Skocz do zawartości

Gdzie można legalnie kupić metanol?


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Korozja układu paliwowego? O różnych negatywnych skutkach dodawania metanolu słyszałem ale nigdy nic o korozji układu paliwowego. Dodam że to nie ja wpadłem na ten pomysł a doradzono mi to po remapie auta bo mam ustawiony program na paliwo 100-oktanowe i doświadczony w tym temacie człowiek z branży Subarowej powiedział mi że dobrze jest dodać jeszcze do tego paliwa 5-10% metanolu.

 

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 3:33 pm ]

TomaszRT, myslałem o tym ale nie znam żadnego żużlowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk: najlepiej chyba spisuja sie wg. wszelkich testow:

Lucas

Nitrous Formula

NOS

Ale nie sa tanie.

 

Innymi bym sobie glowy nie zawracal zdecydowanie.

A jak z dostepnoscia w Polsce? Nie wiem.

 

Ew. jesli masz mozliwosc/dostep - mozesz pokombinowac z ksylenem albo toluenem. Ale od razu ostrzegam, ze to straszliwe swinstwa, rakotworcze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie za bardzo. Bo nigdy tego nie używałem, ja tankuje V-Power Racing i jest ok.
Ja też ale ostatnio spotkałem się z opinią że dobrze jest mieszać V-Power Racing z innym 98-oktanowym paliwem ponieważ sam Racing ma niską wartość opałową a inne 98 wysoką wartość opałową i jak się je pomiesza to jest zdrowiej dla silnika. Nie wiem czym to uzasadnić i czy to ma sens bo usłyszałem to tylko od kogoś innego. Co o tym sądzicie?

 

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 3:44 pm ]

jesli masz mozliwosc/dostep - mozesz pokombinowac z ksylenem albo toluenem. Ale od razu ostrzegam, ze to straszliwe swinstwa, rakotworcze.
też o tym słyszałem ale to już zbyt hardcorowo - ciekawe co by pokazała analiza spalin na takim mixie :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk - ciesz sie, ze masz V-power Racing i w sumie tak jak Mati - najlepiej tankuj to na Shellu i po sprawie. Wartosc opalowa wplynie Ci na spalanie na pewno, ale mieszanie tego z 98oktanowym paliwem to jakies czary niepotrzebne.

Nie wydaje mi sie, zeby wartosc opalowa miala miec jakikolwiek wplyw sama z siebie na silnik.

 

Ale jesli bardzo bys potrzebowal te Octane Boostery i nie mial mozliwosci zakupu w Polsce, to sie odezwij - cos sie zorganizuje.

 

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 2:46 pm ]

też o tym słyszałem ale to już zbyt hardcorowo - ciekawe co by pokazała analiza spalin na takim mixie :shock:

 

A Ty walczysz o oktany, czy o spaliny czyste jak lza? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI, od kilku lat jeżdżę na V-Power Racing i jest super. Kiedyś nawet oddałem kilka próbek do analizy chemicznej i wyszła rewelacja. Po prostu ostatnio przy okazji strojenia auta i dyskusji z różnymi osobami na temat różnych paliw i dodatków zaciekawiły mnie różne opinie i dlatego zainteresował mnie ten temat.

 

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 3:50 pm ]

A Ty walczysz o oktany, czy o spaliny czyste jak lza?
Ja zawsze walczę tylko o osiągi a ekologia w sporcie samochodowym jest dla mnie obcym tematem :twisted: Tylko ciekaw jestem jaką by miał minę Pan ze stacji diagnostycznej jakby włozył analizator w do takiego auta :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak swoja droga to czy v-power racing nie ma przypadkiem dodatkow jakichs wlasnie typu 5% etanolu?

Jak jest robione to 99+ oktanow?

 

Ale skoro masz paliwo, ktore spelnia wymagania Twojego samochodu, to nie ma sie co szarpac- chyba, ze planujesz zrobic remap na benzyne plus te 10% alkoholu jeszcze.

 

Tak przy okazji - sporo ludzi sna wyspach narzeka, ze Shellowski Vpower nie jest dobrym paliwem do mieszania z Octane Boosterem, gdyz podobno ktorys ze skladnikow tej benzyny redukuje dzialanie OB - ale to raczej wnioski z mniej lub bardziej subiektywnych obserwacji efektow jazdy na takim miksie (typu kat wyprzedzenia zaplonu i stuki obserwowane przy pomocy komputera podlaczonego dla diagnostyki itp.). Nie znalazlem zadnych analiz chemicznych potwierdzajacych to.

Zreszta same opinie na temat dzialania OB sa mocno podzielone - i te wymienione przeze mnie sa jednymi z nielicznych, ktore w ogole cos daja.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 2:56 pm ]

A Ty walczysz o oktany, czy o spaliny czyste jak lza?

Ja zawsze walczę tylko o osiągi a ekologia w sporcie samochodowym jest dla mnie obcym tematem :twisted: Tylko ciekaw jestem jaką by miał minę Pan ze stacji diagnostycznej jakby włozył analizator w do takiego auta :lol:

 

A musisz akurat na przeglad jechac na tym paliwie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A musisz akurat na przeglad jechac na tym paliwie?:)
To był żart :wink: Z przeglądami nie mam problemów :wink:

 

[ Dodano: Sro Kwi 02, 2008 4:04 pm ]

a tak swoja droga to czy v-power racing nie ma przypadkiem dodatkow jakichs wlasnie typu 5% etanolu?

Jak jest robione to 99+ oktanow?

Jak dawałem to paliwo do pomiarów na wydzielae chemicznym Polibudy Gdańskiej to zawsze wychodziło pomiędzy 101 a 103 oktany. Z moich organoleptycznych obserwacji paliwo to ma zupełnie inny zapach niż inne paliwa i odparowuje zdecydowanie szybciej więc musi mieć jakieś konkretne dodatki. Ale podobno jego wadą jest to że jest bardzo suche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRUK - metanol kupisz na allegro. Jest stosowany do produkcji biodiesla.Nie sądzę abyś długo szukał.Nie jest drogi. Uważaj tylko jak go przechowujesz- zwłaszcza jak się dzieci kręcą po garażu !!! I jak go przelwasz. Jak coś s.....sz to nie będziesz widział gdzie jedziesz :cool:

 

http://www.allegro.pl/item338113551_bio ... ester.html

 

Metanol nie uszkodzi układu paliwowego.Jednak ma właściwość ściagania z powietrza wilgoci (wody) a ta jak wiadomo przyczynia się do korozji.Nie jest to jednak zjawisko bardzo nasilone.

 

PS.Podobnież w Czechach można łatwo kupić metanol i z tamtąd wożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacky X, dzięki za konkretne info. Pierwsze co to wszedłem na Allegro i sprawdzałem ale tam chcą jakieś zaświadczenia w jakim celu ma być ten metanol używany itd. i odpuściłem sobie. Poza tym wyżej Mati napisał że metanol jest bardzo żrący więc już sam nie wiem - nie chcę czegoś zepsuć. Ludzie którzy mi doradzili dodatek metanolu powiedzieli że pomimo tego że ma ECU wystrojony na paliwo 100-oktanowe to dobrze jest dodać 5-10% metanolu ale dlaczego to dokładnie nie wiem. Wydaje mi się że chodziło im o podwyższenie liczby oktanowej ale dziwne było to że nie polecali żadnych octane boosterów tylko właśnie metanol - cytuję: "dobrze wpłynie na spalanie" :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z metanolem, podobnie jak etanolem, dostajesz bonusowy tlen, ktory na pewno troche polepszy warunki spalania mieszanki - ale to tez zalezy jak masz wystrojony ten komputer.

Pamietaj, ze ten dodatkowy tlen zmieni ci AFR - za duza zmiana i sie pozegnasz z tlokami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z metanolem, podobnie jak etanolem, dostajesz bonusowy tlen, ktory na pewno troche polepszy warunki spalania mieszanki - ale to tez zalezy jak masz wystrojony ten komputer.

Pamietaj, ze ten dodatkowy tlen zmieni ci AFR - za duza zmiana i sie pozegnasz z tlokami :)

No i to jest konkretny argument żeby dać sobie z tym spokój - mam wystrojone na 100 oktanów i niech tak zostanie bo seryjne tłoki i tak mają bardzo ciężko :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe robilbym az takiej paniki moze - nie wiem jak masz zaprogramowany komputer.

Jesli masz gdzies mozliwosc sprawdzenia tego typu parametrow to dobrze.

W serii ecu miksuje dosc bogata mieszanke - wiec te 10-15% etanolu czy nawet metanolu zaszkodzic nie powinno.

Ale lepiej sie upewnic niz wrozyc - a jesli masz odpowiednie paliwo wprost ze stacji, to nie widze powodu, zeby cudowac - zwlaszcza bez remapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etanol, czy metanol, wszystko sąsiad zrobi w piwnicy co może wypić lub sprzedać :)

 

Matanol może powstać jak źle póździe fermentacja w celu uzyskania etanolu.Chyba zbyt mały dostęp powietrza.

 

Jako ciekawostkę można przytoczyć,że metaniol można uzsykać z ... drewna , a benzynę z ... węgla.Już niemcy podczas II WŚ mieli obcykaną tą technologię.

 

Co do zakupu metanolu to myślę,że na allegro się go kupi . Kwestia różnicy w VAT i koszcie podatku.Wkońcu Ci co produkują bioester na własne potrzeby nie kupują na fakturę bo by ich akcyza ubiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na probe Octane Boster z 2bralle. Wlałem tak jak przykazali i róznica jest nieduża ale odczuwalna. 500ml na 50 litrów paliwa za 140zł z przesyłka. Jak przy tym wyglada cena metanolu? Koleś wlał do grubo zrobionego Corrado G60 metanolu (nie wiem w jakiej proporcji ) i coś mu tam sie porobiło ale na 100% to nie wiadomo czy akurat od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...