Skocz do zawartości

BHP


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie. Tu zagląda masa ludzi i szybko mozna dostac poradę bo subarakami jeżdżą różne profesje a statystycznie instytucje cześciej niż indywidualni9w por.do innych marek,no może nie busow).

 

Na róznych forach w ten sposób wiele razy udzielono mi pomocy i wzajemnie.A topic po 3 dniach mozna s kasować i po bólu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Orientuje się ktoś jaka firma musi mieć BHP-owca i czy lepiej mieć przeszkolona osobę czy zlecić firmie zeenętrznej i jakie są to koszty miesięczne ?

 

U mnie działa firma zewnętrzna, koszt 700 zł miesięcznie. W cenie jest kilka wizyt w miesiącu, pełna dokumentacja, szkolenia itp. Mam spokój i wiem że nadzór z zewnątrz jest lepszy. Inaczej PIP patrzy w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie. Tu zagląda masa ludzi i szybko mozna dostac poradę bo subarakami jeżdżą różne profesje a statystycznie instytucje cześciej niż indywidualni9w por.do innych marek,no może nie busow).

 

Na róznych forach w ten sposób wiele razy udzielono mi pomocy i wzajemnie.A topic po 3 dniach mozna s kasować i po bólu.Pozdrawiam.

 

Luzik, bolu nie ma :wink: ja Tobie tylko podbilem posta :twisted:

 

znowu... :cool:

 

PS. w instytucjach, to chyba bardziej skody. Tyz na "S". O flocie subarakow zbyt czesto nie slychac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zatrudniasz więcej niż 5 osób to musi być taka osoba. Jednak jeśli zatrudniasz poniżej 20 osób może to być Twój przeszkolony pracownik (szkolenie 60h) lub osoba z zewnątrz. U mnie dla świętego spokoju jest ktoś z zewnątrz bo spoko zaradny chłop z niego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli zatrudniasz poniżej 20 osób może to być Twój przeszkolony pracownik (szkolenie 60h) lub osoba z zewnątrz

 

placisz osobie z uprawnieniami stowke za szkolenie i jestes jako pracodawca przeszkolony (starcza zdaje sie na 3 lata) :wink: 60h da sie skrocic do 5 minut (czas na wypisanie certyfikatu) :mrgreen:

 

cos słyszałem że ma się to zmienić na conajmniej 1 osobę

 

chodzi ci pewnie o ostania afere z koniecznoscia zatrudnienia osoby majacej uprawnienia strażackie; w sejmie jest juz projekt wycofania tego idiotyzmu wiec nie ma sie co spieszyc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zatrudniasz więcej niż 5 osób to musi być taka osoba. Jednak jeśli zatrudniasz poniżej 20 osób może to być Twój przeszkolony pracownik (szkolenie 60h) lub osoba z zewnątrz. U mnie dla świętego spokoju jest ktoś z zewnątrz bo spoko zaradny chłop z niego :mrgreen:

 

Wszystko racja.Może miesiecznie w stosunku do kosztów paliwa do subaru to jest OK. Ale zobacz ile mu rocznie i ile to jest przez 10 lat. Więc może jednak kogoś przeszkolić , te 60 godzin ??? Tak mi chodzi to po głowie.

 

PS.Nie chodziło mi o strazaka i lekarza,tylko o tego innego "pasożyta" stricte BHP :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placisz osobie z uprawnieniami stowke za szkolenie i jestes jako pracodawca przeszkolony (starcza zdaje sie na 3 lata) 60h da sie skrocic do 5 minut (czas na wypisanie certyfikatu)

 

Można i tak :mrgreen:

 

w sejmie jest juz projekt wycofania tego idiotyzmu wiec nie ma sie co spieszyc

 

Ja słyszałem o dwóch rozwiązaniach tego idiotyzmu (rozwiązania wcale nie lepsze :mrgreen: ). Nieoficjalnie, iż takie osoby nie będą wymagane w firmie jednak ewentualna kontrola może na to zwrócić uwagę, lecz nie będzie żadnych nieprzyjemności w razie jej braku :!: :mrgreen: I drugie bardziej oficjalne, że przeszkolenie ppoż będzie przechodził pracodawca na okresowym szkoleniu BHP dla pracodawców (to wydaje mi się bardziej realne, ponieważ mam to w najbliższy piątek :mrgreen: ).

 

Wszystko racja.Może miesiecznie w stosunku do kosztów paliwa do subaru to jest OK. Ale zobacz ile mu rocznie i ile to jest przez 10 lat. Więc może jednak kogoś przeszkolić , te 60 godzin ??? Tak mi chodzi to po głowie.

 

Pewnie, że to może mieć sens. Zależy u kogo i z czym. U mnie jest akurat tyle spraw do załatwiania, że sam na pewno nie miałbym na to czasu, a tak ten miły Pan już o wszystko dba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak

 

mozna i trzeba. niestety polskie prawo jest tak konstruowane, zeby zmuszac firmy do obchodzenia przepisow dzieki czemu urzednik ma potem bacik i wladze na kontroli... np. w moim przypadku, szkolenia z bhp w dzialalnosci "biurowej", to jakis kompletny nonsens, pracownik slucha jak nie spasc ze schodow i nie poslizgnac sie na mokrej podlodze itd. szkoda gadac... :evil: no ale dzieki temu pare tysiecy inspektorow bhp ma z czego zyc, zamiast zajac sie czyms produktywnym z zyciu... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...