Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu w Imprezie 2.0 GL '97


area

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

:?: Chciałbym zapytać znawców po jakim przebiegu należy wymienić rozrząd i paski wieloklinowe w silniku 2.0.W książce serwisowej wpisane jest 150 tys. km. , a instrukcji obsługi że co 100 tys. lub cztery lata :?:

Obie książki są po francusku(nie znam tego języka)więc może czegoś nie zrozumiałem właściwie.

Czy wyrażnie słyszalny szum tylnego napędu jest normalnym objawem jego działania.(auto ma 86 tys km. przebiegu).

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

(nowicjusz w Subaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEzeli auto jest z polski - 100 tys. km.

Jezeli auto ma cofany licznik- lepiej to zrobic zaraz

Zaleca sie wymiane rowniez rolek, ale chyba najlepiej jezeli pojedziesz do warsztatu i ocenia w jakim sa one stanie. Szumienie tylnego mostu raczej nie jest normalne, ale moze to byc kwestia nawet opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje...

Samochód jest ze Szwajcarii i licznik nie jest cofany(są wpisy dot.przeglądów w tym kraju (ostatni w 2004 r po 70tys.km w wieku 7 lat !!!! ale nie wyszczególnione jest co było robione).Co do szumu tylnego mostu to przestaje byc słyszalny przy prędkościach powyżej 90 km/h-zagłusza go dżwięk silnika.

Ale słychać go np przy zjazdach z wyłączonym biegiem.Czy można sprawdzić poprawne działanie mostu np poprzez ocenę jego ciepłoty?

Konkretnie czy po kilkukilometrowej przejażdżce zimą może być on już ciepły?

Pozdrawiam

(nowicjusz w Subaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Wymiana rozrządu po 100.000 km.

Przy nadmiernym luzie dyferencjał zazwyczaj "śpiewa" :wink:

Szum może racze wskazywać na łożyska.

Najprostsa metoda wstępnej oceny - czy odgłos zmienia się w zależności od obciążenia (= połozenie pedału gazu):

- tak : elementy przenoszące napęd

- nie : odwrotnie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

huczenie mostu narasta w miarę wzrostu prędkości pojazdu (nawet na wolnym biegu) i niezalezne jest od położenia pedału gazu,toru jazdy czy hamowania.Może jestem nieprzyzwyczajony do napędu 4x4.Wcześniej miałem Vectrę i takiego objawu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

mój ma 143 tysiące teraz i nic a nic nie szumi, paski wymieniliśmy zaraz po kupnie, przy stanie 138 tys. (kiepska sprawa - trzeba wyciągać chłodnicę jak się ma klimę)

 

a jakiego masz? bo ja też '97 :) instrukcję obsługi mam po niemiecku. gdyby coś Cię z niej interesowało (tzn. jeśli znasz niemiecki) zapraszam do NDG :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

mój ma 143 tysiące teraz i nic a nic nie szumi, paski wymieniliśmy zaraz po kupnie, przy stanie 138 tys. (kiepska sprawa - trzeba wyciągać chłodnicę jak się ma klimę)

 

a jakiego masz? bo ja też '97 :) instrukcję obsługi mam po niemiecku. gdyby coś Cię z niej interesowało (tzn. jeśli znasz niemiecki) zapraszam do NDG :)

 

pozdrawiam!

 

A czego nie da sie zrobic, odkrecic bez sciagania chodnicy z klimy, bo wlasnie sie przymierzam do wymiany rozrzadu i w instrukcjach sciagnietych z netu nic nie pisza o sciaganiu chlodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Właściciel Browaru:

elementy nie przenoszące napędu.

Pragnę zauważyć, że napęd z reguły przenosi elementy w inne miejsca - taka to już charakterystyka samochodu :wink:

Podobnie jak browar niejednokrotnie przenosi duszę w inne sfery - ale to już O.T. :P

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...