Skocz do zawartości

tylny most Impreza 2.0 "98


sosna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy cofaniu (najczęściej pod górkę na nierównym podłożu i przy skręconych kołach) z tyłu samochodu dobiega głośny nieprzyjemny metaliczny dźwięk! Występuje on tylko podczas cofania, przy jeździe do przodu nic takiego się nie dzieje. Poczytałem trochę forum i w podobnych przypadkach pisano żeby przede wszystkim sprawdzić tuleje metalowo-gumowe mocowania tylnego mostu(wrzucam fotkę- wg mnie chyba są OK, jeżeli się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu). Jak kupiłem Subarynke miała (i ma dalej) pewien drobny szkopuł, mianowicie przy ruszaniu bez dodawania gazu (np w korku) strasznie szarpie, podobnie jest przy redukowaniu biegów. Poprzedni właściciel twierdził, że zaczęło się tak dziać po wymianie sprzęgła! Ma to jakiś związek ze sobą?

 

dsc05770ay4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo - przy demontażu skrzyni mądrale urwali poduszkę skrzyni i coś namieszali przy łapie biegnącej od ściany grodziowej do silnika - taki łącznik. Szarpało niemiłosiernie - sprawdź to. Poduszki najlepiej obadać patrząc od spodu, zaciągasz ręczny i delikatnie popuszczasz sprzęgło - widać czym szarpie i gdzie. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ogolnie jak cos stuka to znaczy, ze jest luźne, niedokrecone ulamane itp....w koncu moze dojsc do wyrobienia lub zmeczenia danego elementu i poprostu urwania!!!

Co moze sie skonczyć wiekszymi kosztami lub w wersji exrem dzwonem!!! Takich objawow sie nie lekcewarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem i nie wiem co to.

 

Kiedy cofam, auto cos trzyma.Kiedy potem chcę ruszyć wydaje się ,że auto ujest na ręcznym.Po chwili jedzie i podczes jazdy na wprost nie ma problemu. (Niedawno wymieniałem sprzegło).

 

Objaw jest taki,że ruszając wydaje się,że auto jest na ręcznym.A nie jest.Kilkanaście razy wydawało mi się,że ruszam z ręcznego aż w końcu doszedłem,że po jeździe do tyłu coś auto trzyma .

 

Myślę o :

1) Hamulce:

ZA: po epizodzie coś smierdzi,jakby hamulce

PRZECIW:żadne koło się nie grzeje,cofając tył się nie podnosi

 

Dyfer:

ZA: nie używam hamulca.Wyglądzającą samoblokujący,krzywa okładzinę,hamulce nie biorą udziału w akcji

PRZECIW:nie bardzo wiem jakby miało wyglądać uszkodzenia aby dac taki efekt

 

Pomoc mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i okazało się, że są to faktycznie tuleje metalowo-gumowe. Z tym, że nie za mostem ale po bokach (trzymające belkę). I tu pytanie? Skąd takie wytrzasnąć? Szukać używki (może z całą belką)czy lepiej zainwestować i kupić nowe? (występują jakieś zamienniki czy tylko oryginał?) Podobno ok 350 zł za nowe-prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko orginal..... odpuść sobie urzywki, bo to troche roboty jest z wymiana tego, stracisz 2 razy czas i kase!!!

Kup nowe przy okazji posprawdzaj reszte gum, i zrób zawias, nie bedziesz żałował!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...