Skocz do zawartości

Wszystko na kierownicy.


zielonyJaKcegła

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie jak i wielu osoba jej zdecydowanie brakuje ( w porownaniu np: z audi ) a niska trwalosc sprawia ze generalna ocena wypada raczej na minus.

 

Nie chodzi o licytacje, ale o rzetelne nazywanie spraw po imieniu.

 

Mam w stałej obsłudze ok 50 różnych subaraków raczej wiekowych, tzn roczniki '95-'00 i nie notuję zgłoszeń Klientów związanych z nadmiernym, lub zbyt szybkim zużyciu układu kierowniczego.

W przypadku wykonywanych napraw na częściach nie oryginalnych uprzedzam o konsekwencji stosowania podróbek. Jeżeli cały czas w eksploatacji stosujesz zamienniki, to jeździsz zamiennikiem, a nie Subaru. Nie można mieć więc do Subaru pretensji. A co do porównań z marką niemiecką; to dopiero są złomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdziGT,

Panie Kolego, sam sobie wytłumaczyłeś, co to precyczja, a pisałeś o niskiej jakości. Nie przeskakuj z kwiatka na kwiatek.

Zamienniki mają tu WIELE do powiedzenia, bo są niższej jakości, a jest ich sporo wbrew pozorom i wcale nie trudno dostępne.

Twardsze poduszki firm tjuningowych zapewne zwiększają precyzję prowadzenia, ale kosztem komfortu i trwałości.

Więc proszę, nie tłumacz mi jak dzicku, bo trochę o przygotowaniu samochodu do sportu wyczynowego wiem, a serwis prowadzę nie od wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pisałeś o niskiej jakości

 

no a jak to nazwac skoro w nowych autach magiel stuka

 

jest ich sporo wbrew pozorom i wcale nie trudno dostępne

 

podstawowych jak np: koncowki drazkow na pewno , aczkolwiek mysle ze do uklaku kierowniczego to pierwasza i ostatnia pozycja z zamiennikow do subaru.

 

Więc proszę, nie tłumacz mi jak dzicku, bo trochę o przygotowaniu samochodu do sportu wyczynowego wiem, a serwis prowadzę nie od wczoraj

 

wiec doskonale powinienes wiedziec jak co to jest precyzyjny uklad kierowniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turdziGT,

 

Ostatni raz: niska jakość nie ma nic współnego z precyzją.

Jeżeli myślisz, że do układu kier. jest mało zamienników do subaraków to znaczy nie wiesz. To po co wypisujesz bzdury nie poparte wiedzą?

Czy Twoje informacje o stukających maglownicach w nowych subarakach są tak samo rzetelne?

 

Wierz mi, że doskonale wiem jak funkcjonuje i działa, układ kierowniczy.

Moje pytania są retoryczne, sądzę, że trollujesz nie mając żadnych empirycznych podstaw do wygłaszanych poglądów, zatem na razie potraktuję Cię jak trolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twoje informacje o stukających maglownicach w nowych subarakach są tak samo rzetelne?

 

Każdy jeden forumowicz mający Legacy lub OBK potwierdzi że stuka..... Ja również...

 

Nie chcę się zabardzo wtrącać do waszej dyskusji i przepraszam jeżeli sobie tego nie życzycie, ale mam wrażenie że trochę o innych rzeczach mówicie.

 

Zdaje mi się że Grzegorz Magdziarz, mówi o precyzji prowadzenia, podczas gdy turdziGT, mówi o precyzji wykonania i dlatego nie możecie się dogadać :P

 

Każdemu odpowiada inny rodzaj układu kierowniczego. Mi osobiście w OBK odpowiada, chociaż uważam że do Audi sporo mu brakuje. Wkurzają mnie tylko wspomniane stuki. Mi się jeszcze nic w nim nie popsuło (i tak ma zostać :P).

 

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 3:23 pm ]

I tak na marginesie jeszcze, Grzegorz Magdziarz, Uwielbiam Concerto for group and Orchestra. :P:P:P (myśle że wiesz o czym mówię :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz, że do układu kier. jest mało zamienników do subaraków to znaczy nie wiesz. To po co wypisujesz bzdury nie poparte wiedzą?

 

bardzo chetnie uzupelnie swoja wiedze-ze lubisz duzo pisac i masz duzo czasu wiec podaj mi prosze co jeszcze jest dostepne jako zamiennik do wyzej wym. ukladu.

nie mając żadnych empirycznych podstaw do wygłaszanych poglądów

 

wyglaszanie pogladow jest moim swietym prawem tak jak oddachanie i takie samo prawo masz ty do wyglaszania swoich bez wzgledu na to czy sie z nimi zgadzam czy nie , jednak roznica miedzy nami jest taka ze ja Cie na sile nie przekonuje do swoich co ty czynisz przez pol tego watku.

Z twoich wypowiedzi wynika ze jestes nielada expertem i fajnie oby wiecej takich fachowcow.Ja bazuje na swoim mniejszym lub wiekszym doswiadczeniu za rowno z marka jak i ogolnie z motoryzacja i uwazma to co uwazm

 

Każdemu odpowiada inny rodzaj układu kierowniczego.

 

i kazdy go ocenia wlasna miara wiec tak to zostawmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś przypuszczam, ale na razie nie kojarzę?
Trochę pomieszałem, miałem na myśli The Book of Taliesyn, album z którego pochodzi kawałek tylko on się nazywa River Deep Mountain High :P Myślałem że to właśnie do Deep Purple nawiązujesz swoim podpisem :P

 

EOT. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cały czas w eksploatacji stosujesz zamienniki, to jeździsz zamiennikiem, a nie Subaru.

To Mati jeździ zamiennikiem? :shock:

 

Twardsze poduszki firm tjuningowych zapewne zwiększają precyzję prowadzenia, ale kosztem komfortu i trwałości.

Nie zgadzam się z tym.

Powerflexy są pancerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym.

Powerflexy są pancerne.

 

:shock: chyba w katalogu, albo leżąc na półce.

Jeśli widziałem wytłuczony poliuretan to jakoś zawsze był fioletowy.

 

Prawda :cool: większość myśli że jak założy poliuretan to na wieki, owszem wytrzymuje dłużej jak guma, ale tez potrafi się zniszczyć :cool:

Jest jeszcze druga strona medalu o czym tez nikt nie wspomina mianowicie szybsze zuzywanie sie części zawieszenia, drążki, końcówki, sworznie, amory, podpory amortyz. itd., zakładająć poliuretan , napewno poprawiamy prowadzenie , czucie samochodu, ale siły działające na koło, wahacz, zostają te same, więc gdzieś ta energia musi zostać "zkonsumowana" , powerflex jest twardy , wiec przenosi to gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...