Skocz do zawartości

Subaru Impreza Car audio


Marcin STI

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje wszelkich informacji o montażu nagłośnienia w przednich drzwiach SI (2001+). Preferuję montaż w miejscach fabrycznych , ale w Imprezie efekty są mizerne . Proszę o przesyłanie zdjęć uwag i linków. Zaznaczam, że nie interesują mnie instalacje typu demo car a tylko i wyłącznie takie które pozwolą się delektować poprawnym brzmieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie jest tak zle. Fakt, ze Impreza to trudne auto do naglosnienia, ale wszystko da sie zrobic.

 

- z pewnoscia nalezy wygluszyc cale drzwi, nie tylko miejsce przy glosniku. Mozna skorzystac z mat wygluszeniowych Dynamat, albo tanszych odpowiednikow. Wygluszamy zarowno drzwi wewnatrz jak i polacie, do ktorego przykrecamy boczek,

- z MDFu nalezy wystrugac jakis fajny panel pod glosnik i najlepiej wkomponowac wen pierscien stalowy do mocowania glosnika,

- w powstalo komore warto wkleic Dynamat Dynaxorb.

 

Wszystko dobrze skrecic i bedzie super.

 

Co do tweeterow to nie warto montowac ich w fabrycznym miejscu. Sam tak chcialem, ale jak zdjalem boczek to sie zalamalem i montuje w przednich slupkach (troche szpachli i obciagne slupek jakims materialem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kuba , wszystko wiem widziałem i zamontowałem ale nie jestem zadowolony z brzmienia , a w szczególności z kiepskiego basu. Nie chcę zakładać żadnych zewnętrznych paneli tylko jakoś poprawić konstrukcję drzwi pod względem akustycznym. Zamontowałem pierścienie dystansowe z mdf oraz glośniki 16 cm Inside audio oraz tweetery w miejscach fabrycznych. Dzwięk jest strasznie dudniący i rozmyty.Moje radio to JVC KDSH99 oraz wzmacniacz Genesis stereo 100. Wszystkie ustawienia są ok. Bez problemu działało w poprzednim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać żadnych zewnętrznych paneli tylko jakoś poprawić konstrukcję drzwi pod względem akustycznym. Zamontowałem pierścienie dystansowe z mdf

 

Ja tak mialem wygluszone drzwi w alfie 156. Tam tez jest spory problem z naglosnieniem, ale sie udalo, auto gralo swietnie (kilka pucharow na zawodach), a z zewnatrz nie bylo nic widac.

 

_tIMG_7048.jpg

 

Glosniki i wzmacniacz masz jak najbardziej O.K. Jak masz ustawiony korektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagłośnieniem w Imprezie jest problem, za mało miejsca w drzwiach.

Znam faceta, który takie rzeczy robi, sam jeździ STi, ale to wiąże się

z pruciem tapicerki i robieniem nadbudowy w drzwiach.

 

Da sie, da sie. Trzeba tylko podejsc do tematu spokojnie. Na wiosne bede moja naglasnial, to nie omieszka zdac relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...