Skocz do zawartości

Wywiana zestawu zegarów w WRX


marcinJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Z racji iż zanabyłem dodatkowe zegarki Defi, o takie:

 

KIF_0421.jpg

 

A zestaw wskaźników wygląda tak:

 

KIF_0422.jpg

 

 

Chciałbym wymienić zestaw zegarów z MY 01' na MY 03'(może być WRX, STI EU lub STI US Spec). Bo na razie wygląda to marnie :cry:

 

KIF_0415.jpg

 

W związku z powyższym mam kilka pytań:

 

1/ Czy zegary z rocznika modelowego 03' będą pasować na miejsce moich(wiązki, kostki, oprogramowanie, mocowania). Chodzi o to czy to wszystko jest takie samo i czy poprostu będzie działać?

2/ Wskazówki w MY 03' mają kolor(i podświetlenie)czerwony. Jaki jest kolor podświetlenia cyferek(biały?)

3/ Czy istnieje możliwość zakupu takiego zestawu wskaźników w ASO (dotyczy również US spec) i jeśli to jaka jest przybliżona cena

4/ Jeśli nie ma możliwości wymiany tych zegarów to czy da się zmienić podświetlenie z zielonego na biały w moim zestawie?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza zaleta nowych zegarow jest obrotomierz na srodku.

W WRX US spec, zegary sa podswietlane na zielono z czerwona wskazowka.

Pozatym mozesz zaoszczedzic duzo kasy i zmienic podswietlanie w tych zegarach, ktore masz. Wyglada to mniejwiecej tak:

http://subaru2004.1cis.com/Lastest%2011.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v28/gezebo/Gauges/P1010010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to by było najprostsze, tylko jak to zrobić. Nie rozbierałem jeszcze tych zegarów w Subaru, ale np. w Audi czy VW są takie małe diody wlutowane w układ scalony i szczerze mówiąc ciężko by było je wymienić. A nie wiesz jak jest w WRXie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ze nie wiem, poniewaz nie interesowalem sie jak do tej pory tym tematem. Zdjecia, ktore przedstawilem pochodza z NASIOC.

Wydaje mi sie ze jak poszukasz, to znajdziesz tam sporo tematow o zmianie koloru podswietlania. http://forums.nasioc.com/forums/forumdisplay.php?f=33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kuba za linki :)

 

Troszke sobie pogrzebałem w aucie, no i może kogoś to zainteresuje.

 

Więc tak:

1/ Konsola środkowa jest podświetlana zwykłymi żaróweczkami z zielonymi "kondonikami"

KIF_0437.jpg

 

Wystarczy zdjąć te gumki i wtedy świeci na kolor taki bursztunowy(coś jak w Oplach). Co ciekawe natężenie podświetlenia nie wzrosło. Po niedzieli poszukam takich czerwonych kondoników i zobaczymy jaki będzie efekt.

 

2/Podświetlenie zapalniczki jest też poprzez taką żaróweczkę (z tym że sama żarówka jest dłuższa, potrzeba więc większy rozmiar kondonika :D )

 

3/Przełączniki np. od świateł przeciwmgielnych mają też żaróweczki ale mniejsze i niestety bez kondoników :cry: Sądzę że w samym włączniku jest zielona matryca (będzie duży problem z wymianą)

 

4/Przełączniki w boczku drzwi od regulacji szyb mają z kolei diode :!: (szt. 1)

w kolorze zielonym ( nota bene producentem jest Nissan)

 

KIF_0439.jpg

 

Tak więc trzeba wylutować tą diodę i wlutować np. czerwoną.

 

Do zegarów się jeszcze nie dobrałem. Może jutro.

W każdym razie poszczególne elementy są podświetlane poprzez różne system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie opłaca się zmieniać zegarów tylko po to aby zmnienić kolor.

Dostępne są cyferblaty z innym kolorem podświetleniea.

I nie mówie tu o badziewiach drukowanych na foli.

Na stronie jakiegos zachodniego sklepu tuningowego widziałem cyferblaty

iluminacyjne (miały własne podświetlenie).

Dostpne na zamówienie w różnych kolorach, czcionkach, grafikach itp.

Niestety nie pamiętam dokładnie gdzie i czy były akurat do takiej Imprezy.

 

http://www.sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=18000

Tu można zamówić też cyferblaty z innym kolorem podświetlenia.

Mój znajomy robił gdzies na zamówienie i wyskalował sobie inaczej

prędkościomierz aby zniwelować przekłamania licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te tarcze do mnie nie przemawiają.

 

Rozebrałem zestaw wskaźników znajdują sie tam też żaróweczki z zielonymi gumkami - a więc bardzo dobrze. Problem pozostaje z licznikiem przebiegu i termometrem, są podświetlane inaczej, jeszcze nie doszedłem jak?

No i wskazówki. Mam czerwone od Audi TT. Ale nie wiem czy będą pasować, nie mam ajk sprawdzić bo oryginalne nie mają chęci zejść a boję się użyć zbyt duzo siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te tarcze do mnie nie przemawiają.

Jasne każdy ma jakieś preferencje.

Można też zamienić te orginalne żaróweczki na diody LED w interesującym cie kolorze.

Daje to lepszy efekt niż te gumki na żarówkach, no ale jest więcej zabawy nie koniecznie potrzebnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł jeden problem, niestety tarcze zegarów mają zieloną matrycę, tak więc wymiana samych żarówek/gumek nic nie da. Trzeba zmienić całe tarcze. Niestety kojarzy mi się to z kiepską jakością. Ma ktoś namiary na producenta takich tarcz? Tylko efekt końcowy musi być jak w oryginale.

 

 

Najlepiej będzie założyć zestaw zegarów od STI us spec. Można kupić tu:

http://www.subaruwrxparts.com/wrx-interior.html

Niestety nie mam pewności czy będą działały w moim wrx-ie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł jeden problem, niestety tarcze zegarów mają zieloną matrycę, tak więc wymiana samych żarówek/gumek nic nie da.

 

Z tego co wiem, to zielona "matryca" jest tylko w nowych modelach i jak na razie nie wiadomo jak to obejsc. Na forum NASiOC jest caly opis dotyczacy zmiany koloru podswietlania zegarow identycznych z Twoimi. Wskocz na http://forums.nasioc.com/forums/ i poszukaj w ligthing o ile sie nie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, dzięki za link. Na Nasioc szukałem w dziale interior (też troche jest na ten temat), natomiast nie przyszło mi do głowy żeby szukać w Electrical & Lighting :roll:

Zielona matryca jest niestety też u mnie. Na Nasioc napisali, że można ją zeskrobać, ale trochę się obawiam.

 

Niuniek, myślę że to by była straszna rzeźba z tymi zegarami z RX8. Ja się skłaniam ku zegarom z STI US Spec (takie jak ma Misiek w avatarku). Kwestia czy wszyskie podłączenia pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum NASiOC jest caly watek opisujacy wymiane zegarow z modeli 01/02 na te z STi. Warto go poszukac i sie z nim zapoznac :). Dodam, ze wada zegarow z USA jest predkosciomierz w milach (wersja japonska ma z kolei w kilometrach, ale wyskalowany do 180 km - wyjatkiem jest ten z S203, ale chyba ciezko go bedzie kupic). Cenowo jest przystepnie - w USA mozna kupic caly zestaw fabrycznie nowy za ok. 465 USD. Przy dzisiejszym kursie cena jest dosc - mowiac delikatnie - mocno atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...