Skocz do zawartości

Aftermarketowy Downpipe w STi a seryjna reszta


tomoking

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie Sti 2007

Czy ma sens wymiana seryjnego downpipe z katalizatorem za inny z poszerzonym kołnierzem oczywiście bez katalizatora i pozostawienie reszty seryjnego układu wydechowego.

 

Chodzi mi o to aby mój wydech nie był za głosny ale abym go "odetkal" przed strojeniem Ecutekiem ....

 

... jaką średnicę ma seryjny układ wydechowy w estiaju ?

 

Dzięki

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to aby mój wydech nie był za głosny ale abym go "odetkal" przed strojeniem Ecutekiem ....

 

... jaką średnicę ma seryjny układ wydechowy w estiaju ?

 

Znane mi firmy strojące Ecutekiem nie wystoroją Ci wozu, jeśli nie będziesz miał pełnego przelotu. Ale mogę się mylić.

 

A co do głośności: to w dużej części kwestia tego, jaki wydech zastosujesz i czy weźmiesz 2.5", czy 3". Ja mam przelot 2.5" H&S i nie jest on męczący - jak ostatnio wiozłem kolegów-Forumowiczów z Trójmiasta (SebastianZ1, kashmere, Niumen), stwierdzili, że coś cicho u mnie :twisted:.

 

Seria ma 2.5".

 

Chyba :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomoking,

jest to bez sensu, zrobisz przelot na początku a później będziesz miał zatkany wydech. Zacznij od 2 strony wymień końcowy a później resztę. Albo jeżeli już chcesz coś wymienić to też możesz zacząć od wymiany up=pipe`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzendiej Imprezie mialem Supersprinta od turbiny do konca na sportowym katalizatorze (z zestawu Supersprinta) zejscie od turbo niestety waskie. Wydech ani nie byl meczacy ani glosny, do tego nie bylo problemu z przeladowywaniem i check engine. Zestaw kupiony w ASO Koper za posrednictwem forumowicza Raju. Moge polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej Imprezie mialem Supersprinta od turbo do konca 3" (kolnierz na downpipe byl dodatkowo poszerzany) .. bylo BAAARDZO glosno .

 

Myslalem, ze najbardziej wydech przytkany jest katalizatorem ....

 

 

aha , w starej Imprezie (2001) mialem Cold Air Intake .... warto kombinowac z dolotem w nowych modelach, czy sobie odpuscic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej Imprezie mialem Supersprinta od turbo do konca 3" (kolnierz na downpipe byl dodatkowo poszerzany) .. bylo BAAARDZO glosno .

Myslalem, ze najbardziej wydech przytkany jest katalizatorem ....

aha , w starej Imprezie (2001) mialem Cold Air Intake .... warto kombinowac z dolotem w nowych modelach, czy sobie odpuscic ?

 

Ja mowilem o Supersprincie 2,5 , czy cos kolo tego, ze sportowym katalizatorem a nie seryjnym :mrgreen:

 

Co do dolotu to spotkalem sie juz z niejedna opinia ze nie ma sensu zmieniac dolotu na stozek, warto pozostawic seriw tyle ze czesto wymieniac filtr powietra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...