Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

nie ;P jutro gostek przyjedzie go naprawiac, bo sama nie podolam z tym

To tylko jeszcze jedna rada. Jezeli w twoim komputerze jest do wymiany cos wiecej niz klawiatura lub bateria na plycie glownej, to nie inwestuj w niego zadnych pieniedzy. Beda to pieniadze wyrzucone w bloto.

 

Lepiej kupic/poskladac nawet wolny nowy komputer, ktory i tak bedzie rakieta w stosunku do tego co masz teraz. W twoim komputerze za niedlugo zepsuje sie dysk twardy, zasilacz i na koncu plyta glowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko jeszcze jedna rada. Jezeli w twoim komputerze jest do wymiany cos wiecej niz klawiatura lub bateria na plycie glownej, to nie inwestuj w niego zadnych pieniedzy. Beda to pieniadze wyrzucone w bloto. Lepiej kupic/poskladac nawet wolny nowy komputer, ktory i tak bedzie rakieta w stosunku do tego co masz teraz. W twoim komputerze za niedlugo zepsuje sie dysk twardy, zasilacz i na koncu plyta glowna.

Zgadzam się, nie ma sensu kupować części w antykwariacie ;)

Nie daj się naciągnąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza slowo "brand" ? Moze trzeba najpierw ustalic czy i jak rozumiemy.......

Dla mnie to tyle co marka, czyli sama nazwa i jej wartość budowana zarówno produktami jak i obsługą klienta czy też kreowanie wizerunku (ot taki bełkot marketingowy).

 

Owszem, nawet dobre produkty sie psuja. Liczy sie jednak caloksztalt. Oczywiscie mozna sobie wytlumaczyc ze Omega (zegarek) jest tak samo dobra jak Poliot, a wlasciwie odwrotnie bo nawet popsute "czasy" pokazuja wlasciwa godzine dwa razy dziennie. I naprawde nie ma po co przeplacac.

Nie ma potrzeby chyba tak przedstawiać problemu, skoro komputer o którym tu mowa była przepracował osiem lat - to kawał czasu dla dzisiejszej elektroniki użytkowej robionej po kosztach, a z punktu widzenia producenta i tak o pięć lat za długo ;)

 

Rozumiem ze nie stosujesz windows z pobudek (daruj ten zart) masochistycznych. Swiadomie odsuneles lepszy system....

Używam tego co mi pasuje. W 1995 roku lepszy był OS/2, kilka lat później przesiadłem się na Linuksy tu i ówdzie dorzucając swoje trzy grosze do całego ekosystemu.

 

Niepotrzebnie sie zraziles do 3.11, Windows 95 to byl calkiem inny system

Nigdy się do 3.x nie zraziłem, chore dla mnie było uruchamianie tej nakładki na DOSa by odpalić jakiś program, a potem powrót do DOS by uruchomić jakąś grę czy inny program (bo jakoś kiepsko to działało odpalone z poziomu Win). Win 95 doskonale poznałem jeszcze w ramach wczesnych testów Beta jakie dostawała nasza firma od Microsoftu - był to naprawdę duży krok do przodu względem duetu DOS + Win 3.x. Wersja 95 RC2 była ostatnią jaką miałem na swoim komputerze, potem zastąpił go nieco bardziej zaawansowany OS/2, gdzie nie było takich protez jak w produkcie Microsoftu. A równoległym torem (od początku lat 90) szła delikatna znajomość z makówkami popędzanymi na starej motoroli 68k czy potem powerbookami. Przesiadka na Intela nieco zburzyła magię makówek i pozostał tylko jabcok z wizerunkiem nieco "przestarzałego" już po roku produktu, który należy obowiązkowo wymienić na "all new model" koniecznie po odstaniu 12 godzin w kolejce do szklanego Apple Store ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygody? mowisz. Przypomina mi sie stary kawal, Ptys mowi do Balbiny ze mial przygode seksualna. Wyp......... sie na schodach. Teraz tak sobie mysle i juz chyba wiem co ludzi tak przy windzie trzyma... :P Mam nadzieje ze Autodesk wkoncu zrobi inventora na maca wtedy definitywnie skonczy sie moja "przygoda"

 

hehehe

 

Pracowałem rok czasu na Mandrake Linux, potem Red Hat, na studiach Ubuntu. W tym czase winda też była.

 

 

Aktualnie tylko Windows

 

Lepiej kupic/poskladac nawet wolny nowy komputer, ktory i tak bedzie rakieta w stosunku do tego co masz teraz. W twoim komputerze za niedlugo zepsuje sie dysk twardy, zasilacz i na koncu plyta glowna.

Zgadzam sie!

 

Ja bym tak zrobił

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A równoległym torem (od początku lat 90) szła delikatna znajomość z makówkami popędzanymi na starej motoroli 68k czy potem powerbookami. Przesiadka na Intela nieco zburzyła magię makówek i pozostał tylko jabcok z wizerunkiem nieco "przestarzałego" już po roku produktu, który należy obowiązkowo wymienić na "all new model" koniecznie po odstaniu 12 godzin w kolejce do szklanego Apple Store

 

To nie wina Apple ze Motorola/IBM nie nadazala z rozwojem swoich procesorow.

Nie bardzo rozumie dlaczego ktos mialby jakis powod aby wymieniac komputery Apple co roku. One bardzo powoli sie starzeja i nawet wydladaja tak samo przez kilka lat (obudowa).

Juz kiedys pisalem ze sam uzywam ponad czteroletniego Maca, z napedem SSD i 4GB RAM dziala lepiej niz W7 na i5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lepiej kupic/poskladac nawet wolny nowy komputer, ktory i tak bedzie rakieta w stosunku do tego co masz teraz. W twoim komputerze za niedlugo zepsuje sie dysk twardy, zasilacz i na koncu plyta glowna.

Zgadzam sie!

 

Ja bym tak zrobił

Oj, nie wowilem???

I tylko szkoda ze brt nie pokarze klasy.

 

A równoległym torem (od początku lat 90) szła delikatna znajomość z makówkami popędzanymi na starej motoroli 68k czy potem powerbookami. Przesiadka na Intela nieco zburzyła magię makówek i pozostał tylko jabcok z wizerunkiem nieco "przestarzałego" już po roku produktu, który należy obowiązkowo wymienić na "all new model" koniecznie po odstaniu 12 godzin w kolejce do szklanego Apple Store

 

To nie wina Apple ze Motorola/IBM nie nadazala z rozwojem swoich procesorow.

Nie bardzo rozumie dlaczego ktos mialby jakis powod aby wymieniac komputery Apple co roku. One bardzo powoli sie starzeja i nawet wydladaja tak samo przez kilka lat (obudowa).

Juz kiedys pisalem ze sam uzywam ponad czteroletniego Maca, z napedem SSD i 4GB RAM dziala lepiej niz W7 na i5.

 

Ooooo raaaany, co ja czytam?

 

Motorola? No co ja wam bede sprzedawal "in side stories".

.... ta firma nie mogla jakos sensownie przetrwac.

Apple nie mialo wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na Intela nieco zburzyła magię makówek i pozostał tylko jabcok z wizerunkiem nieco "przestarzałego" już po roku produktu, który należy obowiązkowo wymienić na "all new model" koniecznie po odstaniu 12 godzin w kolejce do szklanego Apple Store ;)

Przepraszam ale mieszasz normalnych ludzi z tymi co to musza miec nowe jensy co miesiac bo Kim czy inna Britney zapodala "trynd".

Rozmawiajmy realnie a nie prezentujmy fobie i uprzedzenia.

 

 

Rozumiem ze nie stosujesz windows z pobudek (daruj ten zart) masochistycznych. Swiadomie odsuneles lepszy system....

Używam tego co mi pasuje. W 1995 roku lepszy był OS/2, kilka lat później przesiadłem się na Linuksy tu i ówdzie dorzucając swoje trzy grosze do całego ekosystemu.

Czyli mamy dokladnie takie samo podejscie fo tematu.

 

A co oznacza slowo "brand" ? Moze trzeba najpierw ustalic czy i jak rozumiemy.......

Dla mnie to tyle co marka, czyli sama nazwa i jej wartość budowana zarówno produktami jak i obsługą klienta czy też kreowanie wizerunku (ot taki bełkot marketingowy).

 

A jednak.

"bełkot marketingowy" w wypadku Apple tlumaczy sie na ..... zadzwonie z pytaniem i czlowiek po drugiej stronie druta mowi zrozumiale, wie jak poradzic.

Padajaca baterie w, jak to mowisz szklanym storze wymieniaja w 15 minut.

Dana marka/brand moze miec lepsze i gorsze produkty, ale wiemy jaki jest punkt wyjsciowy.

Jak potrzebuje oscyloskop to wiem ze LeCroy dostarczy mi dobry produkt.

I dlatego zareagowalem na teze

"Best brand nie jest tożsame z best product".

 

 

Owszem, nawet dobre produkty sie psuja. Liczy sie jednak caloksztalt. Oczywiscie mozna sobie wytlumaczyc ze Omega (zegarek) jest tak samo dobra jak Poliot, a wlasciwie odwrotnie bo nawet popsute "czasy" pokazuja wlasciwa godzine dwa razy dziennie. I naprawde nie ma po co przeplacac.

Nie ma potrzeby chyba tak przedstawiać problemu, skoro komputer o którym tu mowa była przepracował osiem lat - to kawał czasu dla dzisiejszej elektroniki użytkowej robionej po kosztach, a z punktu widzenia producenta i tak o pięć lat za długo ;)

Mysle ze atresatem powinien byc brt, nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on to napisal przejrzyscie

Dziękuję za uznanie! :)

 

A co do pytania o Windows vs Unix, ciężko mi określić, od 18 lat nie miałem Windowsa na swoich komputerach...

Wow, to jesteś lepszy ode mnie! :hi:

 

5zl za uznanie, a jak dasz jeszcze jedne 5zl to Ci dam zielona szczalke ;P hyhyhy

 

wiecie....

 

 

 

 

taki joke ;P jak zawsze ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumie dlaczego ktos mialby jakis powod aby wymieniac komputery Apple co roku. One bardzo powoli sie starzeja i nawet wydladaja tak samo przez kilka lat (obudowa). Juz kiedys pisalem ze sam uzywam ponad czteroletniego Maca, z napedem SSD i 4GB RAM dziala lepiej niz W7 na i5.

To taka ironia była związana z modą jaka się wokół Apple wytworzyła. Faktycznie osobnicy tego typu stanowią mniejszość, ale w oczy rzucają się najbardziej. Porównanie do Win7 niewiele mi mówi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać ! :) Czy ktoś byłby w stanie pomóc w następującym problemie: Przy uruchamianiu systemu od zera, a nie ze stanu wstrzymania automatycznie uruchamia się folder "Mój komputer". Wyedytowałem wpis w rejestrze (Winlogon) tak, żeby nie było przecinka na końcu czyli zamiast "\userinit.exe," jest "\userinit.exe", dyski potraktowałem Combofixem - wyczyścił trochę plików, ale problem pozostał. Search&Destroy też nie pomógł... :( Drugi dzień nad tym siedzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź co masz w:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServicesOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunServices

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce

 

możesz też odpalić msconfig i zobaczyć aplikacje, które startują... albo pobierz sobie autoruns z sysinternals. Gdzieś Ci się explorer.exe zaplątał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam screeny z rejestru - w pasku na dole jest opis, z których wpisów to są zrzuty. Reszta jest pusta (domyślny) lub w ogóle ich nie ma. W aplikacjach startowych w msconfig nie widać nic podejrzanego...

 

http://imageshack.us/photo/my-images/824/x01a.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/35/v5q2.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/200/niyg.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo zmień nazwę całych kluczy Run na coś innego (np. RUN_) i obróć komputer. Jak pomogło, to znaczy, że któraś z tych aplikacji powoduje problem...

 

Jeśli nie pomoże, to możesz też spróbować process explorera (sysinternals) i znaleźć źródło tego procesu po uruchomieniu, tzn. który proces odpalił, kiedy, w związku z czym...

 

...jak i to nie pomoże, to logon debug w process monitorze (znów sysinternals) i analiza wątków krok po kroku - kto, po co i dlaczego...

 

ale zacznij od RUN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówiłeś: zmieniłem nazwę RUN na inną, restart, ta sama sytuacja. W process explorerze nic nie znalazłem, natomiast jak odpaliłem process monitor i debug logging, znalazłem coś takiego:

 

[http://img833.images...3/4748/y5am.jpg

 

W okienku proccess monitor widać ostatnie trzy procesy, które się ładują, z czego dwa to explorer.exe, które prowadzą do wpisu w rejestrze, który odpaliłem. Nazwy wpisów są dość dziwne, a w googlach wyszukałem, że to nic dobrego... :( Wywalić to? W ogóle czy to się da wywalić ? :P

 

Hm... chyba te wpisy są odpowiedzialne za to durne włączanie folderów:

LogonSoundHasBeenPlayed

RunStuffHasBeenRun

StartupHasBeenRun

Usunąłem je, ale pojawiły się na nowo i znowu sytuacja się powtarza...

Edytowane przez Q-Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to... te klucze istnieją dla każdego windowsa ;)

 

może ktoś shella podmienił?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon - Shell - co siedzi w tym kluczu? (powinno być explorer.exe)

 

Kolejny pomysł to hijackthis - zrób loga tym cudakiem i zobacz co wypluje.

 

autoruns nic nie podpowiedział?

nie masz jakiegoś dodatkowego softu zainstalowanego do obsługi dodatkowych klawiszy/udziwnionej klawiatury czy czegoś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz był pusty - wpisałem explorer.exe

 

Wrzucam log z hijackthis:

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4

Scan saved at 18:03:27, on 2013-07-09

Platform: Windows 7 SP1 (WinNT 6.00.3505)

MSIE: Internet Explorer v10.0 (10.00.9200.16618)

Boot mode: Normal

 

Running processes:

C:\Program Files\Lenovo\Nsd\startupSupport.exe

C:\Program Files (x86)\Lenovo\Onekey Theater\OnekeySupport.exe

C:\Program Files (x86)\Lenovo\YouCam\YCMMirage.exe

C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver\Application\iusb3mon.exe

C:\Program Files (x86)\USB Camera\VM331_STI.EXE

C:\Program Files\Lenovo\Intelligent Touchpad\TouchZone.exe

C:\Program Files (x86)\Lenovo\VeriFace\PManage.exe

C:\PROGRA~2\Lenovo\LENOVO~2\CAPOSD.exe

C:\Program Files (x86)\AVG\AVG2013\avgui.exe

C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe

C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\Acrobat_sl.exe

C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\vprot.exe

C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\Acrotray.exe

C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe

C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2\SDTray.exe

C:\Program Files (x86)\Trend Micro\HiJackThis\HiJackThis.exe

 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://isearch.avg.com/?cid={9675CA6B-1D09-4297-BAA5-C4213F4B76CD}&mid=02b100d216d747d0bc179524115a3051-7c06f0260a64744f04343c53ce6036b2c597f0bc〈=pl&ds=xn011&pr=sa&d=2012-12-17 08:12:49&v=13.2.0.4&sap=hp

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\Windows\SysWOW64\blank.htm

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = *.local

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =

O2 - BHO: ContributeBHO Class - {074C1DC5-9320-4A9A-947D-C042949C6216} - C:\Program Files (x86)\Adobe\/Adobe Contribute CS3/contributeieplugin.dll

O2 - BHO: QuickStores-Toolbar - {10EDB994-47F8-43F7-AE96-F2EA63E9F90F} - mscoree.dll (file missing)

O2 - BHO: PDF Architect Helper - {3A2D5EBA-F86D-4BD3-A177-019765996711} - C:\Program Files (x86)\PDF Architect\PDFIEHelper.dll

O2 - BHO: Java Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\ssv.dll

O2 - BHO: Pomocnik logowania za pomocą konta Microsoft - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll

O2 - BHO: AVG Security Toolbar - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\15.3.0.11\AVG Secure Search_toolbar.dll

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - C:\Program Files (x86)\Google\Google Toolbar\GoogleToolbar_32.dll

O2 - BHO: Adobe PDF Conversion Toolbar Helper - {AE7CD045-E861-484f-8273-0445EE161910} - C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\jp2ssv.dll

O3 - Toolbar: QuickStores-Toolbar - {10EDB994-47F8-43F7-AE96-F2EA63E9F90F} - mscoree.dll (file missing)

O3 - Toolbar: AVG Security Toolbar - {95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233} - C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\15.3.0.11\AVG Secure Search_toolbar.dll

O3 - Toolbar: Adobe PDF - {47833539-D0C5-4125-9FA8-0819E2EAAC93} - C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll

O3 - Toolbar: Contribute Toolbar - {517BDDE4-E3A7-4570-B21E-2B52B6139FC7} - C:\Program Files (x86)\Adobe\/Adobe Contribute CS3/contributeieplugin.dll

O3 - Toolbar: Google Toolbar - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - C:\Program Files (x86)\Google\Google Toolbar\GoogleToolbar_32.dll

O3 - Toolbar: PDF Architect Toolbar - {25A3A431-30BB-47C8-AD6A-E1063801134F} - C:\Program Files (x86)\PDF Architect\PDFIEPlugin.dll

O4 - HKLM\..\Run: [uSB3MON] "C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver\Application\iusb3mon.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [331BigDog] C:\Program Files (x86)\USB Camera\VM331_STI.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [Dolby Home Theater v4] "C:\Program Files (x86)\Dolby Home Theater v4\pcee4.exe" -autostart

O4 - HKLM\..\Run: [MuteSync] C:\Program Files (x86)\Lenovo\Lenovo MuteSync\MuteSync.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Lenovo Registration] C:\Program Files (x86)\Lenovo Registration\LenovoReg.exe /boot

O4 - HKLM\..\Run: [intelligent Touchpad] C:\Program Files\Lenovo\Intelligent Touchpad\TouchZone.exe

O4 - HKLM\..\Run: [YouCam Mirage] "C:\Program Files (x86)\Lenovo\YouCam\YCMMirage.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [updateP2GShortCut] "C:\Program Files (x86)\Lenovo\Power2Go\MUITransfer\MUIStartMenu.exe" "C:\Program Files (x86)\Lenovo\Power2Go" UpdateWithCreateOnce "SOFTWARE\CyberLink\Power2Go\5.0"

O4 - HKLM\..\Run: [VeriFaceManager] C:\Program Files (x86)\Lenovo\VeriFace\PManage.exe

O4 - HKLM\..\Run: [updatePRCShortCut] "C:\Program Files\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery\MUITransfer\MUIStartMenu.exe" "C:\Program Files\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery" UpdateWithCreateOnce "Software\Lenovo\OneKey App\OneKey Recovery"

O4 - HKLM\..\Run: [CAPOSD] C:\PROGRA~2\Lenovo\LENOVO~2\CAPOSD.exe

O4 - HKLM\..\Run: [switchBoard] C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe

O4 - HKLM\..\Run: [AdobeCS6ServiceManager] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\CS6ServiceManager\CS6ServiceManager.exe" -launchedbylogin

O4 - HKLM\..\Run: [AVG_UI] "C:\Program Files (x86)\AVG\AVG2013\avgui.exe" /TRAYONLY

O4 - HKLM\..\Run: [YouCam Tray] "C:\Program Files (x86)\Lenovo\YouCam\YouCam.exe" /s

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [iSUSScheduler] "C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\UpdateService\issch.exe" -start

O4 - HKLM\..\Run: [APSDaemon] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Apple Application Support\APSDaemon.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files (x86)\QuickTime\QTTask.exe" -atboottime

O4 - HKLM\..\Run: [vProt] "C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\vprot.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Acrobat Assistant 8.0] "C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\Acrotray.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe_ID0EYTHM] C:\PROGRA~2\COMMON~1\Adobe\ADOBEV~1\Server\bin\VERSIO~2.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [sDTray] "C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2\SDTray.exe"

O8 - Extra context menu item: Append to existing PDF - res://C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIEAppend.html

O8 - Extra context menu item: Convert link target to Adobe PDF - res://C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIECapture.html

O8 - Extra context menu item: Convert link target to existing PDF - res://C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIEAppend.html

O8 - Extra context menu item: Convert selected links to Adobe PDF - res://C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIECaptureSelLinks.html

O8 - Extra context menu item: Convert selected links to existing PDF - res://C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIEAppendSelLinks.html

O8 - Extra context menu item: Convert selection to Adobe PDF - res://C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIECapture.html

O8 - Extra context menu item: Convert selection to existing PDF - res://C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIEAppend.html

O8 - Extra context menu item: Convert to Adobe PDF - res://C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 8.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIECapture.html

O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~2\MICROS~3\Office12\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: @C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WindowsLiveWriterShortcuts.dll,-1004 - {219C3416-8CB2-491a-A3C7-D9FCDDC9D600} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WriterBrowserExtension.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WindowsLiveWriterShortcuts.dll,-1003 - {219C3416-8CB2-491a-A3C7-D9FCDDC9D600} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Writer\WriterBrowserExtension.dll

O9 - Extra button: Wyślij do programu OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~3\Office12\ONBttnIE.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Wyślij &do programu OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~3\Office12\ONBttnIE.dll

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~2\MICROS~3\Office12\REFIEBAR.DLL

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files (x86)\common files\microsoft shared\windows live\wlidnsp.dll

O11 - Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~2\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O18 - Protocol: viprotocol - {B658800C-F66E-4EF3-AB85-6C0C227862A9} - C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\ViProtocolInstaller\15.3.0\ViProtocol.dll

O18 - Protocol: wlpg - {E43EF6CD-A37A-4A9B-9E6F-83F89B8E6324} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Photo Gallery\AlbumDownloadProtocolHandler.dll

O20 - AppInit_DLLs: C:\Windows\SysWOW64\nvinit.dll

O20 - Winlogon Notify: SDWinLogon - SDWinLogon.dll (file missing)

O23 - Service: Adobe Version Cue CS3 - Adobe Systems Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Adobe Version Cue CS3\Server\bin\VersionCueCS3.exe

O23 - Service: Adobe Acrobat Update Service (AdobeARMservice) - Adobe Systems Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\armsvc.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)

O23 - Service: AVGIDSAgent - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\Program Files (x86)\AVG\AVG2013\avgidsagent.exe

O23 - Service: AVG WatchDog (avgwd) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\Program Files (x86)\AVG\AVG2013\avgwdsvc.exe

O23 - Service: ##Id_String1.6844F930_1628_4223_B5CC_5BB94B879762## (Bonjour Service) - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files (x86)\Bonjour\mDNSResponder.exe

O23 - Service: Bluetooth Service (btwdins) - Broadcom Corporation. - C:\Program Files\Lenovo\Bluetooth Software\btwdins.exe

O23 - Service: Capture Device Service - InterVideo Inc. - C:\Program Files (x86)\Common Files\InterVideo\DeviceService\DevSvc.exe

O23 - Service: CodeMeter Runtime Server (CodeMeter.exe) - WIBU-SYSTEMS AG - C:\Program Files (x86)\CodeMeter\Runtime\bin\CodeMeter.exe

O23 - Service: Intel® Content Protection HECI Service (cphs) - Intel Corporation - C:\Windows\SysWow64\IntelCpHeciSvc.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: Intel® PROSet/Wireless Event Log (EvtEng) - Intel® Corporation - C:\Program Files\Intel\WiFi\bin\EvtEng.exe

O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)

O23 - Service: FLEXnet Licensing Service - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files (x86)\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService.exe

O23 - Service: FLEXnet Licensing Service 64 - Macrovision Europe Ltd. - C:\Program Files\Common Files\Macrovision Shared\FLEXnet Publisher\FNPLicensingService64.exe

O23 - Service: Usługa Google Update (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe

O23 - Service: Usługa Google Update (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe

O23 - Service: Google Software Updater (gusvc) - Google - C:\Program Files (x86)\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: Intel® Capability Licensing Service Interface - Intel® Corporation - C:\Program Files\Intel\iCLS Client\HeciServer.exe

O23 - Service: Intel® ME Service - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\FWService\IntelMeFWService.exe

O23 - Service: Intel® Dynamic Application Loader Host Interface Service (jhi_service) - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\DAL\jhi_service.exe

O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: Intel® Management and Security Application Local Management Service (LMS) - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\LMS\LMS.exe

O23 - Service: MBAMScheduler - Malwarebytes Corporation - C:\Program Files (x86)\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamscheduler.exe

O23 - Service: MBAMService - Malwarebytes Corporation - C:\Program Files (x86)\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamservice.exe

O23 - Service: Mozilla Maintenance Service (MozillaMaintenance) - Mozilla Foundation - C:\Program Files (x86)\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe

O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)

O23 - Service: Wireless PAN DHCP Server (MyWiFiDHCPDNS) - Unknown owner - C:\Program Files\Intel\WiFi\bin\PanDhcpDns.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: Fast boot service of lenovo (NSDSvc) - Unknown owner - C:\Windows\System32\NSDSvc.exe (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\nvvsvc.exe (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Update Service Daemon (nvUpdatusService) - NVIDIA Corporation - C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NVIDIA Update Core\daemonu.exe

O23 - Service: PDF Architect Helper Service - pdfforge GmbH - C:\Program Files (x86)\PDF Architect\HelperService.exe

O23 - Service: PDF Architect Service - pdfforge GmbH - C:\Program Files (x86)\PDF Architect\ConversionService.exe

O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\Windows\system32\PnkBstrA.exe

O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: Intel® PROSet/Wireless Registry Service (RegSrvc) - Intel® Corporation - C:\Program Files\Common Files\Intel\WirelessCommon\RegSrvc.exe

O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: Spybot-S&D 2 Scanner Service (SDScannerService) - Safer-Networking Ltd. - C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2\SDFSSvc.exe

O23 - Service: Spybot-S&D 2 Updating Service (SDUpdateService) - Safer-Networking Ltd. - C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2\SDUpdSvc.exe

O23 - Service: Spybot-S&D 2 Security Center Service (SDWSCService) - Safer-Networking Ltd. - C:\Program Files (x86)\Spybot - Search & Destroy 2\SDWSCSvc.exe

O23 - Service: Skype Updater (SkypeUpdate) - Skype Technologies - C:\Program Files (x86)\Skype\Updater\Updater.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing)

O23 - Service: Steam Client Service - Valve Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\Steam\SteamService.exe

O23 - Service: SwitchBoard - Adobe Systems Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)

O23 - Service: Intel® Management and Security Application User Notification Service (UNS) - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\UNS\UNS.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)

O23 - Service: vToolbarUpdater15.3.0 - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\vToolbarUpdater\15.3.0\ToolbarUpdater.exe

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Wat\WatUX.exe,-601 (WatAdminSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\Wat\WatAdminSvc.exe (file missing)

O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)

O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)

O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

O23 - Service: Intel® PROSet/Wireless Zero Configuration Service (ZeroConfigService) - Intel® Corporation - C:\Program Files\Intel\WiFi\bin\ZeroConfigService.exe

 

--

End of file - 18430 bytes

 

Po mału tracę nadzieję, że kiedykolwiek zapanuję nad "Moim Komputerem" :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niewiele widać... jedyne co zostaje, to mozolne ubijanie po kolei tego, co startuje (Q4) wykonywanie rebootów, żeby potwierdzić, że 1) to co ubiłeś faktycznie nie wystartowało (tzn. zmiana odniosła sukces), 2) nie ma popupa (= znajdziesz winowajcę).

 

Odpal jeszcze z ciekawości process explorer'a i zobacz który proces jest odpowiedzialny za start tego wyskakującego okna - w PE będziesz widział dokładnie który proces powołał do życia to okno (explorer.exe będzie występował poniżej procesu, który go wywołał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam... w sumie cieszę się, że nie mam Windowsa na swoich komputerach :coffee::mrgreen:

Ja lubię Win7, chociaż wiem, że to i tak nic w porównaniu do Maców... :rolleyes:

W tym przypadku, pewnie gdyby nie jakaś automatyczna aktualizacja to bym się nie zorientował, że jakiś parszywy robak będzie ingerował w to jakie foldery się otwierają...

 

 

No nic, porestartuję sobie trochę i dam znać co ustaliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie cieszę się, że nie mam Windowsa na swoich komputerach

 

A mnie ostatnio zaskoczył XP. Pozytywnie. :D

 

Ogarniałem znajomej komputer (Windows przestał się bootować - restart jeszcze przed ekranem logowania). Padło na dysk. Kilka "pending sectors", nie przechodzi krótkiego testu S.M.A.R.T z powodu błędu odczytu.

 

Za pomocą ddrescue skopiowałem całość na sprawny, z pominięciem badsectorów oczywiście (nie był w stanie ich skopiować). Chciałem też zweryfikować które pliki nie dają się odczytać ze starego dysku - wyszło, że są to pliki dość systemowe - "shell.inf", "shell32.dll", "shfolder.dll" i "shgina.dll".

 

Bootowanie z nowego dysku - do "Trybu awaryjnego". Pomielił, pomielił, zrestartował się podobnie jak wcześniej (tylko znaaacznie później) i już się bootuje, uszkodzone wcześniej pliki są ok, wszystko bangla jak banglało przed awarią.

 

Nie wiedziałem, że XP miało jakieś mechanizmy autonaprawy. Myślałem, że będzie znacznie gorzej. Nowsze płytki XP (chyba od któregoś SP) nie miały "instalacji naprawczej", a i dokumentacja MS mówiła, że instalacja naprawcza systemu z zainstalowanym IE7 zepsuje ten system. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...