Jump to content

Spryskiwacz przednij szyby


Tomasz

Recommended Posts

Czy to tylko u mnie jest tak, że jak nacisne przycisk spryskiwacza przedniej szyby, to praktycznie w tym samym momencie ruszają wycieraczki :?:

Efekt jest taki, że w pierwszej chwili wycieraczki szorują po brudnej szybie.

Można coś z tym zrobić :?:

 

I druga sprawa: wymieniał ktoś może dysze na inne? Chodzi mi o to, żeby nie sikało z dyszy dwoma strumieniami, tylko rozpylało płyn po szybie.

 

z góry dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Tomasz, u mnie zawsze najpierw leci płyn i dopiero po chwili ruszają wycieraczki wycierając szybę na mokro. Hmm..ciekawe :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może Tomasz i TomaszRT mają coś nie tak z mechanizmem zapobiegającym cofaniu się płynu z wężyków do zbiorniczka? Tam chyba musi być jakaś zastawka jednokierunkowa - tak na logikę. Bo jak im się płyn cofa i włączją spryskiwacz to zanim się wężyki napełnią to wycieraczki latają po suchym.

Link to comment
Share on other sites

powinien byc zaworek zapobiegajacy cofaniu sie plynu, moze ktos cos kombinowal z wezykami i go nie ma juz.....wycieraczki startuja tak po 1sek

Link to comment
Share on other sites

Tomasz, to ponoć ZALETA - w "auto motor i sport" przeczytałem dziś, w teście najmniejszego Hyundai'a, że brak funkcji uruchamiania piór wycieraczek przy spryskiwaniu szyby jest "dziwny" :roll:

 

Dla mnie dziwniejszy - i bardzo upierdliwy - w Mondeo był fakt "profesjonalnego" zbierania ostatnich stróżek wody - wycieraczka dodatkowo szorowała dodatkowo po suchej szybie kilka sekund po całej ceremonii jej wytarcia :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...