Skocz do zawartości

odmowa przyjęcia mandatu


Bryku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ty ale fotoradar to nie suszarka!!! Ao tym jest mowa....PATROL Z RADAREM - czytaj ze zrozumieniem :wink:

Nie dostajesz mandatu do domu ze zdjęciem ( które jest dowodem )

Na miejscu przy suszarce odmawiasz i sprawa idzie do sądu. Policja się kończy i tyle.

No chyba mi nie powiesz ze kolerzanka orzeka w sądzie bzdury??? albo prawnik się mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Dopuszcza się dokonanie wpisu tymczasowego do ewidencji przed wydaniem rozstrzygnięcia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli po ujawnieniu naruszenia wszczęto postępowanie przygotowawcze lub skierowano wniosek o ukaranie do sądu albo skierowano sprawę do organu właściwego do uchylenia immunitetu parlamentarnego, sędziowskiego lub prokuratorskiego. Wpis tymczasowy zawiera informację o liczbie punktów, które zostaną przypisane w przypadku potwierdzenia naruszenia prawomocnym orzeczeniem.

 

 

Co to ma do rzeczy>

Chyba kolega nie jest objęty immunitetem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cytuj rozporządzenia co straciło już moc :grin: :

 

http://www.kierownica.pl/index.php?id=80

http://www.osk-ligas.pl/taryfikator2.html

 

Mamy nowe od 1.01.2003

 

Akurat w poruszonej kwestii nic się zmieniło :cool:

 

2. Dopuszcza się dokonanie wpisu tymczasowego do ewidencji przed wydaniem rozstrzygnięcia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli po ujawnieniu naruszenia wszczęto postępowanie przygotowawcze lub skierowano wniosek o ukaranie do sądu albo skierowano sprawę do organu właściwego do uchylenia immunitetu parlamentarnego, sędziowskiego lub prokuratorskiego. Wpis tymczasowy zawiera informację o liczbie punktów, które zostaną przypisane w przypadku potwierdzenia naruszenia prawomocnym orzeczeniem.

 

 

Co to ma do rzeczy>

Chyba kolega nie jest objęty immunitetem??

 

To Ty naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj punkt 1 (2 i 3 to ew. zastrzeżenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do immunitetu ma to się tak, jak zostało tam opisane. Nic więcej Ci nie powiem niż mówi ustawa, choć nie wiem, dlaczego akurat o immunitet pytasz...

 

Nie jestem prawnikiem, ale z tego, co tam wyczytałem sprawa wygląda tak.

1. Kierowca popełnia wykroczenie, za które jest karany (PLN + pkty karne).

2. Nie przyjmuje mandatu więc punkty zapisywane są "tymczasowo" do czasu potwierdzenia zasadności nałożenia kary.

3. Po potwierdzeniu przez sąd punkty nie są już "tymczasowe", po oddaleniu sprawy punkty są usuwane.

 

Więc nawet jeżeli odmówisz przyjęcia mandatu to punkty nie "ulatują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nawet jeżeli odmówisz przyjęcia mandatu to punkty nie "ulatują".
to nie odmawiaj i sie zgadzaj na zdzierstwo. Ja mam to w ... i punktów nie bede mial :mrgreen:

dobranoc prawnikom. Moze z powlaniem sie mineliscie. Chyba musze kolezance powiedziec aby wrocila na studia i oddala togę. papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na prawie polskim więc ciężko mi się określić, ale pamiętam że jeden znajomy nie dostał punktów po sprawie sądowej, ale grzywnę zapłacił.

 

Tyle że nie wiem czy punkty mu się nie należały czy też sąd nie mógł ich dać czy jeszcze Bóg wie co.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie pisać, spadam na the forum. paka :mrgreen:
Chyba musze kolezance powiedziec aby wrocila na studia i oddala togę. papa

 

Chyba jednak nie możesz sie rozstać z nami :mrgreen:

 

Nie znam się na prawie polskim więc ciężko mi się określić, ale pamiętam że jeden znajomy nie dostał punktów po sprawie sądowej, ale grzywnę zapłacił.

 

To w przypadku, gdy nie można jednoznacznie wskazać sprawcy wykroczenia, tak jak napisał citan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby była sparawa jasna, prawnikiem nie jestem, ale kartę drogową mam dość bogatą :twisted:

W momencie nie przyjecia mandatu , punkty nie sa przypisane do momentu prawomocnego wyroku sądu . Jeżeli sąd uzna wine, idzie do Policji odpis wyroku i policja wpisuje punkty.

Jedynym wyjątkiem jest niewskazanie przez włascicela pojazdu, kierującego w chwili wykroczenia. Za to punktów nie ma, krótko mówiąc jeżeli dostajemy zdjęcie z fotoradarau, i nie mamy "pewności" kto kierował :wink: :twisted: , mówimy że nie wiem i sprawa trafia do sądu.

Ja tak robiłem 5 razy, ale sąd za piątym razem się chyba na mnie wkurzył i przyłożył mi 2.000Zł grzywny + jakies koszty :evil: Ale punktów brak :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sąd uzna wine, idzie do Policji odpis wyroku i policja wpisuje punkty.

 

Punkty są ważne 12 mies. Czy Polucja wpisuje punkty od daty wykroczenia czy daty uprawomocnienia?

 

dobre pytanie, ale nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...