie ma. jest gdzieś jeszcz jakiś przycisk?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo ale nie ma to żadnego związku z ogrzewaniem tylnej szyby.

po kliknięciu zapala się led i po jakimś czasie, układ sam się wyłącza.

ten pasek ma funkcje podgrzewania przymarzniętych wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie w SIP , wkłady lusterek podgrzewanych , i zomontuj inst. elekt. do nich , robiłem to jednemu z forumowiczów, drogo musiał zapłacić :twisted:

 

i tak tez zorbie. ciekawe tylko czy gotowa jest instalacja.... ale z tym tez nie będzie problemu. ogrzewanie lusterek planuje wpiąć w obwód ogrzewania tylnej szyby

 

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 2:44 pm ]

Nie wierzę aby Forek by USA był takim truchłem nie posiadającym standardowo ogrzewanych lusterek - to je nemozliwe. :mrgreen:

 

wersja X i X Sports nie posiadają ogrzewania lusterek i pasa przedniej szyby przy wycieraczkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Właśnie jestem po montażu mat z alle... Oryginalnie w moim forku nie było grzania i trochę mi tego brakowało. Koszt zamknął się w kwocie 25 plnów + 3 godziny roboty. Zastanawiałem się nad zakupem używanych lusterek z fabrycznym grzaniem, ale to wychodziło jakieś 250 plnów, a kabelki i tak trzeba dorobić.

Lusterka grzeją, auto się nie spaliło, więc jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...