Skocz do zawartości

LAKIEROWANIE GRILLA


kuzi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z polakierowaniem grilla. Próbowałem pięć razy na rózne sposoby i za każdym razem podkład się ścina.

 

1) Zmatowiłem grill, prysnąłem podkładem do plastiku - podkład główny się ściął,

 

2) Wyczyściłem grill do gołego plastiku, prysnąłem podkładem do plastiku - podkład główny się ściął,

 

3) Wyczyściłem do gołego plastiku, prysnąłem podkładem do plastiku - zmieniłem podkład główny na lepszy - ściął się,

 

4) Wyczyściłem do gołego plastiku, prysnąłem minią - podkład sie ściął,

 

5) Wyczyściłem do gołego plastiku, prysnąłem minią, zmieniłem na jeszcze lepszy podkład pod lakiery wodne - ściął się.

 

Nie miałem żadnego problemu z lakierowaniem kratek i wlotu na maskę, które też są plastikowe.

Może ktoś ma jakąś radę jak i czym potraktować grill? Mi pozostał jeszcze jeden pomysł - podgrzanie go promiennikiem do 70 st. C i wtedy próba lakierowania. Z tego co wiem to są tworzywa, które wymagają takiego zabiegu. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temperatura nie da rady to pewnie kupię nowy. Ale warto by było poznać przyczynę tego dziwnego zjawiska i metodę radzenia sobie z nim. Nowy grill nie jest dużym wydatkiem, ale gdyby problem dotyczył np. zderzaka MY07 to wydatek robi się duży... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temperatura nie da rady to pewnie kupię nowy. Ale warto by było poznać przyczynę tego dziwnego zjawiska i metodę radzenia sobie z nim. Nowy grill nie jest dużym wydatkiem, ale gdyby problem dotyczył np. zderzaka MY07 to wydatek robi się duży... :wink:

wg mnie plastik, jesli zedrze sie z niego ta wierzchnią warstwę zachodzi w reakcje z rozpuszczalnikiem znajdującym sie w lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie nie uda uratować to ja tanio oddam swój grill bo zmieniam na 99/00 a mam taki jak w GT 95/96 :D

 

Dzięki, ale ja po malutkiej stłuczce też postanowiłem zmienić na >97. A grill GT >97 też mam do sprzedania i parę innych rzeczy z przodu auta. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...