Skocz do zawartości

zabrany dowód->kto pokrywa koszta


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio z znajomym testowalismy citroena vts znajomego, auto poza ladnym wygladem ciemne szyby ladne kola troszku zmienione zawieszenie alkantara w srodku jest zupelnie seryjnym autem.

 

Sprawa wygladala tak ze jechalismy w momęcie zatrzymania przepisowo, ale wczesniej krokodyle widziały ze nie bylo przepisowa (tes prowadzenia po winklu:))))

 

Puscili sie za nami i zatrzymali na kogucie, nie bylo zadnego dowodu w postaci nagrania pomiaru itp zatrzymali dla zasady.

Po dłogich pertraktacjach pytaniach czemu to nie nasze auto, okazaniu atestu na szyby (tylko tylnie) kontroli opon (nowe) pan popatrzyl na ladna blyszcząca koncuwke wydechu i stwierdzil ze buczy za glosno!!!!!!!

Poprosil o okazanie atestu !!! Zaznaczam ze wydech jest orginalny cytrynki vts( fakt ma inny klang ale nie jest glosny ) Popatrzylismy na siebie i stwierdzilismy ze upadl na glowe i niech dzwoni do citroena bo my nie mamy i nie mamy obowiazku ani mozliwosci posiadania takiego atestu!!!!!!! Po klutni z tym ............,......... , ......... (ty wstawcie co chcecie na tego zlamasa) stwierdzil ze zabiera dowód za przeróbki nie zgodne z homologacja.......

 

Znajomy sie zdenerwowal jak to uslyszal, ze dostaje auto bez dowodu, ze mam zaplacic 100zl za badania i lazic po urzedach, czy musimy to placic mozna sie odwolac i jak mozna ukarac tego zlamasa co go zabrał!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cząstkowe badanie techniczne niekosztuje 100zł. tylko pewnie coś koło 20zł. :roll:

 

nawet gdyby kosztowało złotówkę, to bym go udupił.

 

no tak, ja tego wcale nie neguje tylko napisałem że zapewne nie jest/będzie potrzebne całe badanie techniczne, które kosztuje 100zł., a cząstkowe które kosztuje mniej.

 

ps: cypis, a co Ci wpisali na pokwitowniu ? jaki powód zatrzymania ? pytam z ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem po odebraniu dowodu jest pelne badanie techniczne.... pozatym wizyta na komendzie, w stacji a to wszystko jest czas!!!

Bardziej mnie interesuje czy mozna ukarac policjanta, ktory bez zadnych podstaw zatrzymuje papiery (jak postanowilismy ze nie oddamy straszyl aresztem i laweta!!!)

Nie moze byc tak ze to jest panstwo w panstwie!!!!!Choc sie zastanawiam czy lepiej nie bylo dac sie aresztowac i ich pozwac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co wiem po odebraniu dowodu jest pelne badanie techniczne....

 

eeee....? kto Ci tak powiedział ?

 

pozatym wizyta na komendzie,

 

a to w jakim celu ?

 

w stacji a to wszystko jest czas!!!

 

to jest najgorsze w tym wszystkim :evil:

 

Bardziej mnie interesuje czy mozna ukarac policjanta, ktory bez zadnych podstaw zatrzymuje papiery (jak postanowilismy ze nie oddamy straszyl aresztem i laweta!!!)

 

zapewne z tego prawa Panowie skorzystali

art. 132 pkt.1 ppkt C Prawo o Ruchu Drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze może być czekanie na ten dowód, jak mi raz zabrali, to przeszło miesiąc trwało zanim znalazł się w moim wydziale komunikacji. W wydziale mówili że jeszcze policja nie przysłała, a na Policji że został, albo jest w trakcie wysyłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co do badania bo sie nie dowiadywalem bo sprawa świerza, ale fakt zapomnialem ze odbiór w wydziale komunikacji.....

Czyli co pan pseudo władza moze wszystko, jestesmy z góry winni( takie czasy ponoc juz sie skonczyły....)

Z jakiej racji ma prawo narażac kogos na koszta i utratę czasu, czy w razie stwierdzenia że wszystko jest ok i można dla zasady obciązyc policje za te badania (pewnie nie ale moze ktos ma jakis pomysl)

 

Bardziej chodzi mi o uprzykszenie zycia temu obywatelowi niz na kasie....kurde bylo trzeba to nagrac....Tym bardziej ze nie bylo to w moim mieście to czemu nie:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błedy jakie błedy ja nie widze???

Sa one rezulatatem pisania na laptoku bez pl klawiatury, picia piwa i ogladania Top Gear w jednym czasie ( no teraz jeszcze jakies bzdury z pracy robie) ....a tak poważnie to jestem dysortografik do tego wiecznie w pospiechu....

 

Co do tematu policja zabrala, nie inspekcja drogowa.... badanie zrobione i pan na nas patrzył jak na kretynów bo szukal tego wydechu mierzył głośnośc, w koncu zapytal sie jak go przekrecilismy że nie ma nawet śladu na śróbach.......

Nie wierzył że za niego został zatrzymany i dopytywal sie co w takim razie wywineliśmy na tej drodze.

Tak czy owak kumpel napisal oficjalna skarę do jego komędy i wysłał listem poleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehehe nie no myślę że mu sprezentują na świeta.....jako że sa dobrzy prezent a niech ma chlopina i sie cieszy ( miejmy nadzieje ze te nadchodzące...)
No miejmy taką nadzieję, ale w sumie jak ma kwit z badania i to pokwitowanie z policji o zabraniu dowodu to może z tym jeździć, raczej nikt nie powinien robić problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie mogę urzywac c,o, l s z kreskami to w wersji Uk i tych sterownikach i oprogramowaniu dodatkowym co mam oznacza pewne funkcje i skroty, i bardzo mnie to irytuje jak sie wlanczaj.....wiec oduczylem sie urzywac tych pl znakow!!! ( nie mowcie o zmianie skrutow te co sie dalo zmienilem !!)

 

Nie no nie bede walkowal tematu, tlumaczyl ponownie tego, byl nawet o mnie z 34razy:PPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak poszła walka z komendą o odzyskanie kosztów niesłusznie odebranego dowodu/wykonania badań?

dokonaliście cudu i wyrwaliście kasę? czy jak zwykle w naszym bandyckim kraju władza to władza i jak ma kaprys to może sobie zabrać dowód nawet właścicielowi pojazdu wyjeżdżającego z salonu swoją nówką sztuką? :twisted:

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...