Skocz do zawartości

Subaru szarpie po rozgrzaniu na malych obrotach


nikaudio7

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
przeszedlem na full syntetic a jezdzilem przedtem na mineralnym, czy to moze miec jakis zwiazek ?

Sorki za OT ale jak sie zachowywal silnik po takim przejsciu?? robiles remont czy tak po prostu zmeiniles tylko olej??

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedlem na full syntetic a jezdzilem przedtem na mineralnym, czy to moze miec jakis zwiazek ?

Sorki za OT ale jak sie zachowywal silnik po takim przejsciu?? robiles remont czy tak po prostu zmeiniles tylko olej??

pozdro

 

dokladnie to samo mnie zastanowilo, poza tym kto przy przebiegu ponizej 65 tys. km lał mineral... :roll: jestes pewien tego przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Subaru Outback Wagon 2002 2.5l H4. po kilku minutach gdy sie rozgrzeje zaczyna szarpac, doslownie trzesie sie

Zastosuj acupresure (masaż stóp). Moja kobita po rozgrzaniu przestała się trząść. Szarpać nie przestała. Gdyby przestała zarzucił bym acupresurę.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj acupresure (masaż stóp). Moja kobita po rozgrzaniu przestała się trząść.

A nie prosciej szklane nalac?

Piep.. taki serwis pokolei wymieniac czesci to ja moge sobie sam i nie musze im placic 10 razy tyle za godzine takiej amatorszczyzny, co sam zarabiam.
Podziekowalem wiec panom za taki serwis, kosztowalo mnie to solidnie i dalo wielkie : nic. Gdyby mieli troche wstydu przeprosiliby i nie wzieli nic....

I to jest wlasnie tragedia...Ja nie mowie, ze maja robic za darmo, ale dlaczego klient ma placic za godziny bezsensownej roboty?!

Albo za czesci, ktore nie byly do wymiany?

Mialem kiedys podobny przypadek (nie Subaru) - wymienili mi rozrusznik (bo to oczywiste, ze dlatego nie "kreci" silnik), a okazalo sie, ze to byla wina stacyjki!

I jak dostalem "kota", ze po calym dniu roboty auto jest dalej niesprawne, a do tego nie bede placil za czesc, ktora zostala wymieniona niepotrzebnie, to mi pan autoryzowany serwisant powiedzial:

"i tak by sie zepsul (rozrusznik), predzej, czy pozniej!" :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
moze inaczej gdzie w Polsce serwis co zna sie na subaru i potrafi naparwic go gdy komputer nie ma zadnych kodo wbledow, co do oleju przeszedlem na full syntetic a jezdzilem przedtem na mineralnym, czy to moze miec jakis zwiazek ?

 

Stary wątek, ale ku przestrodze - są pewne kanony w zakresie obsługi samochodów niezależnie od marki, modelu, kraju pochodzenia i takich tam - przejście z minerała na syntetyk jest jak przejście ze smaru na wodę - to największy błąd jaki można zrobić. Jeżeli już to kierunek jest odwrotny. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego, ale piszą o tym wszędzie. :evil:

 

[ Dodano: Wto Gru 23, 2008 1:12 pm ]

I jeszcze jedno - olej w automacie jest chyba jeszcze ważniejszy niż w samym silniku, a wymieniać go można tylko na taki jak przewiduje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego, ale piszą o tym wszędzie. :evil:

W zasadzie chodzi tylko o to ze gestrzy olej zostawia po sobie osad i w niejaki sposob uszczelnia to silnik. Wiec wyobraz sobie ze masz wlasnie taki "uszczelniony" silnik a tu pelny sysntetyk wyplukuje caly syf, co z kolei rozszczelnia silnik i powoduje ze film olejowy na zurzytych przeciez juz czesciach, jak np panewkach jest ciagle przerywany ze wzgledu na luzy miedzy nimi, co powoduje brak w smarowaniu, a do czego to juz prowadzi to sam pewnie wiesz...do remontu. Ale to czarny scenariusz i mam nadzieje ze u Ciebie nie wystapi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...