Skocz do zawartości

Iskierka


marek790

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne?

Wieczorem odkryłem, że przesuwając np. śrubokrętem po przewodzie WN a końcówką dotykając bloku silnika da się na końcu śruibokręta zauważyć lekką niebieską iskierkę.

Tak jest na każdym przewodzie WN.

Dodam, że przewody mają 3 m-ce a w aucie jest LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, można zatem przewody czymś owinąć-zaizolować?
tak, ............ bandazem, koniecznie elastycznym :wink: :mrgreen:

A tak poważnie to nie, jedynie wymiana na nowe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma podobnie ale tylko jak jest strasznie ciemno i pryskam sprayem z wodą na przewody. To wygląda tak jakby powietrze jonizowało się wokół przewodów. W porównaniu do właściwej iskry to można powiedzieć że one w ogóle nie istnieją, na nowych oryginalnych jest to samo. Miałem kiedyś walnięte przewody ale nie w Subaru. Tam normalnie było słychać że iskra przeskakuje a tutaj zero efektów dźwiękowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, masz racje że dziwnie to wygląda. Miałem problem z silnikiem i próbowałem sprawdzić czy to nie wina kabli. Aby spotęgować efekt popryskałem wodą ;) Też zastanawiałem się nad tymi iskierkami i kupiłem oryginalne kable. Zainstalowałem i nic kompletnie się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryskanie spryskiwaczem na przewody po ciemku, to stary sposób sprawdzenia w jakiej kondycji są przewody. Tak samo tracą iskrę jak jest wilgotne powietrze. Przeskok iskry eliminuje takie kable. Nadają się tylko na wymianę. To nie jest normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...