Skocz do zawartości

subaru impreza gt


Gość pajotom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z GT, w czasie jazdy spokojnej autko płynnie przyspiesza, kiedy nacisne szybko gaz w zakresie 3200 do 4500 tyś obrotów samochód zaczyna szarpać. Gdy osiągnie 5000 tyś wszystko się normuje. O co chodzi kto mi pomoże, filtry powymieniałem i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem ten sam problem. Samochód okropnie szarpał między 2500 a 3500 rpm. Raz było lepiej, raz gorzej. I dopiero powyżej 5000 rpm zaczynała się normalna jazda. Okazało się, że to czujnik przepływu powietrza. Prawdopodobnie u Ciebie jest to samo. Najlepiej pożyczyć od kogoś na podmiankę, żeby mieć pewność i uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie dzieje się to samo z tym, że w zakresie obrotów między 2500 a 4500 rpm. (tak zaobserwowałem) Jutro wymienię filtr paliwa i zobaczymy... Pompa chyba odpada, bo nie ma żadnych problemów z rozruchem ! Ktoś się orientuje jaki ewentualny koszt takiego czujnika?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem przepływomierz od Forka S-Turbo i bez żadnej poprawy, więc przepływka odpada! Przewody nie mają przebicia (1. wiem, że to o niczym nie świadczy! 2. kable od wrx '01 będą pasowac? Nie chciałbym ponosic niepotrzebnych kosztów...) Świece? Ale czy one mogą miec aż taki wpływ? Może coś z turbiną? Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy, ktory miesiac 98

Miałem na myśli modele produkowane miedzy 08.1998 a 09.2000 (GT) ściśle rzecz ujmując...

Świece? Ale czy one mogą miec aż taki wpływ? Może coś z turbiną? Jakieś pomysły?

A świece zawsze warto wymienić, przecież to żaden koszt. No i podstawa w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy, ktory miesiac 98

Miałem na myśli modele produkowane miedzy 08.1998 a 09.2000 (GT) ściśle rzecz ujmując...

Świece? Ale czy one mogą miec aż taki wpływ? Może coś z turbiną? Jakieś pomysły?

A świece zawsze warto wymienić, przecież to żaden koszt. No i podstawa w Twoim przypadku.

 

tomek_z, mialeś racje- zmieniłem świece i... wszystko jest git! :grin: Wielkie dzięki...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakresie 3200 do 4500 tyś obrotów samochód zaczyna szarpać.

Nie chce straszyć ale u mnie ten abjaw wraz z dziwnie zapalającym silnikiem okazał się pękniętą głowicą...... nie było kompresji..., dopiero powyżej 4000 obr było ok.

A cały czas od kupna auta zastanawiałem się czemu tan dziwnie pali......

Skończyło się remontem silnika

Ale mój przypadek to skrajny przypadek, więc nie martw się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...