Skocz do zawartości

Impreza kombi


GREGG

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale mimo wszystko chyba stare 'kombi' było pojemniejsze od wersji sedan. Pytanie zadałem bo załatwiam SIP klienta na nową imprezę ale strasznie narzeka że za mały bagażnik :grin: jakby wyszło prawdziwe kombi za rok-dwa to by mógł poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwa porada z tym legacy :grin: może od razu tribeca? :grin:

niestety kolega nie wyrobi finansowo - impreza to górny pułap zasięgu... i tak musiałem go pomęczyć żeby w ogóle w ten pomysł wszedł

 

[ Dodano: Pią Sty 25, 2008 5:08 pm ]

Jeśli chodzi o pojemność w litrach to nie - sedan miał 401 litrów (STi 395) a kombi 356 l. Oczywiście wiadomo, że kombi bagażnik jest o niebo praktyczniejszy

 

racja oczywiście, chyba zawsze sedany mają nominalnie więcej litrów bo dłuższe, chodziło mi o pojemność użytkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Kombi nie jest planowane.

Ze względu na stosowanie rolety bagażnika zamiast twardej pokrywy zwiększanie jego faktycznej pojemności nie jest trudne.

Oczywiście istnieją samochody w segmencie C mające większe bagażniki, lecz .... brak im tylnego dyferencjału :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście istnieją samochody w segmencie C mające większe bagażniki, lecz .... brak im tylnego dyferencjału

 

a co z BMW serii 1? - ma 330l pojemnosci, czyli prawie 30l wiecej od Imprezy :twisted:

 

 

 

 

chyba ze moja wiedza techniczna juz calkowicie siegnela dna i ono nie ma tylnego dyfra :oops::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Wielkość bagażnika jest standardowo mierzona poniżej jego pokrywy/rolety w/g normy VDA.

W praktyce jest więc wartość orientacyjna, albowiem rózne "zakamarki" nie są mierzone.

BMW 1 ma faktycznie nieco wyższą wartość, co wynika zarówno z wyżej poprowadzonej linii okien i w konsekwencji nieco wyzszej wysokości bagażnika.

Decydujące jest jednak to, że BMW używa jako sandardu opony "run-flat", a więc nie posiada koła zapasowego ... (acz tylny dyferencjał naturalnie tak :wink: ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...