Skocz do zawartości

Przekładka dolotu... dwa pytania


Kura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

 

Gdy kupiłem swojego niby gieteka z 96 roku, była tam instalacja gazowa 2 generacji...

Magicy-gazownicy poucinali różne części z rury gumowej dolotu...

Poniżej fotka pogladowa, jaki mam typ dolotu

 

dolot%20imp1.jpg

 

 

Teraz mam założoną "sekwencję", więc chciałbym przywrócić dolot do poprzedniego stanu...

I jak mam kupować całą, nie pociętą rurę dolotu, to wolę zamontować to...

 

dolot%20imp2.jpg

 

Czy mogę założyć taki dolot, a dokładniej tylko to, co widać na zdjęciu?? Bo wiem, że ten typ dolotu na jeszcze chwyt powietrza przymocowany do pasa przedniego, którego u siebie nie dam rady zamontować...

 

I tu mam ostatnie pytanie... Mam wszystkkie potrzebne częśco do motażu tego dolotu, brakuje mi tej rurki...

 

dolot%20imp2a.JPG

 

Ma ktoś taką na zbyciu??

Dzięki za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.str napisał/a:

w tej puszce (w miejscu IC w turbo) to jest drugi filtr? zawsze się nad tym zastanawiałem

 

To jest rezonator powietrza.

 

a jeżeli w nowszych wersjach jest tam rezonator powietrza to również jest drugi w błotniku? czy już go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ma sluzyc ten rezonator powietrza?

W dużym skrócie mówiąc powoduje, iż powietrze w układzie dolotowym oraz cykle napełnień cylindra mieszanką paliwowo-powietrzną występują względem siebie w rezonansie w pewnych zakresach obrotowych. Daje to w rezultacie efektywniejsze i szybsze wtłaczanie mieszanki do cylindra, przez co auto jest nieco żwawsze.

a jeżeli w nowszych wersjach jest tam rezonator powietrza to również jest drugi w błotniku? czy już go nie ma?

Tego już nie wiem. Szczerze mówiąc nie spotkałem się z drugim rezonatorem w błotniku.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam.str napisał/a:

 

a jeżeli w nowszych wersjach jest tam rezonator powietrza to również jest drugi w błotniku? czy już go nie ma?

 

Tego już nie wiem. Szczerze mówiąc nie spotkałem się z drugim rezonatorem w błotniku.

 

u mnie siedzi tzw. tłumnik szmerów w błotniku, taki sam jak w GT, czy to jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam tak na marginesie: czemu kupiles "nibygieteka" i co to dokladnie oznacza? jesli bylo to poprosze o linka do tematu. pozdrowki wszystkim

 

Filester w skrócie wyjaśnił...

 

Kupiłem imprezę RX, czyli taki wolnossący GL z tarczami z tyłu, z lepszymi fotelami, ze zderzakiem od gieteka... A poprzedni właściciel dorzucił do tego maskę od GT i gotowe...

Dla laika może się wydawać, że to uturbione subaru... ;)

 

Zresztą popatrz na moją prostacko-badziewiarską stronkę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...