Skocz do zawartości

FHI i Hyundai, czyli co ma piernik do wiatraka


rrosiak

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie przedremontowych porządków w domu rodziców natknąłem sie na niemiecki katalog samochodowy z 1986 roku. Z ciekawości otworzyłem na stronie Subaru i co widzę :?: Wśród wyrobów FHI figuruje Hyundai Pony Hatchback 1.3 :shock: Pomyłka, czy też faktycznie FHI produkowała Hyunadaia :?:

A tak przy okazji, to miło popatrzeć jakie cudeńka były nowościami w 1986, myślę że wiele z nich nadaje się do wątku Fotozagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru było wówczas w Reichu pewnie tak samo egzotyczną marką, jak Hyundai, dlatego o taką pomyłkę nie było trudno.

 

 

To chyba fakt, bo przy większości modeli zamiast ceny, jest informacja "na zamówienie" :mrgreen: Trzeba przyznać jednak, że model XT wygląda całkiem interesująco jak na tamte lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Anioł napisał/a:

Pomyłka? Pomyłka? A w Charkowie dali dwóm mężczyznom ślub. Wszyscy mówili pomyłka, pomyłka! No i po roku urodziły im się bliźniaczki.

i już Cię lubię... i i za Butt-head'a również... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai w swoich poczatkach czerpal z mysli technicznych Mitsubishi.

W Pony byly silniki i skrzynie od Mitsubishi. Mozna nawet spotkac sie z calymi przeszczepami od Evo do starszych Hyundai.

Mialem (a wlasciwie ojciec mial) takiego Hyundaia. Fakt, bylo to auto na licencji Mitsubishi prawie w calosci i bardzo malo awaryjne, jak na swoj znaczek. Jedynie zawieszenie tradycyjnie do dupy (lecialy bodajze gumy na drazkach kierowniczych i amorki mial za miekkie, ale po malych przerobkach i wymianie amorow na twardsze gazowe ladnie smigal jeszcze 50kkm) =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...