Skocz do zawartości

Spryskiwacze przedniej szyby


arosiak

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mi się spsuły spryskiwacze przedniej szyby, tzn umierały powoli, od jakiegoś czasu kiepsko (z coraz mniejszym ciśnieniem) pryskały i dziś w ogóle nie pryskają.

Ale co mnie dziwi to spryskiwacz na tylną szybę działa, czy przód i tył nie idą z tej samej pompki, czy są 2 różne???

Plisss o pomoc bo nie wiem czy się przewody zapchały czy muszę pompki nowej szukać.. a przy tej pogodzie to spryskiwacze szyby sa niezbędne......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w forku ale w GT to mamy 3 pompki :grin:

1)na światła

2)na przednią szybe

3)na tylną szybe tyle że ta jest w bagażniku razem ze zbiorniczkiem płynu :mrgreen:

 

A to na pewno jest inaczej bo w Forku S-Turbo zbiornik płynu jest jeden pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na zapchany wężyk. W moim poprednim dupowozie przeszedłem przez 3 pompki i silniczek od wycieraczek (deutchlandzka inżynieria w hiszpańskim wydaniu :roll: ). Wszystko zdychało znienacka, nie tak stopniowo jak opisujesz.

No, chyba że pompka sama w sobie się zapchała... Ale to już musisz rozebrać i sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3)na tylną szybe tyle że ta jest w bagażniku razem ze zbiorniczkiem płynu :mrgreen:
A to na pewno jest inaczej bo w Forku S-Turbo zbiornik płynu jest jeden pod maską

W imprezach ->96 był drugi zbiornik do spryskiwania tylnej szyby w bagażniku.

Plisss o pomoc bo nie wiem czy się przewody zapchały czy muszę pompki nowej szukać.. a przy tej pogodzie to spryskiwacze szyby sa niezbędne......

Jeśli będzie potrzebna pompka to udaj się do najbliższej hurtowni motoryzacyjnej ze starą pompką w ręku i szukaj "uniwersalnej" pompki. W sklepach jest przeogromny wybór do popularnych aut. Swego czasu kupowałem do siebie i identyczną pompkę jak oryginał kupiłem za jakieś 20 plnów. Opisana była chyba jako pompka do transita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się spsuły spryskiwacze przedniej szyby, tzn umierały powoli, od jakiegoś czasu kiepsko (z coraz mniejszym ciśnieniem) pryskały i dziś w ogóle nie pryskają.

Ale co mnie dziwi to spryskiwacz na tylną szybę działa, czy przód i tył nie idą z tej samej pompki, czy są 2 różne???

Plisss o pomoc bo nie wiem czy się przewody zapchały czy muszę pompki nowej szukać.. a przy tej pogodzie to spryskiwacze szyby sa niezbędne......

w moim potFORKU S-Turbo MY01 miałem podobny problem. z tym, że siadł natrysk na tylną szybę... idąc od końca przy pomocy pompki przedmuchałem rurki aż do samego zbiornika (jest jeden centralny z wmontowanymi 3 silniczkami: przednia szyba, tylna szyba, reflektory)

 

dla potomnych rozpiszę miejsca, w których wężyki do tylnego spryskiwacza są łączone:

1. tylna klapa - na środku przy spojenie z dachem,

2. schowek przy lewym tylnym świetle,

3. pewnie w progu coś jeszcze jest, ale do tego nie dotarłem

 

ja testowałem każdy z silników podpinając zewnętrzne zasilanie 12V. wszystkie działały ok. samo spryskiwanie na tył też zadziałało... ale dziś coś znowu umierać zaczęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...