Skocz do zawartości

katalizator do Imprezy RS 2,5 z 2005r. USA


Michał Chudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś wie, jaki inny niż seryjny katalizator pasuje do wersji Subaru Impreza 2,5 RS z 2005 r wersja USA? Ten, ktory miałem przepalił się za sprawą wadliwie działającej sondy lambda a nowy kosztuje w serwisie 5900 zł(ewentualnie sprowadzany za 1200 EUR). Na allegro i giełdach pełno jest katalizatorów ale żaden od tego konkretnego modelu w Euro 3. Może wstawię sobie coś od WRX (moja wersja jest bez turbo) albo od wersji 2,5 legacy... Ktokolwiek wie, ktokolwiek widział... Byłem już w bardzo wielu miejscach i dzwoniłem do wielu ludzi, ale nikt nie dysponuje taką wiedzą. W zakładzie tłumikarskim powiedzieli, że takich zamienników nie robią, bo mój katalizator ma kształt spłaszczony a mają tylko kwadratowe...

Teraz moje auto wydaje dźwięki jakbym jechał trabantem a do tego w środku śmierdzi spalinami.

Z góry dziękuję.

PS. mój VIN JF1GD67565G507853

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym mie tu jakiegoś magika-mechanika. Jestem z Gdyni i nie wiem, czy ktoś operuje subaraki w okolicy. Wolałbym zachować serię i wymienić tylko później tłumik na głośniejszy. Jeśli nie uda mi się załatwić kata, to będę robił jak mówisz kolego.

PS. moje 3 stówki zabrał jakis mechanik który opróżniał mi katalizator zostawiając pusta puchę. Byłem nieświadomy swojego bogactwa i przeszło mi to koło nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłbym to, gdyby nie to, że sobda mi wariuje i więcej pali o ciągłym Check engine i cruise nie wspominając. Zanim wypróżniłem katalizator miałem piękny dźwięk boxera a teraz brzmi to fatalnie. Dźwięku brak mi najbardziej...

 

Cześć !!! Fachowcem nie jestem ale podobne objawy miałem, katalizator wyciety, i też plejada diod nonstop na blacie, założyli nową sonde lambda tą przednią, i wszystko ustąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja slysze emulator to mnbie skreca...

 

jeszcxze rozumiem jak by ten emulator byl podlaczony do pierwszelj labdy i dawal poprostu lekko inne takie jak powinny byc wartosci do drugiej ;-)

 

ale z tego co wiem to emulatory ktore dawaly stala czy zmienna wartosc rozsypywaly komputery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Chudy, wylaczyc zapalanie CEL w swoim samochodzie mozesz za pomoca kabla Tatrix (duzo ludzi na forum na te kable, wiec moze ktos Ci pozyczy) i daemowych programow ecuflash i romraider.

 

Pozatym sciagnij sobie kataizator ze stanow, np Random Technology sa juz ponizej $500 i nie powoduja wyswietlania CEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem na tropie katalizatora od jednego z Was. Niedługo będę wiedział. Chcę pozostawić seryjny wydech i tylko tłumik końciowy wstawię sobie głośniejszy. Gdyby to było STI, albo WRX to pewnie bym kombinował, a z tego rajdówki nie będzie niestety. Ale przyznam, że ciekawe sposoby tu opisujecie, ciekawe...

 

[ Dodano: Czw Sie 21, 2008 2:18 pm ]

Dziś odbieram od mechanika subaru. Wstawili 2 nowe katalizatory (500 zł sztuka -zamiennik) i ponoć działa świetnie. Przypomnę, że nowy w salonie to wydatek rzędu 5900 PLN a sprowadzany z niemiec 1200 EUR. Mam tylko jeszcze check engine do zgaszenia w serwisie , bo nie mam przyrządów i powinno być w porządku. Mam nadzieję. Zajęło mi to prawie 3 miesące .

Podzielę się wrażeniami i mogę dać namiar na te zamienniki w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...