Jump to content

FHI i Hyundai, czyli co ma piernik do wiatraka

rrosiak

Recommended Posts

W trakcie przedremontowych porządków w domu rodziców natknąłem sie na niemiecki katalog samochodowy z 1986 roku. Z ciekawości otworzyłem na stronie Subaru i co widzę :?: Wśród wyrobów FHI figuruje Hyundai Pony Hatchback 1.3 :shock: Pomyłka, czy też faktycznie FHI produkowała Hyunadaia :?:

A tak przy okazji, to miło popatrzeć jakie cudeńka były nowościami w 1986, myślę że wiele z nich nadaje się do wątku Fotozagadka.

Subaru było wówczas w Reichu pewnie tak samo egzotyczną marką, jak Hyundai, dlatego o taką pomyłkę nie było trudno.

To chyba fakt, bo przy większości modeli zamiast ceny, jest informacja "na zamówienie" :mrgreen: Trzeba przyznać jednak, że model XT wygląda całkiem interesująco jak na tamte lata.

Stanisław Anioł napisał/a:

Pomyłka? Pomyłka? A w Charkowie dali dwóm mężczyznom ślub. Wszyscy mówili pomyłka, pomyłka! No i po roku urodziły im się bliźniaczki.

i już Cię lubię... i i za Butt-head'a również... :mrgreen:

Hyundai w swoich poczatkach czerpal z mysli technicznych Mitsubishi.

W Pony byly silniki i skrzynie od Mitsubishi. Mozna nawet spotkac sie z calymi przeszczepami od Evo do starszych Hyundai.

Hyundai w swoich poczatkach czerpal z mysli technicznych Mitsubishi.

W Pony byly silniki i skrzynie od Mitsubishi. Mozna nawet spotkac sie z calymi przeszczepami od Evo do starszych Hyundai.

Mialem (a wlasciwie ojciec mial) takiego Hyundaia. Fakt, bylo to auto na licencji Mitsubishi prawie w calosci i bardzo malo awaryjne, jak na swoj znaczek. Jedynie zawieszenie tradycyjnie do dupy (lecialy bodajze gumy na drazkach kierowniczych i amorki mial za miekkie, ale po malych przerobkach i wymianie amorow na twardsze gazowe ladnie smigal jeszcze 50kkm) =)