Skocz do zawartości

Długotrwała jazda na reduktorze


Fido__

Rekomendowane odpowiedzi

Czy producent nakłada jakieś ograniczenia na jazdę na reduktorze? Bo mnie się często gęsto wygodnie na nim pomyka w mieście. Wprawdzie spalanie jest trochę większe, ale za to auto ładniej się zbiera i przyjemniej do przodu jedzie, zwłaszcza w skokowej jeździe od świateł do świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Nie są mi znane tego typu ograniczenia. Jazda na reduktorze istotnie zwiększa dynamikę w dość wyraźny sposób. Osobiście jednak po osiągnięciu "prędkości podróżnej" (czyli dozwolone +20) wyłączam reduktor. Efekt to mniejsze zużycie paliwa + cichsza praca silnika oraz układu przeniesienia napędu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy reduktor można przełączać podczas jazdy?

 

Wyłączanie reduktora jest bezpieczne w czasie jazdy. Natomiast z włączaniem trzeba uważać. Rozsądne jest by robić to tylko przy niewielkich prędkościach, gdy brakuje nam momentu przy jeździe pod górkę itp. Przy włączaniu trzeba szybko wyobrazić sobie stosunek prędkości pojazdu do prędkości obrotowej, żeby nie przesadzić. Np redukcja z czwórki bez reduktora przy prędkości powiedzmy 130 km/h na czwórkę z reduktorem może się skończyć niespodzianką. Mówię o legacy, bo tylko tu mam jakieś doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak, no ale to przez zmiane przelozen na krotsze. To jest pewnie tak, jakbys zredukowal z czworki na wysokich obrotach na trojke :) JDZ*

 

Zgadza się. Po prostu trzeba o tym pamiętać i myśleć w czasie jazdy, żeby sobie nie zrobić kuku. Dlatego nie pozwalam włączać reduktora kiedy daję się przejechać komuś, kto pierwszy raz jedzie moim autem i jest nadmiernie podniecony tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Jeżeli dołączenie reduktora nastąpi na V - tym biegu, to prawdopodobienstwo uszkodzenia czegoś jest raczej niewielkie : Legacy 2.0 osiąga na redukcji ok 170 km/godz :)

Generalnie jednak trzeba oczywiście pamiętać, że reduktor skraca przełożenia. Czyli traktować reduktor tak, jak to jego nazwa sugeruje - do redukcji. A jeżeli ktoś nie wie, kiedy redukować ....to może lepiej niech jeździ automatem :twisted: (tak jak ... ja :wink: )

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...