Skocz do zawartości

Nawigacja Nokia N95


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

Ej a jakies darmowe* mapy są na sieci, żeby wgrać i sprawdzic jak to w tym fonie działa ?

 

Te nokiowskie sa do dupy a dziewczyna dostała telefon kilka dni temu i trzeba by coś sprawdzić w czasie jazdy po Polsce.

 

 

*pod pojęciem darmowe rozumiemy także te płatne ale "udarmowione" przez użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa, nawet duzo. Szczegolnie tych z gwiazdka. :mrgreen:

Ale musisz kupic zewnetrzny odbiornik GPS na bluetooth.

A nawet, jesli cos se zmienilo i jakas navi dziala z wbudowanym, to on jest i tak do...niczego.

U mnie pieknie chodzil TomTom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś odbiorniki GPS macie sprawdzone? szukam do e51

mapy są podobno na www.ipmart-forum.com ale jeszcze nie miałem okazji tam zaglądnąć, więc info nie jest sprawdzone

Używam od ponad roku Globalsat BT-359 GPS - bez zarzutu, ale sądzę, że podejdzie prawie każdy model z odbiornikiem SiRF StarIII. Na e51 działa symbianowa wersja TomTom-a. Najnowsze mapy to ver. 680. Powinno się je znaleźć bez trudu na forum PEB.

http://peb.pl/programy-nawigacyjne-i-mapy/

Z innymi programami pracującymi na Symbanie nie mam doświadczeń. Z TomTom-em mogę pomóc. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje dzis wieczorem wgrać tego tom toma symbianowego.

Tylko czy musze koniecznie kupowac odbionik gps blutut skoro n95 ma wbudowany ?

Naprawde tak slabo łapie ?

Nie w tym problem. TomTom po prostu tego wewnętrznego odbiornika GPS w N95 "nie widzi". :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a tak z innej bedzie - chce zakupic legal mape do TomToma One XL - dajcie znac jaka, gdzie, za ile itp

Kupujesz ze strony tomtom.com, ładujesz do One XL przez aplikację TT Home.

Najnowsze mapy na XL to ver. 720. Może być mapa Western and Central Europe lub Eastern Europe.

 

PS A jaki program widzi wewnętrzny dżipies w N95 ?

Zobacz: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=81609.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, jesli moge, powiem Wam, ze uzywalem kiedys TomToma na N95 i bylo mi fajnie. Potem Naviexpert'a na E51 i bylo tez super...

Ale dzisiaj uzywam AutoMapy 5.0 na palmtopie i zaluje kazdego dnia zmarnowanego na trasie z nawigacja w telefonie!

O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam N95 i wgranego Garmina, wiekszych tras jeszcze nie robilem, ale dziala wszystko bez zarzutu, masz wiele map, te calkowiecie darmowe, jak i udarmowione, polecam forum na www.symbianos.pl

 

PS nie potrzeba zadnych dodatkowych odbiornikow GPS, wystarcza ten wbudowany

 

jak masz wiecej pytan to zapraszam na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzeba zadnych dodatkowych odbiornikow GPS, wystarcza ten wbudowany

Ale do czego on wystarcza? Co sie zmienilo? Bo ok. 8 miesiecy temu, to wystarczal tylko do wbudowanych aplikacji - zadna inna z nim nie dziala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś odbiorniki GPS macie sprawdzone? szukam do e51

mapy są podobno na www.ipmart-forum.com ale jeszcze nie miałem okazji tam zaglądnąć, więc info nie jest sprawdzone

 

Polecam Nokię LD3W. Super czuły odbiornik. Pracuje schowany w schowku - nie musi leżeć na widoku. Do tego ma tę samą baterię co Nokia E51 i te same gniazdo ładowarki czyli o jedną ładowarkę w samochodzie można wozić mniej :)

 

Link do przykładowej aukcji -> http://www.allegro.pl/item359864307_ld3 ... 2_msc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzeba zadnych dodatkowych odbiornikow GPS, wystarcza ten wbudowany

Ale do czego on wystarcza? Co sie zmienilo? Bo ok. 8 miesiecy temu, to wystarczal tylko do wbudowanych aplikacji - zadna inna z nim nie dziala!

 

tak jak wspomnialem nawigacja Garmin dziala z nim bez wiekszych oporow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem Garmina do N95 ale nie chodzi z wbudowanym GPS'em, z zew. tak ale z tym wbudowanym nie, nie wykrywa. Pomocy!

Bo pracujesz w wersji demo. Pełna wersja działa z wewnętrznym GPS na 100%.

Aha. TomTom tez już obsługuje wewnętrzny GPS N95 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...