Skocz do zawartości

Panewki do wymiany


zioło

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest z tymi panewkami w Subaru? padają same z siebie czy to efekt niewłaściwego użytkowania?

Trzeba kręcić auto na obroty a nie ciągnąć na "piątce" od 1500 rpm jak dieslem. :mrgreen:

rozumiem, że PSJ zabija Subaraki? w sumie to całkiem logiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat. Czy panewki moga stukac tylko w dolnym zakresie obrotowym? ostatnio zauwazylem u siebie takie ciche tepe jakby pukanie w silniku, pojawia sie tylko po bardzo delikatnym musnieciu pedalu gazu i wystepuje w przedziale od 800 do 1100 obrotow. Czy moga to byc panewki? auto ogolnie jezdzi caly czas tak samo czyli szybko :grin: cisnienie oleju na zegarze ok. Kiedys slyszalem cos o jakims luzie tloka w boxerach moze to to?

luz tłoka czyli piston slap (w moim przynajmniej przypadku) występuje tylko na nierozgrzanym silniku i w większym zakresie obrotów (do ok 3000 choć i tak już wydech go zagłusza). dźwięk jest podobny do diesela (poszukaj na forum "poranny diesel"). jeśli puka nawet na ciepłym to słyszałem, że już nie za dobrze i niedługo trzeba będzie... - no właśnie co? bo przyznam, że sam nie wiem :)

 

 

No dobra ale czy porannego diesla mozna jakos wyleczyć ?

 

Czy jak się pojawi to trzeba z tym żyć i już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a ja formułuje pytanie : ile to może kosztować ?

 

bo zapłacić to ja jak zwykle nie chciałbym nic :)

 

 

PS - nie wiem czy te dzwięki z filmików to normalny subarowski odgłos :mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 6:59 pm ]

Czyli rozumim, że nikt z forum tej przypadłości nie próbował naprawiać ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak podłączę się pod temat...

 

dzwoniłem do ASO w Poznaniu z pytaniem, czy reguluje się zawory w silniku Forka z 2001 (2,0T). odpowiedź padła, że nie. natomiast w instrukcji mam napisane, że tak i że to po 100kkm. obecnie mam nakręcone ok 115kkm i zamierzam się tym zająć... tym bardziej, że od ok 10kkm jeżdżę na LPG. A koledzy co doradzicie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak podłączę się pod temat...

 

dzwoniłem do ASO w Poznaniu z pytaniem, czy reguluje się panewki w silnku Forka z 2001 (2,0T). odpowiedź padła, że nie.

 

Bo się tylko odpowietrza.

 

z tonu Twojej wypowiedzi, że zabieg jest prostu, nieskomplikowany a może nawet krótkotrwały. z powyższego można wysnuć wniosek, że tani. ile w PLN może to kosztować? ile trwać? i po co w takim razie producent każe po 100kkm robić regulację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile w PLN może to kosztować?

beczkę śmiechu :idea:

 

tiaaa.... późna pora, flaszka wina.... i pokręciłem panewki z zaworami :lol:

 

beczka śmiechu!!! :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile w PLN może to kosztować?

beczkę śmiechu :idea:

 

Jak to :shock: przecież można regulowac panewki........................

wkładając żyletki pomiedzy czop wału a panewke :mrgreen:

A tak na serio to znałem ze słyszeń takie przypadki jak w Polsce brakowało części do Fiatów :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, tyle, że nie pomiędzy wał, a panewkę, ale pomiędzy panewkę, a blok :mrgreen: .

 

A z dzisiejszych czasów znam przypadek wykonania blaszki dystansowej pod łożysko wałka w skrzyni z puszki po "okocimiu". Taka puszka jest zadziwiająco precyzyjnie wykonana, grubość ścianek wszędzie co do setki. Wycina się nożyczkami. Serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, tyle, że nie pomiędzy wał, a panewkę, ale pomiędzy panewkę, a blok :mrgreen: .

 

całkiem możliwe, ale nietrenowałem tego więc dokładnie nie wiem, w erze dużego fiata, i poloneza , to bardziej byłem zainteresowany żeby mnie ze szkoły nie wyrzucili za palenie fajek po kiblach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...