Skocz do zawartości

opony na 18" Prodrive FF7


ks

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o kolor tylko o to że szeroka opona fatalnie sprawuje się na śliskiej nawierzchni. A ogrony hamulec nie znajduje za bardzo zastosowania wzimie. Opony zimowe w 18'' sa nadal horrendalnie drogie. Dlatego nie widzę sensu chyba że auto absolutnie nie możemieć hamulca mniejszeg niż taki wymagający 18''. Zamienniki opon można świetnie policzyć np. na www.opony.com.pl czy .pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieć to my nie wiemy gdzie kto mieszka, chyba że ma to w profilu. A jeśli chodzi o felgi to 18" na śniegi i błoto beznadziejne, nie chodzi tutaj o samą felge ale o wysokość opony. Jeśli interesuje kogoś rozmiar to najpierw musi znać mniej więcej szerokość felgi. Na zime przyjmuje się zasade, że czym węższa tym lepsza bo większy nacisk jest przekazywany na fragment opony a tym samym na droge. Ja planuje założenie na 17" 205.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopcy - ... nie pomogliscie mi za bardzo

 

ja nie wiem ile ta felga ma szerokosci - i nie interesuje mnie to, nie zapisalem sobie na czole jak kupilem etc.; ... licze na dyrekcje i dlatego okreslilem co to za felga... ponoc wspolpracuja w jakis tam sposob z prodrive, to byc moze wiedza. a co do rozmiaru, to 17 czy 18 to dla mnie to prawie jeden xxx...; a 16 na te hamulce mi nie wejda (sti 8).

 

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 czy 18 w zimie, to ogromna różnica. Może na zachodzie nie, ale u nas po kilku dniach użytkowania będą pogięte. Mnie udało się pogiąć 15-kę wjeżdżając prostopadle na zlodowaciałe śnieżne koleiny.

 

Na zimę więc najlepiej założyć fabryczne 17-ki, ale nie węższe niż zaleca producent.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się pogiąć 15-kę wjeżdżając prostopadle na zlodowaciałe śnieżne koleiny.

 

Som ludzie co twierdzo, ze na felge powinno sie zakladac opone, a slyszalem ze ponoc jeszcze lepiej jak sie jo napompuje, ale to pewnie ino plotki.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 nie wejdzie , 17 nie chce, 18 nie ma :wink:

 

16-tke se odpus, po piersze faktycznie moze nie wejsc, a po drugie ............... prokurator. 17-tki to som przejciuwki i same nie wiedzo czego chco, a 18-tek faktycznie nie ma , wszyskie so juz zajente. Proponuje bogatom 40-tke.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 nie wejdzie , 17 nie chce, 18 nie ma :wink:

 

16-tke se odpus, po piersze faktycznie moze nie wejsc, a po drugie ............... prokurator. 17-tki to som przejciuwki i same nie wiedzo czego chco, a 18-tek faktycznie nie ma , wszyskie so juz zajente. Proponuje bogatom 40-tke.

 

Mamusia

 

Na zimę będzie dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 nie wejdzie , 17 nie chce, 18 nie ma :wink:

 

16-tke se odpus, po piersze faktycznie moze nie wejsc, a po drugie ............... prokurator. 17-tki to som przejciuwki i same nie wiedzo czego chco, a 18-tek faktycznie nie ma , wszyskie so juz zajente. Proponuje bogatom 40-tke.

 

Mamusia

 

Na zimę będzie dobra?

 

No wlasnie ................... i nie czeba dentki zakladac.

 

mamusia wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - wychodzi mi na to ze 18/205/50 sie nie produkuje wiec wchodzi w rachube 18/215/45. Dyrekcja potwierdza?

 

mieszkam w polsce ale - wybaczcie - jezdzilem roznymi samochodami na 17 i 18, zima, latem itd. - i na jazde miejska nie bede cudowal. rozumiem ze tutaj wszyscy wyznaja finska szkole jazdy, maja klatki w autach (mam nadzieje ze nie zapomnieliscie o kaskach) i posuwacie w ruchu miejskim te 50kmh z marsowymi, rajdowymi minami.

 

ale ja zadalem konkretne pytanie, na ktore nikt mi nie odpowiedzial oprocz brandzlowania sie teoriami ktore sa oczywiste... ale - moi mili - sa oczywiste w rajdach... i mala refleksja - jak umiejetnosci starcza to i na gumie do zucia pojedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 nie wejdzie bo tam jest zacisk brembo, 17 nie chce pan kupić bo ma 18 Prodrive, a zimy też nie ma :wink:

 

nooo.... zima to sie sazna zapowiada... trza juz gromadzic ogrzewacze, bo jeszcze w sklepach zabraknie.

 

a co do problemu z kolami... zmienic tarcze na mniejsze i mniejsze felgi:>

 

ks - odpowiedz na swoje pytanie dostales w 4 poscie, a napisal go - fanfary- Azrael ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Można założyć 215/45 lub 225/40.

O przyczepności na śliskiej nawierzchni będzie decydował raczej typ opony i indeks prędkości (ogólnie im wyższy, tym gorzej) niż szerokość.

Węższa opona ma przewagę na śniegu, błocie pośniegowym, w koleinach.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...