Skocz do zawartości

Awantura Matiego ;) czyli OT z Powitań


darius darecki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 646
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzien dobry wszystkim :mrgreen:

...no ja juz dawno wstalem.Wydoilem krowy,nakarmilem kurki, wypuscilem owieczki na pastwisko...i nawet sie oglilem. :mrgreen:

Najgorzej, ze za dwa miesiace wielkanoc.....i bede sie musial znowu wykapac :sad:...... :mrgreen:

Co do Waszych wypowiedzi....no dziekuje bardzo :mrgreen:

ale ja sobie pisze o rzeczach ktore lubie, znaczy o samochodach.

Nie licze na zadne pochlebstwa ani popularnosc :mrgreen:

ot....pisze sobie i juz, a jesli jest fajnie, to gites :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i wypada dokonczyc wczorajszy temat, czyli jak powstalo Subaru.

Subaru rozpoczelo swoja dzialalnosc w roku 1917, jako The Aircraft Research Laboratory, czyli takie biuro projektow lotniczych.Zalozycielem tej firmy byl Chikuhei Nakajima, mlody inzynier projektant.Firma rozwijala sie dosyc szybko, i w roku 1931 nastapila reorganizacja i zmieniono nazwe na Nakajima Aircraft Co. Ltd. Jednym z najwiekszych znanych projektow Nakajim'y byl nieslawny mysliwiec Zero, produkowany przez Mitsubishi, i sluzacy pilotom kamikadze do samobojczych atakow.Po zrzuceniu paru bombek atomowych na Japonie , i zakonczeniu wojny w 1946 roku,

Nakajima Aircraft przeszlo nastepna reorganizacje, i powstala firma Fuji Sangyo Co. Ltd.I w tym samym roku, chlopaki wzieli sie do pracy, i zaprezentowaliw 1946 roku pierwszy........ :mrgreen: nie,nie.

Nie samochod. Byl to motorowy skuter o nazwie Rabbit.

A powstal on z wykorzystania wielu projektow czesci do samolotow :mrgreen:

Cala gospodarka Japonii, zaczela rozwijac sie powoli po okresie wojny.

I w roku 1950 Fuji Sangyo podzielilo sie na 12 mniejszych korporacji, jednak w latach 1953-1955, cztery z dwunastu korporacji utworzylo Fuji Heavy Industries , ktora znamy w tej formie dzisiaj.

Firma przyjela jako swoj znak, uklad szesciu gwiazd , w konstelacji byka.

Wedlug mitologii greckiej, gwiazdy te sa nazywane plejady, i powstaly one w wyniku zamiany corki Atlasa, w te gwiazdy.

I nadszedl czas na pierwszy samochod.Wielu ludzi uwarza, ze pierwszym samochodem Subaru, byl model 360 mini. Jednak jest to nieprawda.

Pierwszym samochodem Subaru, byl Subaru 1500....tak, model 1500 wyprodukowany w 1955 roku. Byl to pierwszy japonski samochod, ktorego nadwozie i zawieszenie, zostalo zaprojektowane w Japonii.

Niestety sprzedaz tych samochodow zostala wstrzymana na poczatku 1957 roku, ze wzgledu na duze problemy finansowe FHI.

... i dopiero nastepny byl Subaru 360 mini., ktory zostal zaprezentowany po raz pierwszy w 1958 roku. No autko bylo fajne, male i zabawne.

Subaru ten, mial bardzo duzo nowatorskich rozwiazan, i jak na tamte czasy, byl doalownie cudem techniki.To wlasnie dzieki temu samochodowi, Subaru weszlo na rynek samochodow osobowychi od tego modelu, nastapil przelom w calym japonskim przemysle samochodowym.

Co nowy model Subaru, zawsze jakies nowosci techniczne.

W 1966 roku pierwszy boxer.1972 pierwsze auto z napedem na cztery kola.

W 1984 roku Subaru ,jako pierwsza firma na swiecie stworzyla automatyczna skrzynie ECTV ,czyli electronic continuously variable transmission.

A slowo Subaru w jezyku japonskim oznacza jednoczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1972 pierwsze auto z napedem na cztery kola.

 

Pierwsze w Subaru ale nie pierwsze na świecie.

 

W 1984 roku Subaru ,jako pierwsza firma na swiecie stworzyla automatyczna skrzynie ECTV ,czyli electronic continuously variable transmission.

 

Skrzynia CVT nie została wynaleziona przez Subaru tylko wiele lat wcześniej. A że w Justy się nazywała Electronic CVT to żaden cymes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darius, jestem Twoim fanem :mrgreen:.

 

A ja mam wrażenie , ze z " Dariusem" z miesiąc temu rozmawiałem.. :mrgreen: ..tu w Polsce.. :roll: ...Darius , kiedu wracasz i po co tam siedzisz :?: :mrgreen:

AK

 

Andrzej....przypuszczam ze watpie :mrgreen: ostatni raz ,bylem w Polsce 7 lat temu...na wielkanoc. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
o Chryste Panie....sama Dyrekcja z odpowiedzia....i to az w pieciu punktach.... :mrgreen:

Wystarczyl by punkt # 4, ale skoro jest 5.... :lol:

1.Wlasnie tam zamiescilem moje pytanie( w dziale pytan do dyrekcji).quote]

No i nie doszło ... znalazło się na Off-Topic. To chyba właściwe miejsce :cool:

kliknalem, zeby wyslac....a tu kicha

Aa, to może dlatego nie doszło tam, gdzie powinno ?

 

2.Pytanie zostalo wyslane w formie e-mail , czyli oglnie przyjetej formie korespondencji( forma ta uznawana jest przez wszystkie pansta na kuli ziemskiej z wyjatkiem Nepalu i Gornej Wolty)

No cóż, może należało gołębiem pocztowym ? Skutek wysłania na Forum taki sam, a o ileż wiecej frajdy :wink: Przy okazji - i w Nepalu i Górnej Wolcie maile już znają. Co do gołębi, to nie wiem :???: Moze sępy pocztowe ? (większy udźwig)

 

3.Matematycznie jest to mozliwe, dlatego ze 2+2=4 , i nie jest inaczej

Mówiłem o potęgowaniu ... ale co tam. Na OT nawet dodawanie można ew. uznać za odpowiedź prawidłową.

 

a jesli uwazacie ludzi piszacych w dziale off topic za po...znaczy myslacych inaczej....to bardzo brzydko.
Ja też tu piszę :idea: I istotnie wiele tu piszących osób uważam za po.............nad przeciętne :razz:
4.Tak , jest taki zapis , ale moje pytanie bylo o dodatkowej gwarancji, za ktora zaplacilem oddzielnie( extra).Amerykanie moga przetransferowac te pieniadze do Was.

Nie ma potrzeby. Wystarczy, jezeli zadeklarują płatności za naprawy :cool:

Rozumie Pan, dolar tak leci na łeb na szyję...... wolę aktualne kursy.

...ale ostrzegam, moze sie skonczyc, ze wywioza towarzysza na taczkach z Krakowa.
Nie warto straszyć, gdy brak możliwości ... Straszono mnie już FHI, EFAG, adwokatami itd. itp. Przyzwyczaiłem się :cool:

 

Życzę w dalszym ciagu dobrej zabawy i przyjemnej korespondecji z Subaru of America - choć wpis na ich Forum może być nieco utrudniony - może jednak gołąb :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: .... no nie podejrzewalem, ze Dyrekcja az tak wezmie sobie to do serca :mrgreen:

No porzadne i odpowiedzialne chlopy tam pracuja :mrgreen:

...no wlasnie, co do golebia....no wypuscilem skubanego jakis tydzien temu.Jak juz wczesniej pisalem , obsypalem ten latajacy drob ostra papryka i chili, co by go co po drodze nie zezarlo.

Ale widocznie musial zboczyc z trasy, albo gdzies we Francji sie z dziwkami lajdaczy pchlarz jeden :mrgreen:

Ale niech juz tak zostanie szanowna dyrekcjo.Wy wiecie swoje....ja wiem swoje :mrgreen:

a , ze to dodatkowo na OT.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 11:42 am ]

A slowo Subaru w jezyku japonskim oznacza jednoczenie
"Społem" ?

 

:mrgreen:

Esilon....spolem ,bo sie przepracowolem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darunio ! Bonjour prosto z nad morza ! Dareczku tu w Nicei jestes mega znany.Tłumaczę twoje posty koleżankom.Prosimy o więcej.Kolego GUMA jak chcesz porozmawiać po francusku zapraszam na PW.Jak widzisz znam polski bo jestem polką.Po francusku padło pytanie skąd jestem na forum.Ano dostałam namiary od kolegi z Warszawy, który ma niedaleko Monte Carlo dom.Ja subaru bedę kupowała lada dzień więc jestem tematem zainteresowana.Z tego co wiem ty kolego Guma masz same szroty w sprzedaży więc nie bedę cię prosiła o pomoc.

 

Darek a może z USA byś mi sprowadził bo wiem że to polowa ceny co w Polsce ?Pozdrawiam Cie serdecznie Dareczku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem ty kolego Guma masz same szroty w sprzedaży więc nie bedę cię prosiła o pomoc.

Leżę i kwiczę :mrgreen:

 

Darek a może z USA byś mi sprowadził bo wiem że to polowa ceny co w Polsce ?Pozdrawiam Cie serdecznie Dareczku :mrgreen:

Normalnie Cię zbanują... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jedynie pragnę zauważyć, że II Wojna Światowa nie skończyła się w 1946 roku, a w 1945 - tak przynajmniej uczą podręczniki od historii - jak było na prawdę głowy sobie uciąć nie dam, bo nie było mnie na świecie jeszcze :P

Michas... no nie w 45, bo Japonia jeszcze walczyla, i skapitulowala pozniej.A jeszcze pozniej

skapitulowali chlopaki z AK..............( mam na mysli African Korp SS) :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 5:09 pm ]

...dzieki Hogi :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 6:12 pm ]

JED,

ROTFL to mało, to MEGA ROTFL.

nina, masz jaja dziewczyno

Obrazek

 

Ogolnie, to dziekujemy Ci, S.C Johnson! Sorry, d.d.!

Forum IS alive!

..... no to ok....jak wszystko juz dobrze to spadam :mrgreen: wpadne w przyszlym roku :mrgreen: Rachunek wyslalem e-mailem(pewnie nie dojdzie) :mrgreen:

 

[ Dodano: Sob Lut 23, 2008 7:50 am ]

Dzien dobry ....czesc i czolem... :mrgreen:

 

[ Dodano: Sob Lut 23, 2008 8:17 am ]

...wlasnie czytalem sobie na forum wypowiedzi o przegladach technicznych....no w stanach nie ma tego.Nie ma jako takich przegladow technicznych.Natomiast sa testy spalin, ktore robi sie co trzy lata. I co ciekawe, taki test jest bezplatny.Nie placi sie za niego nawet jednego cenciaka.Robilem to wiele razy, a wyglada to tak.Jezeli mamy nowy samochod, to po trzech latach dostajemy zawiadomienie, o koniecznosci przeprowadzenia testu spalin.Mamy na to trzy miesiace.Z zawiadomieniem przychodzi informacja, na temat wszystkich stacji diagnostycznych w promieniu 20 mil od miejsca naszego zamieszkania i mapki dojazdowe do tych stacji.I jedziemy do tej stacji, stajemy sobie na ktoryms pasie, i powoli wjezdzamy.Diagnosta odkreca korek wlewu paliwa i zaklada na niego jakies sensory( nawet nie wiem kurde jakie :shock: ) i podlacza do wyjscia diagnostycznego kable. Nastepnie po tym, auto wjezdza na rolki ,ktore kreca kolami przy zapalonym silniku.Po kilkunastu sekundach wynik wyskakuje na monitorze i koniec.Jezeli spaliny sa ok. dostajemy pass, jezeli nie, musimy auto naprawic, i wrocic jeszcze raz na badanie.

W stanach, samochody Subaru nie przechodza testu na rolkach( sa z niego zwolnione) ze wzgledu na naped na wszystkie kola.Rolki maga uszkodzic ten naped, gdyz jest to naped symetryczny.

Jezeli ktos nie zrobi takiego testu, jego prawo jazdy zostaje zawieszone.

Nie ma tutaj okresowych badan technicznych.

Jezeli nasze hamulce, amortyzatory badz inne elementy wplywajace na bezpieczenstwo wymagaja naprawy, wowczas serwis informuje nas o koniecznosci naprawy.Jesli nie chcemy, badz nie mozemy naprawic tego w tym czasie, wowczas musimy podpisac oswiadczenie, ze wyjezdzamy samochodem na wlasna odpowiedzialnosc.

A jesli chodzi o samochody powypadkowe.....jezeli auto bylo rozbite , i powaznie zostala naruszona jego konstrukcja, wowczas idzie do kasacji.

Jezeli bylo naprawiane , i naprawiana byla konstrukcja, wowczas takie auto ma juz specjalna metalowa tabliczke, umiejscowiona z przodu,pod szyba z informacja "REBUILD", i wtedy wiemy, ze takie auto bylo juz rozbite. :mrgreen:

 

[ Dodano: Sob Lut 23, 2008 8:32 am ]

To Subaru wspierało terrorystów :?: :shock:

To Binladen posuwal Subaru????? :mrgreen:

Juz sobie wyobrazam.... :mrgreen: Binladen w Subaru Justy.... :mrgreen: zza okien wystaja pancerfausty... :mrgreen: na dachu wyrzutnia rakiet :mrgreen: i przyczepka z amunicja :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

[ Dodano: Sob Lut 23, 2008 11:16 am ]

.....no i wielka ameryka kurde :evil: ...wiecie jaki problem jest ze znalezieniem fluidu do automatycznej skrzyni biegow Subaru.?

Noz kurza twarz....najblizszy dostawca jest w .....Kanadzie :shock:

Do Subaru nalezy lac Castrol Transmax J, a taki najblizej sprzedaja w Kanadzie....hmmm,

Kanada to nie problem...tylko ze sprzedaja w 55 galonowych beczkach :mrgreen:

Noz kurdeee, ....i czlowiek tu chwali....ze to amerka....ze tak cymusnie...ze wszystko tanie,

a tu glupiego oleju nie mozna kupic.

Jestem za tym, aby wyslac tu kilku polskich politykow....niech zrobia tu porzadek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dareczku drogi !

 

No ja nie wiem niestety co znaczy ,,zbanują,, Cię ?

 

Tu w Nicei nie ma dużych salonów.Jest jeden prywatny importer subaru niestety dość drogi.Są jakieś subaru GT za jakies 3000 Euro ale wyglądają starawo.No a ja bym chciała nowe.Kupowałabym i tak na tate i auto byłoby na Warszawskich numerach.Ile w USA kosztuje taki WRX albo STI (to szybsze chyba ?)

 

Czy tutaj nie można rozmawiać o tym ?

Dareczku robimy tak.Ty mi załatwiasz subaru a ja Cie zapraszam na wakacje do Nice?

A no i nie dawaj się tym dziwakom z forum.Oni jacyś bardzo dziwni są.To niestety domena Polaka dorobkiewicza.Jak masz coś ciekawego do powiedzenia to odrazu Cię zakrzyczą.

 

Tu w Nice jak jesteś ciekawy to cię chwalą i dbaja o ciebie.Powrót do Polski to chyba jakaś straszna sprawa będzie :cry:

 

No ale zaraz lecę z koleżankami do klubu to sobie potańczymy i jak to mówimy może jakieś mięsko ciekawe będzie to zakończymy na plaży (zimno niestety jest 12 stopni dziś)

 

Daruś jak to Mówisz szufelka cześ i czołem i piona ...no i koniecznie :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
:mrgreen: .... no nie podejrzewalem, ze Dyrekcja az tak wezmie sobie to do serca :mrgreen:

No porzadne i odpowiedzialne chlopy tam pracuja :mrgreen:

...no wlasnie, co do golebia....no wypuscilem skubanego jakis tydzien temu.Jak juz wczesniej pisalem , obsypalem ten latajacy drob ostra papryka i chili, co by go co po drodze nie zezarlo.

Ale widocznie musial zboczyc z trasy, albo gdzies we Francji sie z dziwkami lajdaczy pchlarz jeden :mrgreen:

 

Do serca :?: :roll: Na OT :shock: I to takie pytania :!: :?:

Sorry, nie. Podobnie jak Pan, traktuje ten temat żartobliwie :wink:

 

A gołąb doleciał. Było trochą formalności celnych, ale dał radę.

Uważam jednak, że przywieszanie biednemu ptaszysku "warranty manual" graniczy z okrucieństwem wobec zwierząt. Oby się Greenpeace nie dowiedział :!:

 

Tym bardziej, że a manuala wynika jednoznacznie :

These warranties only apply if the car was imported or distributed by SOA and sold to the first retail purchaser by an Authorized SUBARU Dealer in the United States. Any and all repairs must be performed by an Authorized Subaru dealer located in the United States. Every owner of the car during the warranty period shall be entitled to the benefits of these warranties. If the car is sold or otherwise transferred, it is recommended and requested that the new owner promptly send written notice of the transfer of ownership to SOA at the address indicated above.

 

Ale to ja przecież i tak wiedziałem !

 

No nic, ptaszysko nakarmiłem i uwolnione od niepotrzebnego balastu wysłałem w drogę powrotną.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...