Skocz do zawartości

ZIMOWY SPRINT TOR TYCHY - 7 LUTY 2009 - ALE JAJA !!! :)


Zdzisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wlasnie wracam ze sprintu w Tychach i .... byly niezle jaja....

Wiec tak: po zakonczeniu ostatniego przejazdu poczekalismy na wyniki, potem z innymi zawodnikami opuscilismy "park maszyn" i skierowalismy sie (jak wiekszosc uczestnikow) w strone domu.... A tu nagle dostaje wiadomosc ze zwyciezca - Sz.P. Mikołajczyk zostal zdyskwalifikowany ze wzgledu na wczesniejsze opuszczenie "parku zamknietego".

Ale za chwilke dostaje ponowny telefon, ze 3/4 zalog zostalo zdyskwalifikowanych ze wzgledu na to samo zdarzenie, czyli my tez :)

Nieukrywam, ze organizatorzy mieli takie prawo, gdyz w regulaminie tych "zawodow" jest napisane:

 

2.10. Przebieg zawodów:

Po odbiorze administracyjnym, po zaliczeniu badania kontrolnego uczestnicy musza

wstawic swoje samochody do parku maszyn – zasada parku zamknietego obowiazuje

do rozdania pucharów.

 

Wiec kazdy musi zostac do rozdania nagrod, aby nie zostal zdyskwalifikowany - pieknie :)

Co maja powiedziec ludzie, ktorzy akurat nie zdobyli zadnego pucharu a sa np. z Zakopanego (widzialem takich), lub z dalszych miejscowosci....

Przepis ten oczywiscie wymyslili organizatorzy, aby na rozdaniu nagrod byl komplet widzow :)

Nie wiem jak Wy, ale moim zdaniem to jakas potezna pomylka....

A moze sie myle i jednak cofneli ta bzdurna decyzje (jesli na 100 % taka byla) ?

Czy ktos cos wie na ten temat ?

 

P.S. Gratulacje dla zwyciezcow - tylko kto nim zostal ? Prawdopodobnie Witek Biłek - wiec dodatkowe gratulacje !!! Piekna jazda !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiego grzyba robić dyskwalifikacje ?? Każdy zawodnik wie, że opuszczając wcześniej park maszyn zgadza się ze wszystkimi ewentualnymi protestami zawodników. Ale protesty to rzadkość i zwykle chodzi o to, że ktoś dostał karę niesłusznie. Protest na innego zawodnika to przecież rzadkość. Poza tym po co mam tkwić w parku maszyn jeśli

a) mieszkam daleko

B) wygrałem pietruszkę za ostatnie miejsce

c) nikogo nie znam i rozdanie ew. nagród to i tak abstrakcyjne informacje kto jest kim

 

A co sądzicie o dzisiejszej trasie ?? Bo moim zdaniem to komuś się wybitnie nie chciało. Była inna niż do tej pory ale składała się z samych prostych + 4 szykany i 3 zakręty. Było nudno z punktu widzenia kibica. Myślę, że kierownicy wolniejszych aut też narzekali. Bo przez większość odcinka mogli sobie kawały w aucie opowiadać przy kawie.

 

Tak czy siak pozdrawiam wszystkich, którzy byli dziś na torze i gratuluję sukcesów - tych małych i tych większych. :) Potem zalinkuję galerię mojej dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh panowie z AZT Tychy jednak nie zawiedli moich nadziei jakie w nich pokładałem po zeszłym sezonie :mad: ....... dobrze, że dziś sobie darowałem i jutro na KJS Brzeszcze się wybieram..... w tamtym roku już raz słyszałem gadkę, że jakby chcieli to połowę załóg by zdyskwalifikowali za wyjazd ze strefy ale stanowiło to dla mnie dobry żart na rozluźnienie atmosfery po zawodach....

 

ŻENADA

 

Idzie nowe...

masz na myśli jakąś alternatywę dla Tychów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vito - jeszcze raz gratulacje !!!

Czemu napisales ze szykany nie byly punktowane ? Mam rozumiec ze za beczke, ktora tak pieknie trafil Mikolajczyk nie dostal kary ??? To kolejna przesada....

Drugie pytanie: wiedziales o tym przepisie i zostales do konca w parku, czy zostales bo i tak czekales na rozdanie nagrod ? Prosze o szczerosc :)

Powracajac do tematu, to dla mnie to oczywista zenada, organizatorzy zrobili to na zlosc nam i nie wiem jak inni, ale ja nie jade na 1 eliminacje 8 marca .... mam ich w ..... biora 120 zł i maja nas w ..... W Poznaniu wpisowe do 1 eliminacji wynosi 60 zł !!! Nie komentuje tego....

 

Na stronie AZT pojawily sie juz pierwsze komentarze, mozecie poczytac tutaj:

http://azt.tychy.pl/index.php?special=s ... dres=9;296

 

Znalazlem film z wczorajszego "nieudanego" sprintu:

http://www.youtube.com/watch?v=S9eNld0FY40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie wkurza najbardziej, że dba się o park zamknięty i trzymanie wszystkich do końca ale nikt nie dba o karanie za nieczysty przejazd. Jesli mamy być profesjonalistami to za przejechanie szykany na wprost musi byc kara. Wpisowe też moim zdaniem wysokie jak na to co AZT oferuje. Ale to szczegół, rajdy to sport kosztowny i trzeba się z tym liczyć.

Park zamknięty na kwadracie to moim zdaniem dobre posunięcie organizatora. Przynajmniej nie ma upalania w parku, wszystko jest w jednym miejscu i jest porządek. Skoro zakładamy, że wszystko będzie zgodnie z regulaminem to trzeba o tym powiedzieć na początku sezonu i konsekwentnie się tego trzymać. Wszystko było zgodne z regulaminem więc nie można tego kwestionować ale profesjonalizm AZT powinien przejawiać się w czymś zupełnie innym.

 

Jednocześnie trzeba nadmienić, że wielu zawodników nie zachowuje się sportowo i profesjonalnie na zawodach. Nie można powiedzieć, że tylko AZT jest winny. Niestety ale zauważyłem taką tendencję, że kierownicy STi i Evo bardzo często mają dużo do powiedzenia i tkwią w przekonaniu, że są uprzywilejowani bo mają takie, a nie inne samochody. Oczywiście generalizuję, nie wszyscy są tacy, a wśród kierowników innych aut też zdarzają się krzykacze. Rajdy to sport niebezpieczny i warunki na trasie nigdy nie będą identyczne dla wszystkich załóg. Taki ich urok. Trzeba czasami więcej samokrytyki i doszukiwania sie straconych sekund w swojej jeździe, a nie załatwiać to i owo przy zielonym stoliku. Nie pytajcie o konkretne sytuacje bo nie chcę nikomu tu nic wyrzucać. Swoje słowa traktuję jako apel o szukaniu przyczyn w swojej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - dzieki, nawet sie zalapalem na jednej fotce :) Tak, dalej z nalesnikiem, choc duza lotka juz lezy w domu, mysle co tu nakleic z boku zeby byla inna niz wszystkie :) Moze masz jakis pomysl ??

 

Tomasz_555 - jesli chodzi o kary to masz racje, choc nie wiem o kim piszesz ... moze daj przyklad, gdyz np. ja krzykaczem (a jezdze Lancerem :) ) nie jestem i zawsze staram sie jezdzic czysto, wczoraj nawet nie musnalem beczki :)

A informacje, ze nie beda punktowac beczek powinni oglosic, choc dziwne, bo ja pytalem potem i powiedzieli mi ze beda karac za wszystkie szykany, oprocz tej na samym koncu przy mecie lotnej (z opon).

Tak, czy inaczej, zrobili wielkie swinstwo, mogli o tym glosno i wyraznie na odprawie powiedziec, ze trzeba zostac do rozdania nagrod....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555 - jesli chodzi o kary to masz racje, choc nie wiem o kim piszesz ... moze daj przyklad, gdyz np. ja krzykaczem (a jezdze Lancerem :) ) nie jestem i zawsze staram sie jezdzic czysto, wczoraj nawet nie musnalem beczki :)

Nie mówię o Tobie ani nikim kto jechał wczoraj. Byłem tylko na jednym przejeździe i nie miałem wczoraj styczności z organizatorami. Ale na pojeżdżawki na torze przyjeżdżam od 2 lat i różne sceny widziałem. Nie mówię, że to reguła. Nie chcę żeby ktoś mnie źle zrozumiał. Po prostu przypadki "krzykaczy" częściej zdarzają się wśród kierowców STi i Evo. W innych wozach też zdarzają się tacy, którym sie coś nie podoba. Może wynika to z faktu, że STi i Evo tną się na sekundy i tam drobny błąd może przekreślać wygraną ale to nie pretekst do wymagania lepszego traktowania.

Skoro tak dobrze jeżdżą i potrafią jeździć swoimi wozami perfekcyjnie to właśnie powinni dawać przykład innym zawodnikom, że potrafią uznać swój błąd, a nie załatwiać coś przy stoliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dalej z nalesnikiem, choc duza lotka juz lezy w domu, mysle co tu nakleic z boku zeby byla inna niz wszystkie :) Moze masz jakis pomysl ??

Hehe, może świniacza? Wiekszość Miśków na naklejkę tunera (nie-ASO, nie-ASO itp.) więc byłbyś oryginalny :mrgreen:

 

Po prostu przypadki "krzykaczy" częściej zdarzają się wśród kierowców STi i Evo. W innych wozach też zdarzają się tacy, którym sie coś nie podoba. Może wynika to z faktu, że STi i Evo tną się na sekundy i tam drobny błąd może przekreślać wygraną

Też mi się tak wydaje, tną się o zwycięstwo więc proporcjonalnie więcej krzyczą.

 

Potem zalinkuję galerię mojej dziewczyny :)
Czekamy :twisted:

 

 

 

 

 

 

:mrgreen: :wink:

Hehe :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555 - jesli chodzi o kary to masz racje, choc nie wiem o kim piszesz ... moze daj przyklad, gdyz np. ja krzykaczem (a jezdze Lancerem :) ) nie jestem i zawsze staram sie jezdzic czysto, wczoraj nawet nie musnalem beczki :)

Nie mówię o Tobie ani nikim kto jechał wczoraj. Byłem tylko na jednym przejeździe i nie miałem wczoraj styczności z organizatorami. Ale na pojeżdżawki na torze przyjeżdżam od 2 lat i różne sceny widziałem. Nie mówię, że to reguła. Nie chcę żeby ktoś mnie źle zrozumiał. Po prostu przypadki "krzykaczy" częściej zdarzają się wśród kierowców STi i Evo. W innych wozach też zdarzają się tacy, którym sie coś nie podoba. Może wynika to z faktu, że STi i Evo tną się na sekundy i tam drobny błąd może przekreślać wygraną ale to nie pretekst do wymagania lepszego traktowania.

Skoro tak dobrze jeżdżą i potrafią jeździć swoimi wozami perfekcyjnie to właśnie powinni dawać przykład innym zawodnikom, że potrafią uznać swój błąd, a nie załatwiać coś przy stoliku.

 

Oczywiscie Tomku, masz racje, pisalem tu dlugi komentarz do tego co napisales, ale skasowalem, gdyz nie chcialbym tu nikogo urazic.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, jeszcze zabawniejszy wydaje mi się fakt, że wiekszość czołówki olała organizatorów i rozdanie nagród - w dodatku mając świadomość, że łamią tym samym regulamin. Ciężko bardziej dobitnie pokazać, że ma sie w (_._) całe zawody, więc po co jeszcze dodatkowo oczerniać organizatorów na forum? Jeśle nawet wygranemu nie zalezało na pucharze to chyba nie ma specjalnego problemu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, jeszcze zabawniejszy wydaje mi się fakt, że wiekszość czołówki olała organizatorów i rozdanie nagród - w dodatku mając świadomość, że łamią tym samym regulamin. Ciężko bardziej dobitnie pokazać, że ma sie w (_._) całe zawody, więc po co jeszcze dodatkowo oczerniać organizatorów na forum? Jeśle nawet wygranemu nie zalezało na pucharze to chyba nie ma specjalnego problemu :mrgreen:

 

No to faktycznie dziwne, ja gdybym mial dostac puchar to bym zostal, widocznie mieli powody aby ich nie odbierac (spieszyli sie do domu, byli umowieni .. itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, jeszcze zabawniejszy wydaje mi się fakt, że wiekszość czołówki olała organizatorów i rozdanie nagród - w dodatku mając świadomość, że łamią tym samym regulamin. Ciężko bardziej dobitnie pokazać, że ma sie w (_._) całe zawody, więc po co jeszcze dodatkowo oczerniać organizatorów na forum? Jeśle nawet wygranemu nie zalezało na pucharze to chyba nie ma specjalnego problemu :mrgreen:

To powód do dumy jakiś czy co ?? Nie wiem jak inni ale ja jadę na zawody żeby się bawić, ścigać, rywalizować i sprawdzić czy jestem leszcz czy kozak. Ktoś kto przyjeżdża robić dym albo udowadniać organizatorowi, że jest kiepski to chyba ma pod sufitem nierówno... Nikt nikogo nie zmusza do startowania w zawodach w Tychach. Nie podoba się to innych pojeżdżawek i sprintów jest sporo. Ale to jakieś dziwne bo ciągle ktoś narzeka na AZT, a potem na 2 tygodnie przed zawodami lista zgłoszeń pęka w szwach.

 

Czekamy :twisted:

 

 

 

 

 

 

:mrgreen: :wink:

To se jeszcze poczekacie :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, nie przesadzaj z tym narzekaniem na AZT, ja osobiście nigdy nie narzekałem i narzekania nie słyszałem, ale tym razem troszkę przegięli pałę :roll: A to że lista zawsze pęka w szwach to się nie dziwię, niezależnie od wpadek organizacyjnych kupa ludzi bardzo chętnie przyjedzie sobie startnąć, może jak ktoś ma STI czy Evo to go stać śmigać po 200-300 km na inne sprinty ale takich Maluszów czy Sejów nigdy w Tychach nie zabraknie bo wielu okolicznych małolatów mieszka blisko toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, nie przesadzaj z tym narzekaniem na AZT

Poczytaj komentarze na rajdy.org.pl czy innym forum związanym z pojeżdżawkami w Tychach. Jak dla mnie to krytyka pojawia się bardzo często. Owszem, można uznać, że wiele osób robi to tylko po to żeby był dym.

Sam uważam, że zawody w Tychach organizowanie są całkiem ok. Ciężko zrobić taką imprezę bez błędów. Od dłuższego czasu obsuwy czasowe są niewielkie, odbywa się zaplanowana ilość przejazdów, a próby ustawiane są i obsługiwane z powodzeniem. Dlatego ponownie stwierdzam, że mamy wolność wyboru - nie podoba mi się, nikt nie zmusza :) Ja polecam Tychy bo są bezpieczne i wiele można się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie narzekalem na AZT, tylko tym razem przegieli, sami poczytajcie komentarze od zawodnikow:

http://azt.tychy.pl/index.php?special=s ... dres=9;296

 

Tu tylko probka:

"kto Cie przeprosi Pan Marcin Kobryń? Który się zapętlił: " złóż protest jak ci coś nie pasuje" "nie chcesz nie przyjeżdżaj" Te prostackie odpowiedzi świadczą o stosunku do nas, a pan Marcin udowadnia ze jest niewłaściwą osoba na niewłaściwym stanowisku. Może wydaje im się ze ludzie i tak będą przyjeżdżać na ich rajdy i niestety pewnie maja racje ale po tym co doświadczyłem nigdy nie będę miał do nich szacunku. Odprawy wysłuchałem bardzo dokładnie i potwierdzam dokładnie to co kolega napisał wcześniej. Nikt nie zwrócił na to uwagi a powinien skoro odbywało się to przez 4 poprzednie lata i wszyscy zawodnicy uważali to za normalne. Podsumowując uważam ze brak ostrzeżenia był celowy i złośliwy, łatwiej karać niż uczyć? Popieram Czekam na olśnienie i przeprosiny na stronie. Nie wybieram sie na ich rajdy i proponuje dołączyć do mnie bo jeżeli sami się nie zbuntujemy przed takim zachowaniem to nigdy nic się nie zmieni. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...