Skocz do zawartości

Dziwny hałas !! Pomocy


steckiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Jestem szczesliwym posiadaczem od 2 miesięcy Forestera 2.0 X A/T z 2003, I mam mały problem. Podczas jazdy dochodza dziwne odgłosy od strony drzwi pasażera, jakby świst wiatru.

Uszczelki przy drzwiach i oknach wygladaja ok. Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem? I ma ktos jakis sposób na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy dochodza dziwne odgłosy od strony drzwi pasażera, jakby świst wiatru.

 

Przy jakiejś konkretnej prędkości? Miałem kiedyś podobny problem po wymianie drzwi - uszczelka też wyglądała OK, ale to było tylko złudzenie ;-) świst pojawiał się powyżej 120km (oczywiście tylko na autostradzie ;-))

 

Pozdrawiam,

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świst słuchac nawet przy 20-30km im wiecej tym glośniej oczywisci. ;-)
Ja w moim OBK mam świstanie z przodu. Myślę, że to od wycieraczek. Sorki, że się podłączyłem:)

Te owe dźwięki są spowodowane szczeliną pomiędzy szybą a uszczelką w okolicy lusterka :)

sam miałem podobny problem i go w tej okolicy zlokalizowałem! co dziwne jak zamykałem szybę przy otwartych drzwiach świst był mniejszy :D :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi .

Uszczelke sprawdziłem i wygladaja naprawde ok zadnych szpar (ale podejzewam ze wystarczy bardzo mała nie zauważalna i juz...) . :razz:

Co do regulacji szyby to gdzies o tym czytałem ale dokładnie nie pamietam, ma może ktoś pojęcie gdzie i jak ? (Sory ale ze mnie straszny laik :wink: )

 

Pozdrawiam PIOTR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. W tym samym modelu i roczniku - świeżo kupionym. Poprzedni właściciel lojalnie uprzedził, mówił, że "może uszczelka". W ASO przy okazji przeglądu próbowano "dogiąć" lusterko (żeby niby taka może być przyczyna) ale nie pomogło.

Gdzieś > 100 km/ha gwiżdże. Zeby nie powiedzieć - piździ ... I już.

 

Nie powiem w jakiej ASO ... coby poruty nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem szczesliwym posiadaczem od 2 miesięcy Forestera 2.0 X A/T z 2003, I mam mały problem. Podczas jazdy dochodza dziwne odgłosy od strony drzwi pasażera, jakby świst wiatru.

Uszczelki przy drzwiach i oknach wygladaja ok. Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem? I ma ktos jakis sposób na to?

 

Mam podobny swist w OBK, ktory zaczyna sie przy ok 110km/h i sie nasila im szybciej sie jedzie, wyraznie od stony kierowcy. Uszczelki drzwi wygladaja na ok, sprobuje jeszcze sprawdzic opony :idea: , bo swist ten przypomina troche odglos opon w ciezarowce.. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wetnę, ale ostatnio ćwiczyłem ten temat, regulacja szyby - po zdjęciu tapicerki drzwiowej wszystko widać i jest od groma mozliwiości regulacji we wszystkich kierunkach, pewno trzeba docisnąć szybę w kierunku nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Sorry za odświeżenie trupa ;)

Ponad 2 lata minęły - przedmówcy poradzili sobie z problemem?

 

Teraz mnie to dotknęło... Forek 2003. W ASO sugerują wymianę tych trójkątów (ang. gusset), które pozostają po całkowitym opuszczeniu szyby. Ale może regulacja będzie lepsza / tańsza.

 

Uszczelki oczywiście wyglądają ok. Szum pojawia się przy 60+. sic! Zachęca do przepisowej jazdy w mieście :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten świst od strony kierowcy w imprezie ale to jest spowodowane odstającą osłoną wewnętrzną trójkąta od lusterka. Może to sprawdź.

 

Przymierzam się do montażu tweeterow w tych trójkątach, wiec przed ich założeniem chce tam jakiegoś wytłumienia nawpychać. Mam nadzieję, że pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...